МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ЛИТВИН ПЕРЕНІС ПОЛІТРЕФОРМУ НА КВІТЕНЬ (/)

03/22/2004 | Shooter
ЛИТВИН ПЕРЕНІС ПОЛІТРЕФОРМУ НА КВІТЕНЬ

www.ПРАВДА.com.ua

Голова Верховної ради України Володимир Литвин прогнозує, що парламент зможе внести зміни в Конституцію на початку квітня.

Таку думку він висловив в інтерв'ю журналістам у понеділок, відзначивши, що таке рішення може бути прийнято, якщо будуть розпочаті послідовні кроки, якщо парламент "буде крок за кроком рухатися й приймати ті рішення, що записані в політичній угоді".

Він також повідомив, що законопроект про вибори народних депутатів у другому читанні буде розглянутий у парламенті в четвер, 25 березня.

За його словами, конституційна комісія повинна доопрацювати цей документ до четверга, крім того, над ним будуть працювати юридичне й науково-експертне управління парламенту.

За словами Литвина, у середу законопроект буде розданий депутатам для ознайомлення, а в четвер - буде винесений на розгляд і голосування в другому читанні, і, не виключено, що в цілому, як закон.

Відповідаючи на питання журналістів, чому було прийнято таке рішення,
Литвин сказав: "Є елементарна логіка - народні депутати повинні ознайомитися з документом".

"Не думаю, що сьогодні можна нав'язувати поводження Верховній Раді, тому що це призведе до збурення парламенту", - відзначив спікер.

"Я можу брати на себе сміливість і прогнозувати, що хтось сьогодні має бажання розбурхати парламент і підвищити температуру до критичної оцінки і потім запропонувати в якомусь куті проголосувати за зміни (законопроект про внесення змін у Конституцію) у цілому", - підкреслив Литвин.

За словами спікера, усе повинно відбуватися відповідно до регламенту й домовленостей між фракціями й групами.

За словами Литвина, представники фракцій "Наша Україна" і БЮТ також висловилися за необхідність ознайомитися із законопроектом про вибори народних депутатів. На думку спікера, якщо усе буде відбуватися в рамках регламенту, то не буде причин для блокування роботи Верховної Ради.

Відповіді

 • 2004.03.22 | Shooter

  Мороз розтягує зміни до Конституції ще на місяць (/)

  Мороз розтягує зміни до Конституції ще на місяць

  www.ПРАВДА.com.ua

  Лідер Соціалістичної партії України Олександр Мороз переконаний, що "процедурно не вийде" прийняти зміни до Конституції раніше, ніж у кінці квітня.

  Про це він сказав в інтерв`ю журналістам, повідомляє УНІАН.

  Він зазначив, що в парламенті, з одного боку, спостерігається бажання прискорити процедуру розгляду і ухвалення законопроекту про внесення змін до Конституції, а з іншого боку – "іде блокування".

  Він зазначив, що свідченням цього є конфлікт координатора парламентської більшості Степана Гавриша та голови ВР Володимира Литвина на Погоджувальній раді в понеділок.

  Водночас Мороз зазначив, що "гарно розводить ці позиції сам регламент".

  Він повідомив, що в понеділок відбудеться засідання Конституційної комісії парламенту, де розглядатиметься остаточно законопроект про вибори народних депутатів з тим, що у четвер, 25 березня, він був винесений на голосування Верховної Ради України.

  Говорячи про те, що зміни до Конституції можуть бути ухвалені десь наприкінці квітня, Мороз зазначив, що причинами для цього є "кілька моментів", які виникають у зв`язку з різними тлумаченнями. Він не виключає того, що, можливо, доведеться закон про внесення змін до Конституції ще раз посилати на розгляд Конституційного суду.

  За його словами, Конституційний суд вважає, що навіть якщо в тексті змінена кома, то законопроект має знову розглядати КС. Водночас він зазначив, що Конституція такої процедури на передбачає і він також вважає це недоцільним.

  За його словами, серед моментів, які викликають двозначність, є зокрема те, що необхідно буде узгодити терміни виборів депутатів місцевих органів влади і депутатів Верховної Ради України.

  Мороз зазначив, що фракція СПУ виступає за те, щоб в прикінцевих положеннях передбачалося, що всі зміни до Конституції мають бути введені з 2006 року. Мороз зазначив, що, розуміючи те, що парламентська більшість, скоріш за все, не підтримає цю пропозицію, СПУ готова іти в цьому питанні на переговори і шукати компромісів.

  Мороз наполягає на тому, що всі законопроекти, зокрема про вибори народних депутатів, про вибори депутатів до органів місцевого самоврядування, про вибори президента України, мають бути проголосовані, підписані президентом і оприлюднені, і лише після цього можуть бути прийняті зміни до Конституції України.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua