МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

чи приліплять голограму урядовцям - рецидівістам?

03/18/2004 | vmo
ДІЄВИЙ ЗАХИСТ ЧИ... КОШТОВНА ПРИКРАСА?
АБО ЧИ ПРИЛІПЛЯТЬ ГОЛОГРАМУ НА ЛОБА УРЯДОВЦЮ?

12 лютого 2004 року співробітники Швейцарської амбасади із вікон своїх теплих кабінетів споглядали жменьку посинілих від морозу молодиків з плакатами у руках: "Голограми - загроза національній безпеці України", "Не видали Лазаренка - видайте Сидоренка". Трохи осторонь за маніфестантами спостерігали із розписаних білими "лисицями" вікон люди в погонах...
"Аж три автобуси підігнали, не поскупилися", - розповів того ж дня на прес-конференції в УНІАН голова Всеукраїнського молодіжного об'єднання "Молодь - надія України" Вадим Гладчук. За його словами, громадські організації "Народна опозиція", "Молода просвіта", "Молодь - надія України" та унсівці провели черговий захід проти впровадження голограм в Україні. Чому цього разу біля посольства Швейцарської Конфедерації? За інформацією Інтернет-видання "Україна кримінальна", людина, яка нині відбуває покарання у цій державі, нині через "підвладну компанію "СП "Голографія" намагається контролювати один із потужних по прибутковості ринків - голографічних захисних елементів. Саме це прізвище фігурувало на одному з плакатів - йдеться про Юрія Сидоренка, колишнього президента "Даміана-банк", який, згідно документів Генпрокуратури, свого часу "завдав державі збитків в особливо великих розмірах", за що влітку 2000 р. був засуджений швейцарським судом до 18 місяців ув"язнення і трьох років умовно (в екстрадиції Україні було відмовлено).

Ціна питання - кілька мільйонів доларів
Нині розгорнуто справжню баталію на захист голографічних захисних елементів (ГЗЕ). Як виявилося, є за що боротися: за інформацією колишньої голови Держкомпідприємництва Олександри Кужель, "ціна питання - кілька мільйонів доларів". Преса писала, що О. Кужель позбулася посади саме завдяки непоступливості в питанні запровадження голограм. "Єдине, проти чого ми заперечували - проти поспішного впровадження захисних голографічних елементів на акцизних марках та стосовно монополії на їх виготовлення однією структурою" (йдеться про Тзов "СП "Голографія"), зазначила вона після підписання указу про відставку. Як бачимо, цього виявилося досить...
Початок "голографізації" в масштабах держави покладено постановою Кабміну від 5 липня 2002 року "Про затвердження переліку документів, що мають бути захищені голографічними елементами". До "чорного" списку потрапило 120 документів різного штибу: акцизні марки на алкоголь та тютюн, водійські права, паспорти, посвідчення на право зберігання та носіння зброї, проїзні документи та ін. Відповідно до потреб, список періодично доповнюється. Зокрема, 15 жовтня 2003 року Кабмін "народив" нову постанову в тому ж дусі - № 1611 "Про внесення змін в порядок здійснення торгової діяльності і правил торгового обслуговування населення", згідно якої товари, що підлягають обов'язковій сертифікації (тобто 99% всієї продукції), повинні супроводжуватися копіями сертифікатів відповідності на бланках.., захищених голографічними елементами. Постанова мала набути чинності з 1 лютого 2004 року. Однак на Банковій вчасно похопилися: сертифікатну голографізацію було відстрочено до січня 2005.

Сертифікатну бомбу вчасно знешкодили
А якщо б постанова, приміром, "спрацювала", то за інформацією голови Всеукраїнського об'єднання підприємців "Нова формація" Вячеслава Кредісова, упровадження з 1 лютого 2004 року копій сертифікатів відповідності або копій свідоцтв про визнання відповідності на бланках, захищених голографічними елементами, призвело б до подорожчання продуктів харчування на 10-13%. Особливо, за його словами, постраждали б підприємці малого і середнього бізнесу, які, як відомо, випускають широкий асортимент продовольчих товарів. Разові витрати на придбання копій сертифікатів відповідності у них перевищили б квартальні суми одержаного прибутку. Голова Союзу підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Тамара Свірус також підрахувала, що упровадження голографічних копій сертифікатів тільки по молочній галузі приведе до витрат виробників не менше 13 млн. грн. Справді, нащо владі перед виборами ще й такий головний біль?

Далі - буде…
Що нас чекає в післявиборному році - "голографізатори" навіть не приховують. В останніх своїх публічних виступах вони, приміром, навели цифри, скільки у світі підробляється ліків. Згадували й про фальсифікат гербіцидів. Пам"ятається, переклеюванню акцизних марок також також передувало "засвічування" цифр фальсифікату. Та мало ще що можна голографізувати? Як кажуть, було б бажання...
"Сьогодні уряд пропонує клеїти голограми на українські гроші, на українські паспорти, - говорить голова ВМО "Молодь - надія України" Вадим Гладчук." У пресі оприлюднено інформацію про проведення виробничих випробувань по випуску експериментальних партій гривневих банкнот. "Щомісяця поліграфкомбінат "Україна" перераховує комерційній структурі Тзов "СП Голографія" 7 млн. грн. бюджетних грошей. То куди вони йдуть?"
Гладчук каже, що акція на цю тему біля Швейцарського посольства - далеко не остання. "Наступну знову, мабуть, проведемо біля стін Кабміну. Виступимо з ініціативою розміщення голограм на лоб урядовцям. Кому одну, кому дві - відповідно до кількості судимостей... "
Тим часом, в пресі фігурують й інші цифри. Виявляється, голографічний захист не такий уже й дієвий - за листопад - січень 2003-2004 рр. податковою міліцією було вилучено 4 тис. 300 фальшивих марок… з ГЗЕ. І одне діло, якщо голографічним елементом хоче захистити (чи прикрасити?) свою продукцію Яготинський молокозавод, виробник мазі "Спасатель" чи фасовщик чаю "Акбар", а інше, - коли відповідні рознарядки спускаються з високих кабінетів і стосуються кожного підприємця, а отже, й покупця.

Прес - служба ВМО "Молодь - надія України" за матеріалами публікацій у мас - медіа


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua