МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чорновіл заявляє про блокування роботи комісії ВР з розслідування спра

03/19/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Як повідомляє УНІАН, народний депутат України, член парламентської тимчасової слідчої комісії з розслідування справи Георгія Гонгадзе та інших резонансних справ Тарас Чорновіл заявляє, що роботу тимчасової комісії з розслідування справи Г.Гонгадзе блокують.

Як повідомляє Інститут масової інформації, за словами депутата, робота слідчої комісії дедалі більше блокується. Про це свідчить той факт, що на засідання не з'являються запрошені особи - колишній і нинішній генеральні прокурори. А це є прямим порушенням Конституції, у якій виписані повноваження таких комісій.

За словами Т.Чорновола, “без з'ясування певних обставин з обома генпрокурорами - Святославом Піскуном та Геннадієм Васил’євим - ми не можемо проаналізувати деякі нестиковки у заявах”. На думку депутата, “новому генпрокурору потрібно було б прийти і довести, що С.Піскун представив неправдиві факти щодо розслідування справи Г.Гонгадзе. Оскільки ж Генпрокуратура цього уникає - ми маємо цілком обґрунтовану підозру, що зараз знищується доказова база у цій справі”.

Як зазначає Т.Чорновіл, “у нас є певні матеріали, які частково ґрунтуються на справі Ігоря Гончарова, частково на інших незалежних джерелах (колишній міліціонер І.Гончаров, який обвинувачувався в організації злочинного угруповання, помер 1 серпня 2003 року, але ІМІ отримав його передсмертні листи, в яких він обіцяв назвати вбивць Г.Гонгадзе. 11 вересня минулого року генеральний прокурор України Святослав Піскун повідомив у Ялті журналістам, що деякі факти, викладені у листах І.Гончарова, справді підтверджуються – УНІАН). Але зараз ми зіткнулися з тією межею, на якій завершуються повноваження парламентської слідчої комісії, і ми виходимо безпосередньо на повноваження слідчих органів і прокуратури”. “Оцю проблему - що відбувається блокування роботи комісії - зараз важливо зафіксувати у Верховній Раді України”, - вважає депутат.

За його словами, “ми повинні зараз наполягати на допиті на комісії колишнього і чинного генпрокурорів, оскільки всі їх підлеглі, які приходять на комісію, настільки скуті у своїх повноваженнях, що не відповідають навіть на запитання, які стосуються зовсім нейтральних речей. Ви самі розумієте, що за таких умов співпраця комісії з прокуратурою та іншими органами влади неможлива”.

17 березня народний депутат, голова тимчасової слідчої комісії з розслідування справи Г.Гонгадзе Григорій Омельченко вимагав винести на голосування у ВР України 18 березня питання про заслуховування депутатами звіту комісії, звіту генерального прокурора про розслідування убивств журналістів Георгія Гонгадзе та Ігоря Александрова, а також провести голосування щодо проекту постанови про ініціювання процедури імпічменту Президента України Леоніда Кучми. Однак, це питання так і не розглядалося у ВР.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua