МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Пленки Мельниченко" будут использованы в суде над Лазаренко

03/15/2004 | S@nya
Чудовий прецедент, який фактично легалізує поки хоча б для американського суду записи Мельниченка.

"Пленки Мельниченко" будут использованы в судебном процессе над Лазаренко

Корреспондент.net
15 Марта 2004, 13:01

Федеральный суд Сан-Франциско, США, принял решение привлечь записи бывшего охранника Президента Украины Николая Мельниченко, якобы сделанные в кабинете Леонида Кучмы, в качестве доказательств при рассмотрении дела экс-главы украинского правительства Павла Лазаренко, передают Українські Новини.Об этом сообщили в понедельник, 15 марта, в пресс-службе партии "Громада" со ссылкой на адвоката Павла Лазаренко Даниэля Горовица.

По словам адвоката, такое решение принял судья Мартин Дженкинс в ходе последних досудебных слушаний по делу "США против Лазаренко" в пятницу, 12 марта.

Даниэль Горовиц подчеркнул, что адвокаты Павла Лазаренко намерены использовать записи Мельниченко для организации защиты бывшего премьер-министра.

Как сообщал Корреспондент.net, сегодня, 15 марта, в федеральном суде Сан-Франциско начинаются судебные слушания по делу "США против Лазаренко".

Генеральная прокуратура США обвиняет Лазаренко, который возглавлял украинское правительство с июня 1996 по июль 1997 года, в отмывании в 1994-99 годах $114 млн через американские банки, мошенничестве и перевозке украденных авуаров. Экс-премьеру грозят тюремное заключение сроком до 250 лет и денежный штраф в размере $6 миллионов 250 тысяч. Обвинение на процессе по делу Лазаренко возглавляет прокурор Марта Борщ.

В группу защитников бывшего главы украинского правительства входят адвокаты Дэниел Горовиц, Деннис Риордан и Дорон Вайнберг. Они утверждают, что Лазаренко оказался на скамье подсудимых лишь из-за того, что выступил против Президента Украины Леонида Кучмы. Все обвинения, по их словам, были сфабрикованы украинским руководством с целью избавиться от опасного политического оппонента накануне президентских выборов 1999 года.

По оценкам Марты Борщ, слушание дела в жюри присяжных займет около 10 недель.

Відповіді

 • 2004.03.15 | S@nya

  для Кучми це може обернутися гучним кримінальним процесом

  У СУДІ НАД ЛАЗАРЕНКОМ БУДУТЬ ЗАПИСИ МЕЛЬНИЧЕНКА. ПОТІМ ВІДКРИЮТЬ СПРАВУ ПРОТИ КУЧМИ?

  www.ПРАВДА.com.ua, 15.03.2004, 13:03

  Суд Північного округу Сан-Франциско на останньому досудовому засіданні у справі "США проти Лазаренка" дозволив використання під час процесу матеріалів, пов‘язаних з "корупцією у вищих ешелонах влади в Україні", а також записів Мельниченка.

  Про це повідомив управлінню інформзабезпечення партії "Громада" американський адвокат Лазаренка Деніел Горовіц.

  За словами адвоката, суддя Мартін Дженкінс відхилив клопотання прокурорів, які наполягали на недопущенні використання цих матеріалів.

  "Рішення судді Мартіна Дженкінса від 12 березня 2004 року можна розцінювати як неофіційний початок антикорупційного процесу проти Президента України Леоніда Кучми та його найближчого оточення", - сказав Горовіц.

  "Після цього рішення у ході судового розгляду факти протиправних дій Леоніда Кучми та його найближчих соратників не тільки стануть надбанням громадськості, а й будуть юридично закріплені американським правосуддям", - додав Горовіц.

  На його думку, "для Кучми це може обернутися гучним кримінальним процесом на території США чи іншої демократичної держави".

  За словами Горовіца, матеріали, які дозволив використовувати суд, стосуються "корупційних діянь з боку Кучми, першого віце-прем‘єра Азарова, керівника Державного управління справами Бакая, народних депутатів Волкова, Пінчука та інших".

  "Лазаренко отримав ключову перемогу, бо суддя Мартін Дженкінс відхилив усі перелічені запити обвинувачення, розцінивши їх як безпідставні", - сказав адвокат.

  Зокрема, "великою перемогою захисту" Лазаренка Горовіц назвав залучення як доказів записів, зроблених майором Мельниченком у кабінеті Кучми.

  "Ці записи донедавна знаходилися у розпорядженні структур американського Мін'юсту й доступ до них для захисників Лазаренка був практично закритий. Нині ж адвокати не лише зможуть використовувати записи Мельниченка для організації захисту, а й домагатимуться юридичної оцінки фактів незаконних дій Кучми та його оточення у американському суді", - сказав Горовіц.

  За його словами, ними зібрані чисельні матеріали – від показів свідків, до офіційних документів, - які переконливо доводять, що "корупційні діяння у середовищі владної верхівки України були би неможливими без прямої зацікавленості у них президента Кучми".

  "Український президент безпосередньо сприяв корупційним діям у середовищі державного керівництва, аби поставити урядових керівників у пряму залежність від власної волі, змусити їх працювати на його особистий інтерес", - додав Горовіц.

  Адвокат вважає, що їм "вдалося переконати суд, що переслідування Лазаренка є яскравим підтвердженням вибірковості підходів влади та правоохоронних органів до кримінального переслідування людей за звинуваченнями у корупції".

  "Сумнівні докази начебто протиправних дій, надані українською владою американським представникам обвинувачення, ґрунтуються лише на припущеннях і є відверто тенденційними, продиктованими виключно політичною доцільністю для української влади", - додав адвокат.

  При цьому він послався на звіт Держдепартаменту США, де Генпрокуратуру України названо "Караючою рукою режиму Кучми".

  Адвокат сказав, що захистом зібрано докази понад 30 фактів переслідування Генеральною прокуратурою людей за політичними мотивами та прямою вказівкою президента Кучми.

  Горовіц також відпов на закиди, що, мовляв, якби Лазаренко володів матеріалами, що викривають представників української влади, він би вже давно їх озвучив у обмін на участь в програмі захисту свідків.

  За словами адвоката, для Лазаренка "боротьба з режимом Леоніда Кучми важливіша за уникнення кримінального переслідування й можливість вільного проживання за океаном".

  "Окрім того, є суттєва різниця між свідченнями, наданими слідству, і офіційним документом, закріпленим судом. Останній, якраз, не може бути предметом торгів у залежності від політичної кон‘юнктури", - пояснив Горовіц.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.19 | Михайло Свистович

   На жаль, не може. Читайте Монтян (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua