МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КУЧМА ПОЛЕТІВ ДО ПУТІНА.

03/17/2004 | СЕМЕН
КУЧМА ПОЛЕТІВ ДО ПУТІНА. ТОЙ БУДЕ ВИМАГАТИ РЕВЕРСУ ОДЕСА-БРОДИ

www.ПРАВДА.com.ua, 17.03.2004, 13:14

Президент України Леонід Кучма в середу відправився з дводенним робочим візитом у Москву, де зустрінеться з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це повідомляє прес-служба глави української держави. Планується, що сторони обговорять питання двостороннього співробітництва.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", зустріч двох президентів відбудеться в резиденції глави російської держави "Ново-Огарьово".

Кучму супроводжують глава адміністрації президента Віктор Медведчук, перший помічник президента Сергій Льовочкін. Разом із ним у Москву на одному літаку вилетів посол РФ в Україні Віктор Чорномирдін.

У четвер відбудеться робочий сніданок Кучми з прем'єр-міністром Росії Михайлом Фрадковим.

Слід відзначити, що російська газета "Коммерсантъ" написала про візит Кучми в Москву в номері за середу, у той час як у прес-службі президента України цю інформацію до обіду не могли підтвердити.

Як стало відомо "Коммерсантъ", сторони планують обговорити ряд спірних питань, що включені до порядку денного на вимогу української й російської сторін.

Так, Путін має намір переконати Кучму виконати свою обіцянку про випуск підприємством "Нафтогаз України" єврооблігацій і передачі їх "Газпрому" для врегулювання заборгованості України за постачання газу, що складає понад $1,5 млрд.

Інше питання зі списку російських пріоритетів стосується нафтопроводу Одеса-Броди. Оскільки поки цей нафтопровід простоює, Москва пропонує почати прокачування російської нафти у зворотному напрямку: із Бродів в Одесу, а уже відтіля доставляти танкерами в будь-яку точку світу.

Володимир Путін має намір також дати новий імпульс переговорам про морський кордон між Росією й Україною (їх черговий раунд запланований на 25-26 березня в Києві).

Поки Київ відмовляється від пропозицій Москви по спільній експлуатації Азово-Керченської акваторії. Україна наполягає на тому, щоб кордон був проведений по серединній лінії, однак у цьому випадку практично всі судноплавні шляхи виявляться у внутрішніх українських водах і Росії доведеться платити за їх використання.

Говорячи про вимоги України, "Коммерсантъ" відзначає, що вони стосуються поховання запасів радянської хімічної зброї під час і після Великої Вітчизняної війни на дні Чорного й Азовського морів. За інформацією з українських джерел, що підтверджують ці секретні документи зберігаються в закритих російських архівах.

Очікується, що Леонід Кучма звернеться до Володимира Путіна з проханням надати ці документи українській стороні. "Це дражливе питання: адже якщо ці дані відповідають дійсності, Київ цілком може зажадати від Росії, як правонаступниці СРСР, відшкодувати збитки за заподіяні та потенційні екологічні й інші збитки", - відзначає "Коммерсантъ".

Кучма має намір також підняти питання про повернення Україні фресок Михайлівського Золотоверхого собору. Деякі з цих них були передані Україні в 2001 році, інші дотепер числяться за Ермітажем.

Як стало відомо "Коммерсантъ", Мінкультури Росії рекомендувало частково задовольнити це прохання України, але попросити натомість повернути деякі художні цінності з числа належних Російському музеєві, які нині зберігаються в Україні.
P.S. Чому не має від Ющенка в "Ізвестіях" матеріалу із закликом до Путіна - НА ПУСКАТИ РЕЖИМ КУЧМИ В ЄЕП.

Чи тільки Ющенко займається тим щоб БЛОКУВАТИ УКРАЇНУ НА ЗАХІД?

Відповіді

  • 2004.03.17 | Тестер

    Re: Тепер менІ значно краще ;) Ліки ведмедика БО (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua