МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Державні телерадіокомпанії України транслюють "блатні" пісні

03/19/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Коментар Голови Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Миколи Томенка:

Я хочу з приємністю відзначити, що Національна Рада з питань телебачення і радіомовлення нарешті вдалася до кроків щодо наведення порядку в FM- радіодіапазоні.

За результатами планової перевірки Севастопольської регіональної державної телерадіокомпанії Національна Рада 9 березня ц.р. прийняла рішення оголосити попередження цій телерадіокомпанії і врахувати це під час конкурсу на право користування каналами мовлення.

Попередження зроблено у зв‘язку з порушенням умов ліцензії та із самовільною зміною Севастопольською державною ТРК програмної концепції мовлення (що заборонено ст. 46 Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

Як було встановлено перевіркою Нацради, 68% ефірного часу Севастопольської регіональної державної телерадіокомпанії складає ретрансляція "Взрослого радио".

Набір пісень даного радіо, зафіксований перевіркою, відповідний – "А глазки морг, морг", "С бодуна", "По сто грамчиков", "Возвращался с кабака", ну і так далі. Відповідні й назви програм: "Альо, гараж", "Ти отвєтіш за базар".

В день моніторингу з менше чотирьох годин "власного" виробництва Севастопольської державної телерадіокомпанії одну годину склала програма з промовистою назвою "К.П.З." і ще 2 години – безперервна музика відповідного характеру.

Слід відзначити, що державні телерадіокомпанії перебувають в підпорядкуванні органів державної влади, зокрема Державного комітету з телебачення і радіомовлення.

Цей крок Нацради є першим, але він має бути не останнім. Попереду велика робота по приведенню радіо простору України у відповідність з моральними орієнтирами і вимогами нашого народу.

Хочу відзначити, що така робота нині ускладнена у зв‘язку з тим, що й сама влада не відповідає цим моральним орієнтирами і вимогам.

Я впевнений, що масштабна діяльність цієї та подібних радіостанцій, яка порушує законодавство України, не може відбуватися без сприяння виконавчої влади.
За сприяння влади в Україні навмисне деморалізується народ, підриваються устої людської та національної гідності, підривається моральність. Населення привчається до норм поведінки, властивих "зоні", з тим, щоб зменшити здатність членів суспільства до громадянської солідарності та рівень вимог суспільства до влади.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua