МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Салун (/)

03/14/2004 | композитор
Редакція сайту «Салун» звинуватила Інтернет-провайдера в утисках свободи слова

Представники Інтернет-видання «Салун» розповсюдили у ЗМІ заяву про те, що їх видання закрите 10 березня о 16 годині «силовим відомством під приводом того, що на сайті публікувалися критичні матеріали про керівника СБУ Ігоря Смєшка. У заяві йдеться, що ніби провайдер IP Telecom «співпрацює зі спецслужбами і надає конфіденційну інформацію для боротьби зі свободою слова в Україні».

У заяві сказано, що провайдер IP Telecom запросив керівництво видання для повторного укладання договору, але в офісі компанії їх зустріли представники СБУ і заявили, що «вже давно співробітничають з компанією IP Telecom, і керівництво фірми-провайдера передало їм документи та договори на надання хостінг-послуг сайту «Салун».

Крім того, керівництво сайту «Салун» висловило «вдячність» компанії за співробітництво зі спецслужбами і надання конфіденційної інформації «для боротьби зі свободою слова в Україні».

У повідомленні сказано, що підставами для закриття видання була реєстрація сайту за підробними документами, але зазначено, що серед причин співробітники СБУ називали і критичні матеріали, присвячені діяльності відомства та його керівників.

У той же час, як повідомляє ІМІ, керівництво компанії-провайдера розповсюдило заяву-відповідь, в якій повідомляється, що «відповідно до закону про оперативно-розшукову діяльність в Україні до компанії Ай Пі Телеком надійшов запит СБУ про надання інформації за договором № 5072 на хостінг сайту saloon.kiev.ua. Не надати дану інформацію відповідно до чинного законодавства ми не могли...»

На звинувачення у тому, що компанія IP Telecom уклала договір за підробними документами, керівництво компанії зазначило, що вони не є експертом щодо дійсності документів і уклали договір на основі наявних.

Крім того, керівництво компанії повідомило, ніби господар паспорта, за номером якого було укладено договір, написав заяву, що ніколи жодних паперів у IP Telecom не підписував. Компанія IP Telecom поставила вимогу прибрати її назву з заяв «Салуну» та розбиратися з СБУ.

Директор Ай Пі Телеком Михайло Семенов повідомив кореспонденту ІМІ, що з огляду на ситуацію, яка склалася, є всі підстави для розторгнення договору.

«Тут взагалі пахне криміналом – зазначив він. – Приблизно три тижні тому на нашу адресу надійшов запит СБУ з вимогою надати деяку інформацію про одного з наших клієнтів у зв’язку з розслідуванням справи. Існує договір про хостінг сайту «Салун», підписаний прізвищем Ботуш. Також вказаний номер паспорту. Проте, згодом виявилося, що цей паспорт зареєстрований на іншу людину. Виходить, що наш договір є фіктивним, і ми маємо повне право вимагати компенсації. Але складність полягає в тому, що ми не знаємо, до кого адресувати наші претензії, оскільки керівництво «Салуну» не виходить на контакт. До нас звернулися високопосадові особи, яких ми не могли виставити за двері.

Можу тільки сказати, що ми діяли відповідно до букви закону».

Представники редакції «Салуну» відповіли на лист кореспондента електронною поштою, де зазначили, «що особа, яка реєструвала сайт, наразі перебуває в Німеччині , в тому числі через те, що непокоїлась з приводу своєї безпеки».

З приводу закриття сайту «Салун», ІМІ звернувся до прес-служби СБУ, але там заявили, що поки що не готові прокоментувати ситуацію.

http://ukr.for-ua.com/it/2004/03/11/173208.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".