МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВР прийняла зміни до закону "Про вибори Президента"

03/18/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Як передає УНІАН, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект “Про вибори Президента України”, внесений народними депутатами України Юрієм Ключковським та Миколою Катеринчуком (обидва – члени фракції “Наша Україна”).

За проголосували 411 депутатів із 435 зареєстрованих у залі (М.-І.: повну інформацію про проект №2047-д та голосування по ньому Ви можете знайти, стартувавши з наступної сторінки: http://195.230.149.70:7777/pls/radac/h_time_g?day_=18&month_=03&year=2004&krit=0).

Законопроект визначає, що Президент України обирається безпосередньо виборцями. Право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років.

Президентом України може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг 35 років, має право голосу, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років.

Одна й та ж особа не може бути Президентом України більш як два строки підряд. Проект визначає, що особа, яка двічі поспіль обиралася на пост Президента України, не може бути висунута кандидатом на цей пост.

Право висування кандидатів на пост Президента України (у подальшому – кандидатів) належить громадянам України, які досягли 18-ти років і мають право голосу. Це право реалізується ними через політичні партії або виборчі блоки політичних партій.

ВР призначає чергові вибори Президента України не пізніше як за 130 днів до дня виборів. Чергові вибори відбуваються в останню неділю жовтня п'ятого року повноважень Президента України. Позачергові вибори Президента відбуваються в останню неділю 90-денного строку з дня проголошення Президентом заяви про відставку або опублікування рішення парламенту про підтвердження неможливості виконання Президентом своїх повноважень за станом здоров'я чи у зв'язку із смертю Президента або опублікування рішення ВР про усунення Президента з поста в порядку імпічменту.

Виборчий процес чергових виборів Президента України розпочинається за 120 днів до дня виборів.

Територіальна виборча комісія утворюється Центральною виборчою комісією (у подальшому - ЦВК) не пізніш як за 85 днів до дня виборів. Голова, заступники голови, секретар та інші члени комісії пропонуються центральними керівними органами партій (блоків) за умови, що партії (партії, що входять до блоку) зареєстровані та мають (хоча б одна із партій, що входить до блоку, має) зареєстровані організації у регіоні, на території якого утворено відповідний територіальний округ.

До складу територіальних виборчих комісій обов'язково включаються представники партій (блоків), які подолали 4% бар'єр на попередніх виборах народних депутатів України та у поточному складі Верховної Ради України мають свої партійні фракції (фракції блоків), якщо ці партії (блоки) висунули кандидатів на пост Президента України. А представники інших партій (блоків), які висунули кандидатів на пост Президента України, включаються до складу територіальних виборчих комісій шляхом жеребкування.

Дільнична виборча комісія утворюється відповідною територіальною виборчою комісією. До її складу включаються особи, за поданням кандидатів на пост Президента України.

Одним із нововведень проекту є те, що кожна виборча дільниця забезпечується виборчими скриньками з прозорого матеріалу, який визначається ЦВК.

Кандидат на пост Президента реєструється ЦВК, якщо, зокрема:

- на підтримку кандидата на пост Президента України було зібрано не менш як 500 000 підписів виборців, у тому числі не менше, ніж по 20 000 підписів виборців у кожному із двох третин регіонів України;

буде внесена грошова застава у розмірі 500 000 гривень.

Грошова застава, внесена партією (блоком), повертається, якщо кандидат отримав не менш як 7% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. В протилежному випадку – перераховується до Державного бюджету України.

Голосування на виборчих дільницях проводиться в день виборів з 8 до 21 години.

Обраним Президентом України вважається кандидат, котрий одержав на виборах більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

Відповідно до Прикінцевих положень проекту, чинний Закон “Про вибори Президента України” буде визнано таким, що втратив чинність.

Відповіді

 • 2004.03.18 | Максим’як

  Re: “Наша Україна” підтримала проект закону про вибори президент

  “Наша Україна” підтримала проект закону про вибори президента
  18-03-04
  Сьогодні на вечірньому засіданні Верховної Ради парламентарії поіменним голосуванням підтримали проект закону про внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України" за основу і в цілому. Цей документ підтримали 400 народних депутатів, в тому числі – фракція “Наша Україна”.  Критичні зауваження Віктора Ющенка щодо Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про вибори Президента України” не означали, що фракція “Наша Україна” прийняла рішення не підтримувати цей документ. Про це заявила прес-секретар Віктора Ющенка Ірина Геращенко.  “Зранку на засіданні фракції обговорювали цей законопроект. Відбулася активна дискусія щодо переваг і недоліків цього документа. Більшість депутатів фракції зазначали, що цей документ не ідеальний, і після дискусій було вирішено підтримати цей законопроект, доказом чого став результат голосування. Тому коментар Віктора Ющенка щодо Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про вибори Президента України” означав, що у фракції є зауваження щодо цього закону.  На жаль, критичний коментар лідера “Нашої України” щодо цього законопроекту був не зовсім правильно витлумачений і тому з’явилася інформація, що фракція не буде голосувати за цей законопроект,” – повідомила Ірина Геращенко.  Прес-служба "Нашої України"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.20 | Михайло Свистович

   А де можна прочитати критичний коментар Ющенка?

   Максим’як пише:
   >
   > Критичні зауваження Віктора Ющенка щодо Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про вибори Президента України” не означали, що фракція “Наша Україна” прийняла рішення не підтримувати цей документ. Про це заявила прес-секретар Віктора Ющенка Ірина Геращенко.

   >
   > “Зранку на засіданні фракції обговорювали цей законопроект. Відбулася активна дискусія щодо переваг і недоліків цього документа. Більшість депутатів фракції зазначали, що цей документ не ідеальний, і після дискусій було вирішено підтримати цей законопроект, доказом чого став результат голосування. Тому коментар Віктора Ющенка щодо Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про вибори Президента України” означав, що у фракції є зауваження щодо цього закону.

   >
   > На жаль, критичний коментар лідера “Нашої України” щодо цього законопроекту був не зовсім правильно витлумачений і тому з’явилася інформація, що фракція не буде голосувати за цей законопроект,” – повідомила Ірина Геращенко.

   >
   > Прес-служба "Нашої України"
 • 2004.03.18 | Zy

  Re: ВР прийняла зміни до закону "Про вибори Президента"

  > Одним із нововведень проекту є те, що кожна виборча дільниця забезпечується виборчими скриньками з прозорого матеріалу, який визначається ЦВК.
  Прозорий - це добре, щодо "визначається ЦВК", то треба було додати -
  до фокусників не звертатися :D


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua