МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НАТО інтегрувало в Україну

03/17/2004 | СЕМЕН
НАТО інтегрувало в Україну

Верховна Рада України надала Збройним силам НАТО право швидкого доступу на територію країни, прийнявши відповідний Меморандум. Меморандум встановлює правові засади підтримки Україною проведення військових або миротворчих операцій НАТО в рамках угоди «Партнерство заради миру».

Як передає «Інтерфакс-Україна», за ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом міністрів України і штабом Верховного головнокомандуючого об’єднаних збройних сил НАТО в Атлантиці та штабу Верховного головнокомандуючого об’єднаних збройних сил НАТО в Європі щодо забезпечення підтримки операцій альянсу з боку України проголосувало 237 народних депутатів, проти - 61 з 421 зареєстрованого в залі. Проти висловилися комуністи і деякі соціалісти, не брали участі у голосуванні фракції БЮТ і частково «Наша Україна».

Документ передбачає надання Україною технічної, інформаційної, медичної та іншої допомоги військовим підрозділам НАТО під час виконання військових операцій і навчань. Види і засоби підтримки Україною операцій НАТО будуть визначатися окремими угодами.

Меморандум визначає, що така допомога має надаватися на платній основі. При цьому встановлюється режим звільнення господарських операцій від оподаткування і інших обов’язкових зборів.

Документом надається збройним силам НАТО право швидкого доступу на територію України, якщо це необхідно для реалізації загальної політики альянсу.

У документі зазначається, що військова техніка збройних сил НАТО (літаки, вертольоти, танки, кораблі) у разі необхідності можуть пересуватися територією України на основі загального дозволу.

Закон повинен підписати президент України.


ForUm

Відповіді

  • 2004.03.17 | Тестер

    Re: Мене кидає в гарячку і озноб. ;) Ліки ведмедика Бо (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua