МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КВУ просить повернути громадських спостерігачів на вибори

03/23/2004 | Vadym Gladchuk
КВУ просить повернути громадських спостерігачів на вибори, незважаючи на спротив "донецьких"

www.ПРАВДА.com.ua, 23.03.2004, 17:01

Комітет виборців України схильний розцінювати позбавлення громадських організацій права спостерігати за виборчим процесом як свідому і цілеспрямовану кампанію, метою якої є знищення в Україні інституції незалежних громадських спостерігачів.

Про це йдеться в заяві КВУ, оприлюдненій у вівторок, 23 березня.

КВУ нагадує, що прийнятий у першому читанні проект Закону України "Про вибори народних депутатів України" (№4285-4) містив статтю 63, яка визначала правовий статус офіційних спостерігачів від громадських організацій.

Однак, під час підготовки законопроекту до другого читання Тимчасова спеціальна комісія ВРУ по опрацюванню проектів законів України про внесення змін до Конституції України погодилася з пропозицією групи депутатів (членів фракції "Регіони України") вилучити з тексту законопроекту статтю 63, що, у разі прийняття Закону, фактично позбавляє громадські організації права спостерігати за виборчим процесом.

„Показовим також є те, що головними ініціаторами вилучення норм про незалежне спостереження стали представники фракції "Регіони України", переважна більшість членів якої обрані в округах Донецької області", - зазначається в заяві КВУ.

"Нагадаємо, що саме виборчі кампанії в цій області викликали найбільше нарікань спостерігачів про порушення, як у березні 2002 року, так і під час проміжних виборів народного депутата у окрузі №61, що відбулися 7 березня 2004 року", - говориться в ній.

Як зазначається в заяві, вилучення положень про офіційних спостерігачів від українських громадських організацій спочатку з тексту Закону "Про вибори президента України", а тепер із Закону "Про вибори народних депутатів України" (№4285-4), народні депутати вперто продовжують ігнорувати позицію громадських організацій, „яка відповідає позиції 90% громадян України, котрі вважають необхідним моніторинг виборчих кампаній з боку недержавних організацій".

Виходячи з цього, КВУ закликає більшість народних депутатів України „не ставати заручниками тих своїх колег, для яких ідеали чесних і демократичних виборів усього-на-всього порожня декларація, не підкріплена жодними вчинками", і звертається до депутатів під час голосування в другому читанні проекту Закону України "Про вибори народних депутатів України" повторно внести й підтримати вилучену статтю, що визначає правовий статус спостерігачів від громадських організацій.

Як повідомляла „УП", 19 березня КВУ поширив Заяву, в якій висловив обурення тим фактом, що в прийнятому Законі України "Про вибори Президента України" було вилучено положення про офіційних спостерігачів від українських громадських організацій.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua