МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ґенерал Кравченко лауреат премії "За свободу висловлювань"

03/22/2004 | KAKTUZZ
BBC ( Українська служба)


Впливовий британський журнал "Індекс он Сенсоршип", який спеціалізується на захисті прав людини, вручатиме у понеділок нагороди лауреатам премії "За свободу висловлювань".
Серед номінантів у категорії Викривач року - Whistleblower of the Year - колишній службовець української безпеки, генерал Валерій Кравченко.


На цю премію висунуто також і українського генерала Валерія Кравченка. Ось що сказала в інтерв'ю Бі-Бі-Сі редактор журналу "Індекс он Сенсоршип" Джудіс Відал-Холл: "Валерій Кравченко з України мав сміливість викрити нелегальну діяльність співробітників президента Кучми. Саме для таких людей призначена наша премія - сміливців, які наважуються розповісти світові про те, що робиться за лаштунками".

Я запитала пані Відал-Холл, чи не турбує журі той факт, що звинувачення Валерія Кравченка поки що не доведені. Вона відповіла, що членам журі про це відомо, але вони взяли до уваги, що Валерій Кравченко виявив бажання повернутися і надати свідчення в Україні у цій справі, якщо його безпеку буде ґарантовано.

Отже, як каже редакор правозахисного журналу, в Україні треба було б провести відкрите судове слухання цієї справи.

Нагороду Викривачеві Року буде вручено на урочистій церемонії в Лондоні у понеділок, і якщо переможцем виявиться Валерій Кравченко, то невідомо, чи отримає він цю нагороду особисто. За словами пані Відал-Холл, членам комісії з присудження премії невідоме його нинішнє місцеперебування.

Відповіді

 • 2004.03.22 | KAKTUZZ

  Генерал СБУ у московській вищій школі КҐБ був кепським учнем?

  Він міг би викрити значно більше.

  Нещодавно аналітик російської служби “Німецької хвилі” пан Шуман поцікавився у Ґенерала Кравченка про те, як може Ґенерал , котрий колись переслідував дисидентів, віруючих, вільномислячу інтелігенцію, раптом став опозиціонером? У відповідь пан Кравченко наголосив, що він більший час своєї служби провів у розвідці. Відповідь, погодьмося -- косяк під дурника. Чому Кравченка не обурювали під час його кар”єрного зростання методи вербyвання агентів у туж саму розвідку КҐБ? А вони видглядають значно аморальнішими, ніж преслідування вільномислячих студентів. Зокрема – це так звані "сексуальні диверсії щодо чільних працівників дипкорпусу, закордонних політиків і впливових бізнесменів”.

  Ось кілька невигаданих історій на цю тему. Досить здібна студентка факультету іноземних мов львівського університету ім. І.Франка (назвемо її Соня) перевелась у московський інтитут за тим же ж фахом. Соня окрім здібностей має ще й, на її невдачу, гарну вроду. Тут її й примітили хлопці з управління контр- розвідки КҐБ СРСР. Розповідаючи про свої пригоди, Соня дозволила навіть записати її оповідь на диктофон. Мовляв, мій голос і так відомий тим, хто мене прагне розшукати і продовжила: “Тепер я розумію , зауважила Соня, що око на мене кинули з перших днів, як тільки-но я перевелась зі Львова до Москви і пасли кілька років. Якось мені були терміново порібні гроші на шмотки. Не хотіла виглядати провінціалкою і намагалась гарно одягатись. А тут мої однокашники , які займались фарцовкою, в Москві їх називали “утюгами”, підігнали розкішні з високими халявами чоботи і дуже модні на той час рейтузи й інші гарні забугорні речі. Не довго думаючи я пішла здати в ломбард золоте колечко з діамантиком. Його мені подарував один із мох кавалерів. Раптом до мене підійшов такий прикоцаний молодий чудак і каже : “ Деушка что сдаєм? Если ваш продукт меня устроит я уплачу вдвое больше , чем вам дадут в скупке.” Я вирішила, що це фарц по ювеліру і погодилась. В той же ж день я опинилась , думаєш де -- на Лубянці! В мене ще й виникло запитання, чому там а не в міліції? Це ж по профілю мєнтів, а не ҐБістів. Проте мені не дали змоги ставити такі запитання. Дяді в сірих костюмчиках заявили: " Спекуляція у великих розмірах, стаття така-то й така. Вісім років на нарарах як два пальці об асвальт”. Взяли підписку про невиїзд , а на другий день той самий кабінет, на столі папочка з номером і і посипались стрьомні запитання , на які самі ж дяді давали відповіді та такого на мене понавішували-и-и… А згодом коли мене психічно довели до потрібної кондиції сказали, що нар можна уникнути, якщо я погоджусь добровільно послужити Родінє. І без всяких церемоній пояснили, що доведеться займатись сексом з іноземними дипломатам і високопосадовими політиками, бізнесменами. Вибору іншого не було. Довелось погодитись. Перше завдання було простим. Переспати з одним дипломатом канадського посольства. Я мусила “продіфіліровать” пред його очима в ресторані “Прага”, де аташе мав зустріч з якимось кінокритиком, познайомитись з ним, закохати його всебеа і делікатно затягнути дипломата в ліжко. Я навіть не мусила в нього щось розпитувати. Просто наш секс-кардибалет знімався на відеокамеру.Яка подальша доля ццього порнофільму не знаю , але здогадуюсь. Його кантора хотіла провокнути і вербанути. Подібних операцій на моєму рахунку понад двадцять”.

  Про деякі операції Соня й досі боїться розповідати журналістам. Бо ці операції, на думку Соні, вже витягують на розкриття держтаємниці. Соня продовжила розповідь: “Мені в канторі вже почали довіряти настільки, що вирішили використати мої “чари” за кордоном. Там я і накивала п”ятами і злила всю свою біографію конкуруючій з КҐБ фірмі. Тепер я живу під іншою “кришею”, але більше в ролі секс- диверсанта не виступаю. Повіриш ? Ще й досі згадувати гидко.

  Тому напрошується запитання до пана Кравченко , чи такі методи вербування були дозволені законом про діяльність КҐБ СРСР, чи може він не знав про такі підступні й брудні методи роботи КҐБ? І це його не обурювало.

  Практика секс – диверсій також широко застосовувалась не лише в Москві чи Ленінграді, цебув відпрацьований прийом який застосовувався в Україні як метод для притягнення до відповідальності дисидентів, яким підставляли молодичок, а ті потім твердили ,що їх гвалтували (Пригадайте історію з Чорноволом). Секс - диверсії також використовувались щодо закордонних емісарів ОУН які прибували до України. Жертвою таких диверсій у 1972 році став громадянин Бельгії, який зараз проживає в місті Антверпен, Ярослав Добуш. Ярославу тоді було двадцять років. Студент другого курсу університету Лювен,був провідником СУМу і членом ОУН.

  Провід ОУН доручив Ярославу Добушу в якості туриста перевезти в Україну гроші для членів Гельсинської Спілки, а також дорогий одяг для того, щоб його можна було закласти в комісійні крамниці (комісіонки),та деяку літературу. Виручені гроші за одяг також призначались для потреб Гельсінської Спілки. Але Служба Безпеки ОУН зробила жахливий прокол. Вона дала Ярославу Добушу неперевірені орієнтири.А саме номер телефону і прізвище контактної особи , якій він мав вручити передачу. Не провела попередньої репетиції. Організатори місії Добуша до України навіть не запустили до Києва “пілота”, людину для попередньої перевірки можливостей виходу на контакт з представниками Гельсінської Спіли, не послали навздогін за Ярославом свого хвоста для підстраховки. Не врахували той момент, що Ярослав їде на Батьківщину своїх батьків вперше.

  Про підготовку цієї операції поінформував колег Кравченка з посольства СРСР у Брюсселі Федір Бідник. Бідник – агент КҐБ зумів втесатися шофером у французький та бельгійський осередки ОУН. Окрім збору інформації про її діяльність активно займався інтригами та підривною діяльністю в українських націонал-патріотичних організаціях. Завдяки інформації Бідника за Добушом було свтановлено стеження колегами Кравченка ще в Брюсселі. Тому відліт Ярослава Добуша з брюссельського летовища проконтролювали радянські “дипломати”. І тут знову, як і в історії з Мельниченком, первалочним пунктом стала Прага. З Праги Ярослав вирушив поїздом до Києва. “Випадково” попутчицею молодого бельгійського студента виявилась красуня – киянка, котра напрочуд добре розмовляла українською мовою. В дорозі познайомились, чарівна киянка “по- секрету” повідала молодому студентові, що ненавидить радянську владу. Її мрія -- незалежна Україна. “Попередила”, що в Києві в готелях для інтуристів навіть стіни слухають. Запропонувала свої послуги в якості гіда. Ярослав настільки захопився дівчиною, що втратив пильність і ляпнув зайве. Назвав прізвище особи з якою він мусив зустрітись. Цього вже було достатньо, щоб Ярослава Добуша й пов”язали колеги “праведника” Кравченка. Розкрутили махом. Завели кримінальну справу за статтями “Антирадянська агітація і пропаганда” “Незаконні валютні оборудки” та ще чимало чого. Обробили зеленого і необізнаного з совєцькими реаліями Ярослава настільки, що він з переляку фактично, зіграв ключову роль у арештах Чорновола, братів Горинів, Геля , і цілої низки інших дисидентів. ҐБісти поклали перед Ярославом Добушем довгий список дисидентів і змусили підписати покази , що його завданням було передати валюту і одяг та літературу саме цим людям. Ярослав без довгих вагань підписав заготовлені офіцерами КҐБ “зізнання” , хоча більшість прізвищ навіть не чув. Але ҐБісти скоренько просвітили Ярослава: ху із ху і змусили підписати зізнання , що він, так-би мовити, по молодості піддався впливу українських буржуазних націоналістів, зокрема ОУН, визнає свою провину і дуже шкодує, що діяв проти українського народу. Ярослава Добуша оголосили в СРСР персоною нон-грата і відіслали до Бельгії. А сфабриковані ҐБістами “зізнання” Ярослава Добуша стали підставою для арешту низки дисидентів. В першу чергу Чорновола, братів Горинів, Геля, Лук”яненка, Мороза і багатьох інших.

  З Ярославом Добушем ми часом бачимось в українській греко-католицькій церкві в Брюсселі. Після богослужіння перекидаємось кількома словами. Він тепер не дуже балакучий. Ярослав хоч і тяжко кається, замолює гріхи, але лишився вірним своїм переконанням і не порвав з ОУН . По людськи мені Ярослава жаль бо, як на мене , то гріхи повинні замолювати в першу чергу ті, хто так недбало, по-аматорськи організував місію Ярослава до Києва. Але не мені судити. Кожен несе свій хрест сам.


  Це я до веду до того, що ҐБісти порушували й порушуть закони щоденно й щонічно. І Кравченко про це не міг не знати, як і те, що вказівки з центру, котрі вишколений ҐБіст вважає незаконними – є його прямими службовими обов”язками. Чи може в школі ім. Дзержинського його не вчили , що повинен робити розвідник під дипломатичним дахом за кордоном окрім здійснення візитів на дипломатичні райти? В це тяжко повірити. Бо виникає запитання? Що робив радянський розвідник-дипломат в конфліктній зоні, тобто в Афганістані? Він не розумів , що дії совєцької армії в тій країні -- це пряма агресія? Його це не обурювало?

  Вивчаючи історію, яка сталася з Ярославом Добушом, вдалось докопатись, ще до деяких моментів про діяльність КҐБ УРСР. Генрал СБУ Євген Марчук (під час туринського пороцесу щодо постачання зброї з України до Хорватії в обхід ембарго ООН) спростовував заяви Стрешинського про те , що пан Марчук ніколи не співпрацював узі "Штазі" і ніколи не працював ні в НДР , ні в ФРН. Бо мовляв з периферії , тобто з України, чи інших республік колишнього СРСР нікого не засилали “трудитись” на конторозвідницькій ниві за кордоном, цим займався виключно центральний аппарат КҐБ в Москві . Злукавив пан Ґенерал. Одним із перших українських посланців КҐБ за бугор був львів”янин Богдан Сташинський , який успішно виконав терорестичні операції в Мюнхені. На його рахунку вбивства Степана Бандери та професора Ребета(світла їм пам”ять). В Бельгії та Франції розколював українські організації і зливав інформацію про їх діяльність вже згаданий Федір Бідник. Чи зміг би заперечити пан Марчук, що в Кожному посольстві СРСР у тих країнах, де існували українські націонал-патріотичні угруповання , працював офіцер КҐБ українського походження. В цьому контексті хотілося б нагадати панові Марчуку про те, що на українському напрямку в парижзькому посольстві СРСР працював офіцер КҐБ, нині полковник СБУ у відставці, харківчанин, приятель Марчука, його однокашник по навчанні в "академії" КҐБ й сусід-- мешкали в одному будинку ще й на одному йтому ж поверсі. (Тривожитись цивільному Генералові армії не слід, якщо раптом цей матеріал потрапить йому на очі. Прізвище харківчанина до пори–до часу не оприлюднюватиму). Стверджувати не берусь, чи сам Марчук тісно співпрацював із східнонімецькою спецслужбою “ШТАЗІ”, як завляв про це під час суду в Туріні торговець зброєю пан Стрешинський, але деякі індикатори опосередковано вказують на те. Зокрема виникає запитання до пана Марчука. З якого такого доброго дива РНБО , секреретарем якого в той час був Євген Кирилович, висловлює подяку і нагороджує грамотою досить загадкову особу : вихідця з НДР Карла Коха.

  Дещо про Карла Коха. Після того , як Берлінський мур впав, Карл Кох перебрався зі східної Німеччини до Брюсселя. Там він акредитувався в якості журналіста при Європейському Парламенті, хоча в Європарламенті Карл Кох не був на жодній прес-конференції, крім того Карл Кох заснував у Брюсселі торговельну квазі- фірму. Пізніше з”ясувалось, що і акредитація при Європарламенті, і торговельна фірма були лише шторами, бо пан Кох більше свого часу проводив в офісі Catholic Radio and Television Network. Ця специфічна організація, якою керували американці, окрім підготовки і трансляції релігійних радіопередач на балтійські країни, Україну й Росію, служила ще й своєрідним центром інформаційної і практично-побутової підтримки політиків- дисидентів з цих п”яти країн, коли вони почали після розвалу СРСР приїздили до Брюсселя. Через CRTN Карл Кох намагався наводити контакти чомусь лише з українськими дисидентами і впливовими політиками. Чому Коха цікавили саме люди з України? Може в пана Марчука знайдеться відповідь на це запитання ? І за які-такі заслуги цей пройдисвіт Карл Кох був нагороджений почесною грамотою від імені РНБО? Цікаво що в нього є спільного з паном Марчуком, окрім того що обидва володіють німецькою мовою?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.23 | Смогитель Вадим\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

   робота ґенерала КҐБ мар"ЧК"а Євгена- організація вбивств(-)

  • 2004.03.24 | KAKTUZZ

   Dokopavsia she do odnijei spravy! Sprava Marchenka!

   Zurnalist, desydent Marchenko zahynuv u mordovskyh taborah. Spochatku v tabir, a potim na toj svit joho sprovadyla KGBistska shliondra! Spochatky zakohala v sebe a poptim zajavyla v KGB scho Marchenko jii zgvaltuvav!

   Pro ce v knyzi samoho Marchenka: "Moja prekrasna ledi."
 • 2004.03.23 | KAKTUZZ

  Тим хто нижче якогось там рівня, зокрема, Семену!

  Семене , ну Ви їй-Бо, як тая повія! Колись я написав взагалі про роль Марчука в справі організації прослушки Рижика-пижика! І те що за порівняльним аналізом воно відповідає моїм припущенням. Марчук, якось натякнув , що за вбивством Ґонґадзе стоїть Литвин, який , начебто через ревнощі до однієї пані поквитався з Ґією. А пізніше під час однієї зустрічі з Миколою Мельниченком, Микола слово в слово повторив слова Марчука. Чи не дивне співпадіння?

  А ось іще одна деталь!Під час візиту Литвина до Брюсселя,він зустрівся з Президентом Європейського Парламенту Патом Коксом.Коли в них зайшла розмова про повільне розслідування вбивства Ґонґадзе, Литвин шокував Пата Кокса. Литвин заявив що розслідування дається дуже тяжко, бо за цим стоїть СБУ. Оп-па-а!?! І продовжив,що він (Литвин) сам почав дещо колупати й доколупався до одного моменту! Микола самостійно спробував одержати загран- паспорт,але в ОВІРІ йому відмовили. Микола був невиїздним. Тоді, за словами Литвина, в ОВІР прийшли люди з СБУ і змусили видати паспорт Миколі і усій його родині.В той час СБУ керував Радченко. Людина Марчука.

  Зараз, Семене ми будемо обоє нижче плінтуса! Товаришів пана Свистовища чіпати ніззя!

  Тепер, як утому кіно:"Опять власть поменялась". Головою СБУ став Смєшко! Людина Медведчука. А це в облом і Марчуку і Радченку. З цієї ж кампаші і "Ґе" Кравченко. Він зрозумів , що після таких перестановок нічого йому, окрім неприємностей в Україні не світить і і дав драла.

  Поки Українські "сищики" вираховують Кравченка в Німеччині, він спокійнесенько гуляє по Лондону і пісяє в річку Темзу з високого мосту. Абись не впав сараку!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.23 | KAKTUZZ

   Re: Тим хто нижче якогось там рівня, зокрема, Семену!

   Семене!У США , приміром, коли справді когось розшукують, а не роблять вигляд, що розшукують, розвішують в усіх своїх посольствах у світі портрет об"єкта і нижче вказують винагороду за подачу координат його місцезнаходження!

   Як Ви думаєте, Семене на яку суму витягує Кравчинко? Чи вони там на Володимирській такі жлоби, що думають, що їм то зробить хтось задурно? А самі вони ніх*ра не порафлять зробити. От й*бнути когось "КАМАЗом", чи "КРАЗом" в Україні, то на це вони мастаки. Але в Британії і у США "КРАЗів", "МАЗів" немає. Поки українські горе-сищики шнуркуватимуть, то Кравченка вже в Лондоні, чи в Редінгу не буде! Шукай вітра в в полі. Тільки вже за океаном.
  • 2004.03.23 | СЕМЕН

   Кактузз, а це для чого.

   """""Семене , ну Ви їй-Бо, як тая повія! """""


   За іншими матеріалами з Вами згоден.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.23 | KAKTUZZ

    Re: Кактузз, а це для чого.

    Бо Ви Семене напсали якісь зв"язки "Мирослави Гонгадзе з Марчуком? Цікава також тема для розслідування. Багато можна взнати від її роботи в ПРП

    Хтось давно пропонував вручити орден "СТАШИНСЬКОГО" Мирославі Гонгадзе".


    Все знаєте, але ламєтесь як дєвочка. Сказали "А" , то кажіть і "Б".
    а то все натяками , натяками... Кажіть прямо. Бо я про ПРП, ні не знаю.І того "хтось" , який запропогував вручити орден "СТАШИНСЬКОГО", також не знаю.
 • 2004.03.23 | СЕМЕН

  ПОЧАЛОСЬ

  НА САМІТІ НАТО В СТАМБУЛІ КУЧМУ МОЖУТЬ ЗНОВУ ПОСАДИТИ ПО-ФРАНЦУЗЬКИ?

  www.ПРАВДА.com.ua, 23.03.2004, 12:36

  Україна не може розраховувати на рішення про просуванню до НАТО на стамбульському саміті Альянсу через складну ситуацію з демократією.

  Про це заявив президент проекту перехідні демократії, глава неурядової організації "Американський комітет НАТО" Брюс Джексон в ефірі передачі "Саме той" у понеділок.

  "Оскільки є питання щодо свободи засобів масової інформації, служби безпеки і насильства, яке все ще існує в українській політиці, я думаю, ми не отримаємо якихось найбільш важливих рішень у Стамбулі", - цитує Джексона Огляд телеефіру.

  Він також порадив звертати увагу на якість особистих відносин між Кучмою і лідерами в Стамбулі. "Я думаю, це буде ключовий тест", - зазначив Джексон.

  "Якщо до нього будуть відноситися з повагою, як до звичайного європейського лідера, це означає, що є впевненість, що реформи ідуть і вибори будуть вільними. Якщо він буде десь збоку, ніхто з ним не буде розмовляти, чи це вже означає, що це вже стає Білоруссю і це не відповідає політичному критерію", - додав експерт.

  На думку Джексона вступу України до НАТО заважає нехтування європейськими стандартами.

  "Ви бачите, перешкоди щодо прагнення України вступити в НАТО, це не вивід російських військ. Все, що вбиває українську кампанію в цьому напрямку, це те, що яким чином Україна веде політику, відноситься до преси і, скажімо, як використовується податкова адміністрація і інші органи", - зазначив Джексон.

  Він відзначив, що Україна дуже добре проводить військову реформу, а Марчук "прекрасно виконує свою роботу".

  "От тут виграш іде, а от там, де програш іде – це от ті речі, що, я назвав, те, що важливо для Брюсселя", - сказав Джексон.

  "Нам треба працювати, українська політика надзвичайно груба по європейських стандартах. І в Києві політика виглядає більш схожою на Туркменістан, аніж на Брюссель", - зазначив він.

  "Це стосується і правлячих кіл, і опозиції. Обидві сторони відповідають за це. У жовтні треба провести чудові вибори, які нададуть Україні європейський вибір на майбутнє", - наголосив Джексон.

  Він також відзначив позитив того, що Вашингтон так уважно ставиться до виборів в Україні.

  "В найближчі місяці і тижні другий заступник секретаря пан Армітрадж приїде і колишній секретар національної безпеки Збігнєв Бжезинський і високі посадовці із сенату також вирішили подорожувати до України. Я надзвичайно задоволений, що побачив таку конструктивну увагу Вашингтону в цей рік, надзвичайно важливий з точки зору виборів", сказав Джексон.

  Говорячи про ситуацію зі свободою слова, президент проекту перехідні демократії відзначив позитив того, що в Україні оголошено мораторій на перевірку ЗМІ.

  Говорячи про ситуацію навколо закриття газети "Сільські вісті" та проявів антисемітизму в суспільстві, Джексон зазначив, що хотів би сам почути від єврейських груп не тільки з України, але і з інших груп єврейських, які ведуть моніторинг із цього питання.

  "І в президентській адміністрації вказували, що така стаття була опублікована 2 роки тому і нічого ніхто не робив. Ясно, що їм, деяким представникам правоохоронної системи, їм радять регулювати певні моменти", - зазначив він.

  Саміт НАТО має відбутися в середині літа в Стамбулі. Як відомо, на минулому саміті НАТО в Празі через скандал із "Кольчугами" лідери світових держав ігнорували президента Кучму. І щоб не садити його поруч з президентом США й англійським прем'єром організатори саміту розсадили учасників засідання вперше за 100 років за французьким алфавітом.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.23 | KAKTUZZ

   Re: ПОЧАЛОСЬ

   В Стамбулі розсадять за турецьким алфавітом,зроблять виключення, аби віддячити Туреччині за надання Туреччиною своїх військових баз для військ НАТО, які здійснюють свої операції по стабілізації становища в Афганістані.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.23 | KAKTUZZ

    Re: Кучма навчив НАТО спілкуватись по французськи...:)))

    SEMENE! Poky my takoo sobi mejluvalys po durnytsiam! To mij skaner zlapav za odyn den. 86 spy-virusiv "Netsky.B." I 12 "Trojaniv". Kilka hodyn musyt chystytys! Komus ne v zyly taki komunikacii.
    Ale , pereproshyju, vy znovu , jak povija. Navedit pryklad z istorii svitu! Koly i pered kym USA vybachalysia. "Qvod licet Jovi, non licet bovi". Vony perd Vjetnamom vybachylys?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.24 | KAKTUZZ

     Пане Свистовичу! Ви мабуть оце називаєте лфйкою?

     "Qvod licet Jovi, non licet bovi".
 • 2004.03.25 | СЕМЕН

  Росія згадала про бронепоїзд на запасній колії

  Росія згадала про бронепоїзд на запасній колії

  У Генштабі Збройних сил Росії заявляють, що Росія перегляне свою політику у сфері оборони, якщо НАТО буде поводитися агресивно. «Якщо блок буде поводитися агресивно, то й ми будемо переглядати свою політику. Можу завірити, що війни не буде», – сказав журналістам заступник начальника Генштабу Збройних сил Росії генерал-полковник Юрій Балуєвський.

  За його словами, якщо НАТО змінить свою концепцію стратегічного розвитку, відповідно стануться зміни і у військовій політиці Росії, повідомляє «Газета.Ru».

  «Нам хотілося б, щоб країни Балтії підтвердили зобов’язання, взяті державами першої хвилі (вступу в альянс), – не розміщувати на своїй території війська, не створювати інфраструктуру, тим більше інфраструктуру для ядерної зброї», – сказав генерал.


  ForUm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua