МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Євдокимова проштовхнуди у ВРЮ в останній момент

03/23/2004 | Майдан-ІНФОРМ
З радістю хочемо повідомити, що українська юриспунденція НЕ понесла сьогодні важкої втрати, і професор (академік?), активний член СДПУ(0), президент всегалактич... вибачте, всесвітнього союзу юристів В. Євдокимов потрапив таки ще раз у Вищу Раду Юстиції.

Верховна Рада проголосувала сьогодні за Закон України “Про
внесення змін до Закону України “Про Вищу раду юстиції”, внесений народними депутатами Валерієм Євдокимовим (СДПУ(О)), Юрієм Кармазіним і Володимиром Мойсиком (обидва - фракція “Наша Україна”).

“За” проголосували 306 із 427 народних депутатів України зареєстрованих у сесійній залі. Законом вносяться зміни до закону про Вищу раду юстиції, якими збільшується максимально граничний вік осіб, що можуть бути рекомендовані до складу Вищої ради юстиції, з 60 до 65 років.

Хто ці 306 героїв, що проголосували за подарунок для Євдокимова, ми діхнаємось трохи пізніше. Пікантність ситуації була у тому, що Кучма до останнього тягнув з поданням своїх кандидатур (президент має квоту у 3 чоловіка у ВРЮ), чекаючи поки ухвалять цей закон, щоб можна було внести у список Євдокимова, строк повноважень якого закінчувався 24 березня, і якому поважний вік вже не дозволяв бути членом ВРЮ знову.

Отже, СДПУ(0) зберігає свої можливості впливу на ВРЮ, що в свою чергу є серйохним засобом тримати у покорі суддів, які мають сміливість бути незалежними. Залишається лише дочекатись інформації, хто саме з опозиції (крім авторів законопроекту) голосував за цей, прости Господи, документ.


( 17 березня ц. р. голова Вищої ради юстиції Микола Шелест заявив, що “законопроект про внесення змін до діючого Закону “Про Вищу раду юстиції”(стосовно збільшення граничного віку членів ВРЮ з 60 років до 65), що розглядатиметься у Верховній Раді, пропонує штучні зміни, в яких проглядається явне політичне замовлення просування до Вищої ради юстиції конкретних осіб”.)

Відповіді

 • 2004.03.23 | Mykyta

  Діагноз?

  Судячи з числа "306" без активної участі опозиціонерів в голосуванні не обійшлось. Знов матюкатись, чи це вже діагноз?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.23 | Skapirus

   Список пацієнтів. Шукайте знайомі імена

   З відомих депутатів "За": Жовтяк Є.Д. (НУ), Черновецький Л.М. (НУ), Яворівський В.О. (НУ), майже в повному складі комуністи (не голосував лише Самойлик К.С), майже в повному складі соціалісти (серед них О.Мороз і Ю.Луценко). Треба віддати належне фракції БЮТ, яка або не голосувала (10) або була проти (9). Фігові справи, панове. Подробиці дивіться за нижченаведеним лінком (він може через якийсь час перестати працювати - на rada.gov.ua ведеться реконструкція, зараз доступ до серверу ВР через rada.gov.ua/new):

   http://195.230.149.70:7777/pls/radac/g_frack_list_n?ident=10149&krit=66
   згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua