МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Технології спротиву: флешмоб в Мадриді, протести проти приховування ін

03/14/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Технології спротиву: флешмоб в Мадриді, протести проти приховування інформації про теракт

Від 3 до 5 тис. жителів Мадриду одночасно зібралися перед штаб-квартирою правлячої партії, для того щоб висловити протест діям уряду який замовчує інформацію про теракти 11 березня, жертвами яких стало більше ніж 200 людей.


Спочатку головними підозрюваними були бойовики баскського руху ЕТА, але остання інформація дозволяє зробити припущення що кривавий теракт на вокзалі Мадриду, (більше 200 загиблих, більше 1 500 поранених, вт.ч. громадяни України) може бути справою рук Аль Каєди, "за те що Іспанія підтримала війну в Іраку".


Вчора, 13 березня, тисячі людей зібралися на вулицях, вимагаючи від уряду дати відповідь щодо терористичної атаки. Чим відрізнялась підготовка до цієї акції протесту, від інших акцій: вона була організована виключно за допомогою SMS повідомлень, оголошень у чатах та на форумах Інтернет -сайтів.

Близько 6 годин вечора, натовп розміром близько 3 000 - 5 000 тис. протестуючих, зібрався біля штаб-квартири правлячої партії Partido Popular, або скорочено PP. Учасники скандували гасла проти спроб уряду маніпулювати мас-медіа, і несли плакати і листівки з написами "Хто зробив це?". Одночасно, в інших містах країни відбулися аналогічні несподівані та швидкі зібрання громадян, організовані за допомогою SMS.

Протести пройшли за день до загальних виборів, які мають пройти сьогодні, 14 березня. Влада засудила акції протесту, пояснюючи що вони були незаконними зібраннями - але через те що вони були організовані в децентралізованому стилі, з використанням мобільних технологій, не існує якоїсь однієї сторони яку можна покарати за організацію цих акцій протесту.

Протестуючі звинуватили прем"єр-міністра Хосе Марію Азнара в приховуванні інформації щодо терористичної атаки для того, щоб не програти на виборах. Уряд спочатку звинуватив у теракті організацію басків ЕТА, але згодом з"ясувалося що скоріш за все за терактами стоять підрозділи Аль Каїда. Іспанія стала ціллю для цієї організації внаслідок політики діючого уряду, що активно підтримав війну проти Ірака.

P.S. текст, що набрано жирним курсивом, дає можливість побачити що деякі дії іспанської влади у цьому випадку дуже схожі на дії які так звичні для влади української, лише враховуючи що у Іспанії спостерігається набагато більш цивілізоване поводження з своїми громадянами. Що це означає? Лише те, що тиск та вплив на владу, стеження за діями влади, вимоги і протести проти дії влади повинні бути завжди та у будь яких суспільствах - якщо ми не хочемо, щоби влада вилазила своєму народу на голову, як це зараз є в Україні.

Відповіді

 • 2004.03.14 | .............

  Ви помиляєтеся у... 100 (СТО) разів

  Учора маніфестації у Мадриді зібрали від 200 до 500 ТИСЯЧ людей.
  Євроньюз вела пряму трансляцію.
  Мали місце сутички з поліцією.
  Правляча партія (генеральний секретар Народної партії) обізвав цю акцію антидемократичною.
  До речі, Іспанські канали ту акцію не висвітлювали, арґументуючи це забороною на передвиборчу агітацію. Хоча всі люди трималь в руках маленькі саморобні плакати зв словами: так - миру, ні - тероризму
  Головне, що все впало на здоровий і підґотовлений ґрунт. Іспанці (90%)завжи були проти війни в Іраці.

  -------------------------

  А тапер уявіть, що через СМС збирає маніфестацію опозиція. Скеільки людей прийде? Пцд які гасла?...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.14 | DevRand

   а як же, в сто, - в мільйон!

   "ель Мундо" вас влаштує?
   http://www.elmundo.es/elmundo/2004/03/13/espana/1079200520.html


   Підказка, щодо вашого запитання: SMS-и повинні розсилати НЕ штабісти чи партійці з опозиції. SMS-и будуть розсилати *звичайні* люди, для своїх знайомих, таких самих *звичайних людей*. Що їх може об"єднати? Дуже просто - всіх їх дістав кучмізм.

   Здається, ви не зрозуміли суті повідомлення - цими людьми, що зібралися в Мадриді, ніхто не керував - вони організувались та прийшли за своєї волі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.14 | .............

    Алаверди

    Ель Мундо мене не влаштує з різних причин. Основна та, що я вчора бачив ту маніфестацію на власні очі по ТБ. Пояснювати мені різницю між 3000 і 300 000 за допомогою Ель Мундо, яка відстоює (можливо) чиїсь політичні інтереси не треба.

    Натомість ви можете знайти через Гугл сайт Євроньоюз і подивитися там вчорашні повідомлення, якщо вони їх ще не познімали. Бо за період від 20.00 до 24.00 за Київським часом (вчора) їх коментарі пом'якшали так, що вони просто відмовилися від прямої трансляції. Не виключено, що під тиском уряду Іспанії. (з огляду на ті ж самі вибори)

    Євроньюз не виключало - у коментарях ведучих, що можливо такий наплив частково спровокований свідомими діями соціалістів, але тут таки визнавало, що 90% іспанців ніколи не хотіли війни, а родичі тисяч жертв загиблих та поранених - не потребували нічийого підштовхування.

    Очевидно, що людей обурила трусливість і цинічність влади, яка почала свідомо все валити на Ету. Думаю, що якби сама влада визнала, що ісламський слід більш вірогідний, то й обурення людей було б меншим. Якби взагалі воно там було.

    ПС. Коли іспанського журналіста убили разом з нашим Тарасом Процюком, то вся Іспанія обурилася. А у нас навіть тут на Майдані більшість продовжувала повзати на колінах перед США, обстоюючи, що тарас там запробляв гроші і знав на що йшов.

    Мадридцям достатньо СМС, щоб відгукнутися на очевидне. А в нас навіть тут всі обдурють себе та інших. І, якби, не приведи Господи, та трагедія трапилася у нас, то тут би модератори свідомо чмирили б усіх, хто вимагав би йти з маршем протесту і закликами повернути наші війська з Іраку.

    От де проблема. І поки ви (всі) не збагнете її, то ніякі Майданековські правила модерування вам не допоможуть зійти з грабель, а чужий досвід завжди залишатиметься - незрозумілим у своїй суті.
    ІМХО
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.14 | DevRand

     ще раз повторюю, для тих хто в танку

     в повідомленні "Майдану" йшлось про акцію протесту біля штаб-квартири правлячої в Іспанії партії "Популярна Партія", PP. Ця акція була організована за допомогою SMS-ів, і в ній прийняло участь близько 5 тис. чоловік (див. лінк з Ель-Мундо). У цій акції мадридці висловлювали протест проти дій партії по замовчуванні інформації.


     Натомість, в той самий день 13 березня дуже багато (сотні тисяч, якщо не мільйони) іспанців вийшли на вулиці міст для того щоби висловити свій протест проти теракту, що забрав життя сотень людей. Про цю акцію, в повідомленні Майдану, не йшлось.


     а ось це з вашого допису:
     > Натомість ви можете знайти через Гугл сайт Євроньоюз і подивитися там вчорашні повідомлення, якщо вони їх ще не познімали. Бо за період від 20.00 до 24.00 за Київським часом (вчора) їх коментарі пом'якшали так, що вони просто відмовилися від прямої трансляції. Не виключено, що під тиском уряду Іспанії. (з огляду на ті ж самі вибори)

     трохи схоже на "параною класичну". Дуже вас прошу, не забувайте - далеко не весь світ живе по темникам з контори Медведчука.
     В мережі є тисячі посилань на інформацію щодо цієї акції(http://www.abc.net.au/news/newsitems/s1065162.htm") , "їх ще не познімали" (с)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.14 | .............

      Тоди ой

      Хоча мені здається там всі прийшли "через СМС" і всюди.

      Реально, коли на вулицях сотні тисяч людей, дуже важко сказати, що біля штабквартири НП 3-5 тисяч.

      Євроньюз вело репортаж з вулиці, кажучи, що люди прийшли до "парламенту" Іспанії. Але мене все непокоїло - що це за парламент такий у вигляді офісного приміщення. Потім показали генсека їхньої НП. Він обурювався, що люди прийшли до "штабквартири" його партії і закликав їх припинити мітинг і маніфестацію.

      Припускаю, що євроньюз свідомо (або через якесь непорозуміння) говорило, що люди - біля парламенту. Погодьтеся, який сенс людям іти до парламенту у п'ятницю ввечорі. Кого вони можуть там застати? Кому що продемонструвати?

      Очевидно, що люди пішли до будівлі штабквартири правлячої партії, в якій усі були на місцях, бо це була п'ятниця за день до ВИБОРІВ. Тобто там бли всі хто тра - для демонстрантів.

      Одним словом
     • 2004.03.19 | Михайло Свистович

      Re: ще раз повторюю, для тих хто в танку

      DevRand пише:
      > в повідомленні "Майдану" йшлось про акцію протесту біля штаб-квартири правлячої в Іспанії партії "Популярна Партія", PP.

      Насправді це Народна партія. Іспанське слово "popular" слід перекладати як "народ".
    • 2004.03.19 | Михайло Свистович

     Re: Алаверди

     >
     > ПС. Коли іспанського журналіста убили разом з нашим Тарасом Процюком, то вся Іспанія обурилася. А у нас навіть тут на Майдані більшість продовжувала повзати на колінах перед США, обстоюючи, що тарас там запробляв гроші і знав на що йшов.

     Знаєте чому я не довіряю Вашим словам про "Ель-Мундо" та все інше? Бо на Ваші думки занадто впливає суб"єктивний чинник. Як тільки хтось не погоджується з Вашим повідомленням, Ви відразу узагальнюєте, що це весь Майдан, більшість на Майдані.

     Сходіть до архіву та пересвідчитесь, що більшість на Майдані ні перед ким не повзала.

     >
     > Мадридцям достатньо СМС, щоб відгукнутися на очевидне. А в нас навіть тут всі обдурють себе та інших. І, якби, не приведи Господи, та трагедія трапилася у нас, то тут би модератори свідомо чмирили б усіх, хто вимагав би йти з маршем протесту і закликами повернути наші війська з Іраку.

     А це уже відверта брехня, оскільки переважна більшість наших модераторів проти війни в Іраку.
   • 2004.03.14 | .............

    Розумникам. Якщо те, що я пишу "агітпроп", то

    заперечте по суті

    Таврування - найлегший спосіб спригнути з теми, коли нема чим заперечити арґументацію опонента.

    Уся ваша система оцінок саме й покликана приховати слабкість і відірваність від життя ваших (власників сайту) позицій.

    Коли Майдан зачинався він був - на вістрі атаки. Сьогодні це суцільне ренеґатство і застій. Свідоме обдурювання самих сбе та інших.

    Отямтеся панове. Ви йдете і всіх нас ведете до великої поразки.
    Ніхто не вийде на акції протесту. Вам нема під що вивести людей. Те, що обурює вас, людей не зачіпає. А те, що обурює людей - не цікавить вас.

    Поки ви не усвідомите цього, бігатимете як білка в колесі. Як тільки ви збагнете очевидне. То автоматично у вас в мізках "засвітяться" і повідомлення, здатні вивести на вулицю мільйони по всій Україні.

    Іще розжовувати?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.19 | Михайло Свистович

     Re: Розумникам. Якщо те, що я пишу "агітпроп", то

     >
     > Коли Майдан зачинався він був - на вістрі атаки. Сьогодні це суцільне ренеґатство і застій. Свідоме обдурювання самих сбе та інших.

     Неправда.

     >
     > Ніхто не вийде на акції протесту. Вам нема під що вивести людей. Те, що обурює вас, людей не зачіпає. А те, що обурює людей - не цікавить вас.

     Ви помиляєтесь. На останню акцію протесту вийшло як ніколи багато відвідувачів цього форуму. Приїдьте в Ірпінь. і я покажу Вам, чим ми займаємось, і чи цікавить це людей. Щоб робити те саме на всю Україну, потрібні такі дрібнички як гроші або підготовлені люди, які б самі могли забезпечити свою діяльність хоча б частково. як це робимо ми.

     >
     > Поки ви не усвідомите цього, бігатимете як білка в колесі. Як тільки ви збагнете очевидне. То автоматично у вас в мізках "засвітяться" і повідомлення, здатні вивести на вулицю мільйони по всій Україні.
     >
     > Іще розжовувати?

     Ні, не треба. Краще, якщо Ви знаєте, що саме цікавить людей, і як їх вивести на демонстрації, покажіть це в реалі, а не на цьому форумі. Якщо не можете, то ціна Вашим словам, що ми чогось не знаємо, - нуль.
   • 2004.03.19 | Михайло Свистович

    Re: а як же, в сто, - в мільйон!

    DevRand пише:
    > "ель Мундо" вас влаштує?
    > http://www.elmundo.es/elmundo/2004/03/13/espana/1079200520.html
    >
    >
    > Підказка, щодо вашого запитання: SMS-и повинні розсилати НЕ штабісти чи партійці з опозиції. SMS-и будуть розсилати *звичайні* люди, для своїх знайомих, таких самих *звичайних людей*. Що їх може об"єднати? Дуже просто - всіх їх дістав кучмізм.
    >
    > Здається, ви не зрозуміли суті повідомлення - цими людьми, що зібралися в Мадриді, ніхто не керував - вони організувались та прийшли за своєї волі.

    Я не знаю, як це організовувлося в Іспанії, але в Україні подібна організація акції є просто неможливою. Якщо навіть в інтернеті, де на форумі присутні купа переконаних людей, які так і сиплять правильними гаслами, неможливо нічого потужного організувати в реалі, то тим більше неможливо це зробити есемесами. Для цього потрібен відповідний настрой людей, який потрібно готувати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua