МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ампаратор пропонує амністувати тіньові капітали.

03/18/2004 | СЕМЕН
Кучма пропонує амністувати тіньові капітали

18.03.04, 17:11


Президент України Леонід Кучма пропонує Кабінету міністрів і Верховній Раді розглянути питання про проведення вже упродовж 2004 року амністії громадян у зв'язку з легалізацією тіньових капіталів. Йдеться "про поширену практику, у тому числі на території СНД", - відзначив Глава держави в щорічному посланні до Верховної Ради, направленому парламентаріям.

Незважаючи на те, що рівень тінізації економіки України знизився з 43,5% у 1997 році до 35% у 2003-му, сьогодні він значно вищий, ніж у країнах Центральної Європи. Водночас, одним із найнебезпечніших наслідків тінізації є її вплив на криміналізацію суспільства, - йдеться в посланні. При цьому, як підкреслюється в документі, "подальше обмеження впливу факторів тінізації економіки не може базуватися тільки на силових методах, що дають тимчасовий ефект". Необхідна нова стратегія детінізації, що має базуватися "у першу чергу на створенні сприятливих умов для легальної економічної діяльності на основі максимального врахування інтересів суб'єктів господарської діяльності".

"Зрозуміло, що амністія не може поширюватися на фінансові ресурси, що отримані внаслідок злочинів проти людини і безпеки держави, торкатися осіб, у відношенні яких було порушено кримінальну справу, а також засуджених", - підкреслюється в документі. Важливо враховувати, що "крім фінансового ефекту, амністія тіньових капіталів може стати кроком до формування "економіки довіри ", - відзначається в посланні Глави держави.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua