МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дещо про політвязнів, допомогу та опозицію.

03/24/2004 | Зоряна Шкіль
Це дещо буде стосуватись організованої допомоги від БЮТ, бо пишу про те, що знаю, а про подібного характеру допомогу від інших політичних сил мені, на жаль, нічого не відомо. Боюсь, що моє повідомлення загубиться десь на загумінках і не буде прочитане тими, ким має бути прочитане, тому розміщую це окремою темою. Шкодую, що так пізно дізналась про це обговорення. Це поклало би край деяким інсинуаціям. Я знайома із усіма цими проблемами не з чужих слів, тому дозволю собі якщо не всі, то деякі крапки над і таки розставити.
По-перше, я сьогодні мала розмову з Галиною Терещук, вона визнала помилку, сказала, що не так сформулювала думку, і пообіцяла, що матеріал, який дещо ширше освітить цю проблему, з’явиться на наступному тижні. Побачимо. Я ж зі своєї сторони пообіцяла, що надам їй матеріали стосовно допомоги, бо вона виявилась зовсім поза темою, зрештою як і майже всі, хто тут обговорював проблему. Бо, наприклад, не існує такого поняття, як безкоштовна депутатська путівка. А система виділення депутатові коштів і самих путівок така складна і забюрократизована, що це навіть не варто обговорювати (згідно закону, депутат не має права взяти путівку навіть на рідну маму). І, зрештою, Трускавець справді не зовсім те, що потрібно, а допомогти можна іншим чином, що, зрештою і робиться, бо Микола Ляхович справді вже проходить лікування у профільному санаторії в Карпатах, у Ворохті. Питання стосовно оздоровлення Тополі буде вирішуватись після його виходу, а наразі передаються гроші та ліки матері Ігора. За ліками для Ляховича свого часу моя свекруха особисто бігала по львівських аптеках, а щоби дістати однин із препаратів, рідкісних на нашому ринку, Шкіль мусів відновлювати свої знайомства із юності.
Наступне. На прикладі окремо взятого політв’язня, наприклад Гальчика, хочу пояснити ситуацію з коштами і опікою. На адвокатський захист, якщо відняти перших кілька місяців, поки все розхитувалось, останній період, коли робота і, відповідно, оплата не є регулярна, і додати апеляційні та касаційні послуги, виходить приблизно $ 6 000. Як на київські ціни, адвокати брали недорого, розуміли ситуацію. Але чи осилили би батьки Сергія цього недорогого київського адвоката? Питання риторичне. Більше того, вони, як і решта батьків, поняття не мають, на яких деревах ростуть тоті адвокати.
Без образи, але цілому Майданові довелось би, сильно напружившись, збирати кошти одному умовному Гальчику на адвоката. Я чудово розумію, що можливості неспівмірні, але і ви, шановні, злегка притиште гонор, коли порівнюєте свою доброчинність, із добрими справами решти. Насправді, окрім вас є ще люди, котрі такими займаються. Хоча я, особисто тішуся, що є група таких небайдужих, і щиро вдячна за вашу допомогу. Бо без моральної підтримки багатьох майданівців мені свого часу довелось би скрутно.
Але повернемось до теми. На передачі за час перебування у київських сізо – понад 8 000 грн. На час перебування на зоні передачами займались вже батьки(така специфіка), а допомагала їм у цьому Львівська організація, тому достеменно цифр не знаю, але, приблизно, це – 2 500 грн. Отже, близько 11 000 грн. Крім того, на операцію та лікування Гальчиковій мамі було надано $ 350. Думаю, всі володіють азами математики, тому можуть це все додати і перемножити на кількість політв’язнів, бо якщо усереднити дані, то приблизно так і вийде, хоча стосовно кожної людини є свої нюанси: у когось є діти, а хтось ще сам недалеко від дитинства, хтось був годувальником у сім’ї, а хтось винятково споживальником, у когось якесь серйозне захворювання, а когось Господь милував.
До цього всього ще додайте речі, які мали спорадичний характер (із різних причин): обіди на судові засідання, гроші на рахунки, доїзд членів організації з областей на пікетування, допомога на дітей, ліки потребуючим і ще багато іншого. Взагалі, таке препарування проблеми мені не дуже подобається, не зовсім смачно якось, але ви мене до цього змусили. А в кого виникнуть якісь запитання, сумніви ets. – телефонуйте за ном. 229-05-11, або 8050 3706263, я готова дати на них відповіді.
Тепер я б хотіла коротко зупинитись на допомозі нематеріальній. Якщо би не клопотання, організоване Андрієм і підписане групою опозиційних депутатів (в основному – з БЮТ), і не інтенсивний тиск на держдепартамент із виконання покарань(про це може розповісти адвокат Ніколенко), то навряд би той самий Гальчик опинився у Дрогобичі під Львовом, а не на якійсь “червоній” зоні на Сході, чи Півдні. До речі, Тополя не повинен був опинитись там, де опинився – на харківській тубзоні. За документами, його мали відправити у містечко(забула назву) за сто км від його рідного Хмельницька. Але ці падлюки, всупереч усім домовленостям, потайки, в неділю (це грубе порушення правил) етапували Тополю на Харків. Ми дізнались про це через день, і вже було запізно, щоби вплинути на ситуацію. Зрештою, це було зроблено ними з певних причин, але то окрема історія.
На судових засіданнях також можна було побачити тільки депутатів від БЮТ(якщо не рахувати Луценка), хто там бував – зможе потвердити. Активістами у цій справі були Хмара, Турчинов, покійний Павловський (Шкіль – невсчот). І не кажіть мені, що це не мало жодного ефекту, бо я глибоко переконана у протилежному.
Зараз, після вироку ВС, настав час звертатись до міжнародних інстанцій. І знову ж, ані політв’язні (Шкіль – невсчот), ані їхні родичі не беруть у цьому процесі жодної участі. Займається цим Шкіль разом із адвокатами. А фінансове забезпечення справи, як і все вищеописане, знову ж бере на себе БЮТ. Бо коштує це задоволення (підготовка документів, пересилка) також недешево.
Я, звичайно, дуже далека від ідеалізації опозиції. Я спалила мільярд нервових клітин на засіданнях пріснопам’ятного ФНП через те, що там робилося (або, радше, чого не робилося). Я вже не кажу про відмежування від самого початку всіляких стецьківих. Мені болить дуже багато речей. Але те зауваження про причісування одним гребінцем насправді є актуальним. І писати, що родини політв’язнів залишили наодинці із їхніми проблемами не можна, бо то, м’яко кажучи, неправда.
Я ще раз закликаю вас телефонувати мені і все з’ясовувати, бо це набагато краще, ніж домислювати чи губитися у здогадах, і через елементарне незнання паплюжити чиїсь імена.

Відповіді

 • 2004.03.24 | YZ

  Зоряно, а чому так із запізненням?

  Тут, дійсно, багато дивувалися про недопомогу опозиції політв"язням.

  Мені особисто мало в те вірилося, бо я знаю завдяки особисто кому вийшов на волю А.Шкіль і хто ходив на засідання в його справі. Тому я знав, що це не може не відбутися і щодо решти політв"язнів.

  Але, дійсно - інфи було дуже замало про ці події.
  Після Вашого допису все стало на місця.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.24 | Олег Непокора

   Не зовсім, м'яко кажучи, коректно...

   було ЗАСТАВЛЯТИ людей, які дійсно (не лише в інтеренеті на форумі :-))допомагали політв'язням, виправдовуватися щодо того, "скільки це все коштувало".

   Щиро сподіваюся, що інформація пані Зоряни не залишить каменя на камені, літери на літері, від усіх дурунватих закидів на адресу опозиції, зокрема БЮТ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.25 | YZ

    А що скаже наш пан Свистович?

    Щось з рік тому був величесзний його допис-розповідь, про те, що опозиція палець об палець не б"є, вже не пригадую про що саме, але політв"язні там також згадувалися. Це було написано в тему про суддю Василенка, де казалося, що їм ніхто не допомагає. І що тільки майданівці бігають з усіма справами полагоджують. Що, мовляв, ЮТ підставила ВСІХ, а тепер кинула (щось на кшталт такого, ручатися не можу).
    В общем, там давалося жару всім. І тільки майданята, як мурахи-тимурівці були всюди.

    Всі, кому я надсилав публікації Майдану того часу дивувалися, що, мовляв, як це так, що опозиція нічо не робить, підставивши всіх у відкриту.

    Це я пишу не до того, аби когось звинуватити чи щось таке.
    Просто, такі дописи на той час справили дуже негативне враження на людей щодо їх кумирів - ЮТ та ВЮ.
    І, може, навіть дехто відвернувся від політики, типу, гори воно все вогнем. Підставлять, а потім навіть не згадають. Щось таке було і зі мною, тому я знаю, як такі дописи можуть зменшити кількість тих, хто вийде на вулицю, як будне потрібно.

    Може, наперед, перш ніж щось писати, варто хоча б володіти матеріалом?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.25 | vujko

     Може, наперед, перш ніж щось писати, варто б володіти матеріалом

     Чудовий приклад критики щиро спрямованої на самого дописувача. Надати посилання і точні цитати - це і є ознака володіння матеріалом. :)

     YZ пише:
     > Щось з рік тому був величесзний його допис-розповідь, про те, що опозиція палець об палець не б"є, вже не пригадую про що саме, але політв"язні там також згадувалися. Це було написано в тему про суддю Василенка, де казалося, що їм ніхто не допомагає. І що тільки майданівці бігають з усіма справами полагоджують. Що, мовляв, ЮТ підставила ВСІХ, а тепер кинула (щось на кшталт такого, ручатися не можу).
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.25 | YZ

      Чудовий приклад приказки: двоє - в драку, а третій- саме туди.

      Я впевнений, Свистович знає про що я кажу: я дав _достатньно_ точний опис тих подій та його допису.

      І ще одне, шановний як-вас-там. Я написав те, що написав не для вияснювання особистих стосунків із п.Свистовичем, а як тверезе зауваження про необхідність володіти матеріалом. Бо Зоряна ось написала свої факти, а відповіді від Свистовича нема.

      Треба або якось утрясти цю проблему із взаємозвинувачаннями-взаємопоясненнями, бо вже до цього дійшло нижче в гілці, або просто не пересікатися у цих темах з ЮТ та ВЮ - я маю на увазі критикувати опозицію - вони ж майданвців не критикують.

      Бо так недовго і розубити прихильників з обох боків, як люди почнуть вірити то дописам Майдану, то дописам, скажімо з сайту ЮТ, на якому, наприклад, почнуть "поливати" Майдан.

      Так шо, шановний, ідіть на двір і подихайте.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.26 | Михайло Свистович

       Я відповім пізніше, а вуйко має рацію.

       Пізніше, бо щойно побачив це питання і цю гілку (мене не було тут пару днів), а зараз маю бігти, от тільки поставлю ще одне коротке повідомлення. Відповісти ж коротко не вийде.

       Єдине скажу, що і я, і Зоряна і Галина Терещук написали правду, як це не дивно буде звучати. Ну хіба що Терещук помилилися з лікуванням та трохи перебільшила з іншим (тут я не володію повною інформацією), але, ІМХО, дуже добре, що ця передача з"явилася на "Свободі" (поясню пізніше чому).

       А вуйко має рацію, бо ви переплутали різні дописи у різні часи. Коли вони писалися - було дійсно так, як там було написано.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.03.26 | YZ

        Як я і казав, я точні фрази не пам"ятаю, але

        загальний дух та відчуття від прочитаного були саме такі: з повідомлень Майдану випливало "кидалово" з боку лідерів опозиції тих, хто вже сидів у в"язницях і кого туди "готували" (суддя Василенко).

        Я про інше хотів сказати/нагадати/вбити в голову. Це якщо хтось не зрозумів вірно моїх дописів:
        --З"ясовувати стосунки зараз між прихильниками скинути Кучму - це саме дурне, що можна собі уявити. Краще відкласти свої амбіції на більш нормальні часи.
        ІМХО.
        Оце і був весь меседж мого посту.

        Бо збоку виглядає, що на фінішній прямій виборів саме головне на порядку денному - кинути в прибічника рідким стулом.

        З повагою, YZ
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.26 | Михайло Свистович

         Дочекайтесь вже мого опису. До кінця вихідних я його напишу.

         Постараюсь сьогодні.

         YZ пише:
         > загальний дух та відчуття від прочитаного були саме такі: з повідомлень Майдану випливало "кидалово" з боку лідерів опозиції тих, хто вже сидів у в"язницях і кого туди "готували" (суддя Василенко).

         Якщо проаналізувати реакццію відвідувачів форуму на будь-яку інформацію, то легко побачити, що сприйняття загального духу та відчуття цієї інформації у них може бути діаметрально протилежне. Нагадаю Вам відчуття Вами загального духу та відчуття повідомлення Столярова, де ті дух і відчуття сприймалися Вами через наявність там написання різних слів з малих та великих літер.

         До того ж я не знаю, що Ви розумієте під повідомленнями Майдану, адже на форум може писати будь-хто і написати будь-що без будь-якої відповідальності за свої слова. Якщо я чи Зоряна Шкіль чи Тетяна Монтян чи Вадим Смогитель засвідчують свої слова власними імненами і прізвищами, то наведений Вами "яскравий приклад випускання джина з бутилки" у нижчому (наступному) Вашому дописі аж ніяк не можна назвати "від Майдану".

         >
         > Я про інше хотів сказати/нагадати/вбити в голову. Це якщо хтось не зрозумів вірно моїх дописів:
         > --З"ясовувати стосунки зараз між прихильниками скинути Кучму - це саме дурне, що можна собі уявити. Краще відкласти свої амбіції на більш нормальні часи.
         > ІМХО.
         > Оце і був весь меседж мого посту.

         Та ніхто не збирається з"ясовувати стосунки, йдеться про долю конкретних людей, якою, ІМХО, турбуються недостатньо. Зоряна Шкіль та БЮТ (я знаю, вони мені казали "на вищому рівні") сприймають такі дописи на свій рахунок, хоча саме на них ми ніколи за політв"язнів не наїжджали, як і за Василенка між іншим. Точніше на Зоряну чи Андрія взагалі не наїжджали, а на БЮТ наїжджали дуже давно, коли та допомога була зовсім, як би це так сказати, гм, недостатньою. Потім вона збільшилися, і, хоча, на мою думку, мала б бути більшою, але нелогічно наїжджати з вказуванням назви партії (блоку) на тих, хто хоч щось робить, якщо інші роблять іще менше.

         Дочекайтесь мого допису, будь ласка.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.03.26 | YZ

          Добре.

          Це, мабуть, треба більше для тих, хто сприйняв політ.лінію Майдану так, як її сприйняла, наприклад, пані Зоряна Шкіль.

          Я персонально, як вже і казав, не дуже сприймаю критику на адресу ВЮ і ЮТ(особливо).
          ***
          А лаятися - взагалі остання справа...

          ПС. Про Столярова. Я з ним трохи поспілкувався окремо від Майдану. Там в очах одне сонце - Гурвіц.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.03.26 | Михайло Свистович

           Re: Добре.

           YZ пише:
           > Це, мабуть, треба більше для тих, хто сприйняв політ.лінію Майдану так, як її сприйняла, наприклад, пані Зоряна Шкіль.

           Ні, це треба для всіх. Бо я ж не виправдовуватися збираюся, а пояснювати суть ситуації.

           >
           > Я персонально, як вже і казав, не дуже сприймаю критику на адресу ВЮ і ЮТ(особливо).

           Це неправильно, вони псуються, якщо їх не критикуєш. Тільки не так, як Корчинський з Джангіровим чи Скачком.

           >
           > ПС. Про Столярова. Я з ним трохи поспілкувався окремо від Майдану. Там в очах одне сонце - Гурвіц.

           Не одне у нього сонце.
       • 2004.03.26 | YZ

        Ось Вам яскравий приклад випускання джина з бутилки

        http://maidan.org.ua/n/free/1080282480

        І, бля, оце такі муді, що ще й пишуть українською, як не крути, а можуть підсвідомо скласти негативну уяву навіть про тих, хто ВІДСИДІВ.
        Наступною фразою буде - "да здравствуєт Кучма".
        %^&(*&^%!!!

        З повагою, YZ
      • 2004.03.26 | vujko

       Скільки емоційних слів, а цитати з посиланням так і нема...(-)

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.03.26 | Михайло Свистович

        Будь ласка, Ви теж дочекайтесь мого допису (-)

   • 2004.03.26 | Михайло Свистович

    Re: Не зовсім, м'яко кажучи, коректно...

    звинувачувати людину у діяльності лише на інтеренет-форумі (YZ у порівнянні з пересічним відвідувачем цього форуму чимало зробив і поза форумом, і про це відомо тим, хто читає цей форум), якщо Ваша діяльність та дуже емоційні виступи з купою малюнків відомі лише по інтернет-форумах.

    Нагадаю, що після одного такого допису на цбьому форумі я у відповіді на нього запросив Вас підтвердити свої слова і взяти участь у реальній акції "Волю слову". Реакції від Вас не було.

    >
    > Щиро сподіваюся, що інформація пані Зоряни не залишить каменя на камені, літери на літері, від усіх дурунватих закидів на адресу опозиції, зокрема БЮТ.

    Щодо закидів, то вони у нас з"являлися лише після спілкування з деякими батьками політв"язнів та деякими самими політв"язнями. Чому "деякими", бо не з усіма ми спілкувалися. Але навіть "деяких" для закидів достатньо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.26 | Зоряна Шкіль

     Re: Не зовсім, м'яко кажучи, коректно...

     По-перше, якщо хтось сприйняв мій допис як наїзд на майданівців, то це глибоко хибна думка. Бо я знайома з цими людьми і, як вже писала, ціную їх працю. Вони мають право на закиди, бо самі щось роблять, на відміну від тих, хто тут з-за рогу екскрементами кидається(на цьому їхні здібності і закінчуються).

     А закиди, якщо вони не тільки в один бік спрямовані, справді необхідні. Бо я свого часу не один поріг оббила даремно, тому ці закиди можу підтримати. Але на все свій час, своє місце і своя форма.

     Галина Терещук також мала щирі наміри, коли писала свій матеріал. Я так вважаю, тому що знаю її як людину і як фахівця. Вона перейнялася справою і дуже багато допомагала нам від самого початку. Можливо, емоції і послужили тут таким чином... Бо за її власними словами, вона сподівається, що ця стаття роздражнить відповідних людей, і вони нарешті заворушаться. Вона так само сказала, що не мала на увазі конкретно БЮТ, ані тим більше Андрія(бо він лідер організації,тому не рахується), бо навпаки вважає, що йому самому доводиться усім займатись.

     Я особисто не вірю в такий спосіб іннервації совісті тих, хто дотепер собі бембав, і намагалась пояснити пані Галині, що це дещо наївний підхід, бо наразі реакція(образа) є тільки від тих, хто хоч щось робив. Хоча, хто знає. Та і допис пана АВ(хороша твереза точка зору) свідчить, що якось його треба було інакше...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.26 | Максим’як

      Re: М'яко кажучи, пан Свистович ніколи не ставився до інформації

      М'яко кажучи, пан Свистович ніколи не ставився до інформації з повагою. І на Майдані це не перший ляпсус і не останній.

      (Я перепрошую, це стосується не так Свистовича, як майдану і твердження про інформацію і Свистовича є настільки правдивим наскільки Свистович контролює вихід інформації із майдану. Тут, у заголовку, я утотожню поняття Свистович і Майдан.)

      Пані Зоряні можна подякувати за інформацію і на цьому можна було б поставити крапку, і що би майданівці не видали у відповідь, я вважаю, що будь-який додатковий коментар від пані Зоряни буде лишнім і нелогічним.

      Це є інтернет, тут ніхто ніколи нічого не зможе доказати, а висловлює свою позицію, свою думку.

      Раніше не було альтернативної інформації на майдані, тепер,дякуючи пані Зоряні є. Отже, ще раз дякуємо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.26 | Михайло Свистович

       М'яко кажучи, пан Максим"як ніколи не ставився до політв"язнів-

       унсовців з повагою, то краще б на цю тему помовчав, як і про ляпсуси, бо як я почну згадувати його ляпсуси...

       З боку ж Майдану ляпсусу не було. Був передрук з Радіо "Свобода" із вказуванням джерела. Його поставив особисто я (це щоб не дискутувати на тему контролю чи неконтролю інформації на Майдані).
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.03.26 | Максим’як

        Re: У таких випадках мусить бути у всіх (не всіх) повідомленнях

        фраза, що думка МОЖЕ і не поділятися майданом. Цього достатньо. В ексклюзивних матеріалах також.

        Сподіваюся, що УНСО вже пережило той період, коли воно підлягало критиції. Те, що в організацію проникають спецслужби не додає честі організації. (Те саме можна сказати і про майдан і будь-яку іншу організацію).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.26 | Михайло Свистович

         Re: У таких випадках мусить бути у всіх (не всіх) повідомленнях

         Максим’як пише:
         > фраза, що думка МОЖЕ і не поділятися майданом.

         От саме думка поділяється.

         >
         > Сподіваюся, що УНСО вже пережило той період, коли воно підлягало критиції. Те, що в організацію проникають спецслужби не додає честі організації. (Те саме можна сказати і про майдан і будь-яку іншу організацію).

         А де Ви на Майдані спецслужби знайшли?
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.03.26 | Максим’як

          Re:

          Михайло Свистович пише:
          >
          > А де Ви на Майдані спецслужби знайшли?

          Я цього не стверджував. А про УНСО цей факт є відомий. Крім цього не зустрічав у пресі повідомлень, чим закінчилася історія із реквізитами УНСО.
     • 2004.03.26 | Михайло Свистович

      Зоряно, дочекайся і ти, коли я розставлю всі крапки над "і"

      Зоряна Шкіль пише:
      > По-перше, якщо хтось сприйняв мій допис як наїзд на майданівців, то це глибоко хибна думка.

      Ніхто не сприймав це як наїзд, і все в принципі описано в дописі ініціативної групи. Я лише поясню..., не знаю навіть як пояснити, що я поясню :) Коротше, правильно все поясню. Всі зрозуміють.

      >
      > А закиди, якщо вони не тільки в один бік спрямовані, справді необхідні. Бо я свого часу не один поріг оббила даремно, тому ці закиди можу підтримати. Але на все свій час, своє місце і своя форма.

      І про час та форму я напишу.
      >
      > Галина Терещук також мала щирі наміри, коли писала свій матеріал. Я так вважаю, тому що знаю її як людину і як фахівця. Вона перейнялася справою і дуже багато допомагала нам від самого початку. Можливо, емоції і послужили тут таким чином... Бо за її власними словами, вона сподівається, що ця стаття роздражнить відповідних людей, і вони нарешті заворушаться.

      Ось-ось, саме тому її передача і є позитивною, попри допущені перебільшення. Позитивів більше ніж негативів. Вона ж не Корчинський, не кожен день робить такі передачі.

      >
      > Я особисто не вірю в такий спосіб іннервації совісті тих, хто дотепер собі бембав, і намагалась пояснити пані Галині, що це дещо наївний підхід, бо наразі реакція(образа) є тільки від тих, хто хоч щось робив.

      А от я думаю, що Терещук має рацію, бо часто справа не в совісті, а просто в зайнятості, в тому, що навіть не думав, не здогадувався, в голову якось не приходило. От я знаю, що Ющенко почав робити якісь рухи після того, як подивився фільм "Обличчя протесту", а потім ще до нього хлопці ходили (я дав їм його прямий телефон).

      А ті, хто щось зробив, не мають ображатися, бо вони знають, що вони зробили. Той же Турчинов, який на мене колись ображався, потім перестав і сказав мені, що вони ніколи не кидали політв"язнів. Сказав не виправдовуючись із почуттям впевненості, просто як факт. Нормально, коротше, сказав. Я не став дискутувати, що означає "ніколи" і "не кидали", бо головне, що на момент тієї розмови, допомога вже була, і я не збирався нагадувати йому, що колись на початках її майже не було. Адже не потикати носом Турчинова чи будь-кого іншого в те, що колись давно було (це те саме, що нагадувати Юлі про чай з Кучмою) є головним, а нинішнє та майбутнє хлопців.

      ІМХО, наїзд Терещук і твої пояснення, опубліковані у статтях на першій сторінці Майдану, хай і не розкривають все (для цього треба написати сторінок 50, ще й місяць часу нічого не робити, а дізнаватися всю інформацію), але чудово доповнюють один одного і разом ще краще сприяють тому, чого хотіла досягти Терещук.

      Коротше, я все напишу.
     • 2004.04.03 | Юхим

      Re: Не зовсім, м'яко кажучи, коректно...

      Будемо полемізувати
 • 2004.03.25 | АВ

  Re: Дещо про про політвязнів, допомогу та опозицію.

  Уважаемая Зоряна!
  Прискорбно, что Вас вынудили оправдываться под пресом клеветы,но и хорошо, что многие узнали правду, пусть и по подлому навету, очень важную правду, для нашего еще лучшего понимания того "кто есть кто" в Украине.
  Но все же не понятно главное: но что же заставило госпожу Галину Терещук из ведомства по распространению демократии, свободы и справедливости, во-первых, довольно неожиданно выбрать тему среди множества вопиющих преступлений против человечества и украинского общества, как-будто эта тема поможет нам с демократичекими преобразованиями... Во-вторых, Бог с ней, с темой, ну, скажем так, очень сердобольная госпожа Терещук, билась билась со своими гривнами в лагерном окошке и не заметила других, кто протягивал руку помощи, Бог с ней...Но неуж-то сама думала, думала и придумала наиактуальнейшую тему для украинского народа - заевшуюся оппозицию?
  Что-то не увязывается в одно целое все составляющие этого нелепого и мерзкого события: и госпожа Терещук, и радио Свобода, и тема, и освещение темы в интересах противников оппозиции... Что-то не дотягивает идея публикации до освещения позиций обеих сторон. Уж слишком явно и слишком предвзято прокатили оппозицию. Ведь и опровержения не будет - не унтер-офицерская вдова же,а журнаоистка солидного издания.
  Но все же, кто ее надоумил и с чьего благословения утку запустили в жизнь?
  С уважением, АВ
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.25 | Недовірливий

   Re: Дещо про про політвязнів, допомогу та опозицію.

   Якщо ті дрібниці, про які пише "шановна" пані Зоряна, можна назвати "допомогою від опозиції" - то мені просто смішно. Юлія Володимирівна з Олександром Валентиновичем за тиждень більше проїдають в кабаках, ніж витратили на політв"язнів за всю цю епопею.
   Якщо б не Тетянка Чорновол, Андрюша Шкіль і досі грів би дупою нари. І що, Тетянці сказали хоч слово подяки? Її викинули, як непотріб, навіть не компенсувавши витрати її власних коштів, які вона понесла на виборах Андрія Васильовича, та залишили без допомоги з маленькою дитиною на руках.
   Соромно читати весь цей дитячий лєпєт.
   Особливо, зокрема, про те, що пересилання скарг до Європейського суду коштує шалених грошей.
   Тьху!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.26 | Зоряна Шкіль

    Re: Дещо про про політвязнів, допомогу та опозицію.

    Звичайно, пане УZ, потрібно було вчасно людям повідомити, що щось таки робиться. Mea culpa. Але ж деякі майданівці були в курсі, хоч може і не повністю, то я не думала, що це набере таких масштабів.
    А допис п.Недовірливого - чудова ілюстрація, що нападок може і поменшає, але все одно будуть, та ще й такі брудненькі. То який сенс? Мені насправді дуже шкода часу, витраченого на відповідь на такого рівня претензії.
    А таких креатур вистарчало завжди, його не сій - воно вродиться. Вони знають геть чисто все і про затрати на харчування Юлії Володимирівни з Олександром Валентиновичем, і про дупу Андрюші Шкіля, і про життєві негаразди Тетянки Чорновол. Звідки така поінформованість? Про харчування Ющенка з Порошенком і Мороза з Вінським Недовірливий не має ніякої інфи? А закиди їхні врешті решт зводяться до "шо ж ти, ..., в танку не згорів" та чого той клятий Андрюша Шкіль(хтось інший, за бажанням) без шапки ходить.
    Недовірливий пише:
    > Якщо б не Тетянка Чорновол, Андрюша Шкіль і досі грів би дупою нари.
    Що стосується долі Андрія Шкіля, то я переконана, що на все воля Божа, бо все (аж до перемоги) часто суперечило правилам логіки. Тетяна, звичайно, дуже добре працювала на окрузі, ніхто не збирається применшувати її досягнень, але вона була частиною великої команди, у якій працювали найрізноманітніші люди, і кожен вносив свою лепту. Наприклад пані Леся Гонгадзе. Можна по-різному до неї ставитись, але це особлива жінка, вона має особливий дар впливу на людей. І я вважаю її втіленням Провидіння у тій ситуації(мабуть це трохи патетично і трохи вбік від теми). А виводити спільну перемогу в ранг особистого досягнення Тетяни - смішно.

    > Її викинули, як непотріб, навіть не компенсувавши витрати її власних коштів, які вона понесла на виборах Андрія Васильовича, та залишили без допомоги з маленькою дитиною на руках.
    Із цього абзацу стороння людина могла б зробити висновок, що негідник Шкіль збезчестив її і вже з дитиною викинув на вулицю, і тепер не платить аліментів. Насправді, Тетяна невдовзі після виборів закохалась, вийшла заміж, народила доньку. Має здорову молоду сім"ю, здорових батьків, працездатного здорового чоловіка, і зараз,наскільки мені відомо, непогано обидвоє справуються, будуючи власний добробут, чого їм і надалі бажаю. А те, був у стані запропонувати Тетяні Андрій, очевидно її не влаштувало. Так що конкретно, будь ласка, яку саме допомогу Шкіль їй міг надати, і не надав? Бо в багатьох людей склалося враження, що Шкілю разом із мандатом видали чарівну паличку.І що це за бздура про власні кошти, які вона кудись там понесла? Чому вона про це нікому, окрім п.Недовірливого не повідала? Хотілося б від неї самої це почути.
    Недовірливий пише:
    > Соромно читати весь цей дитячий лєпєт.
    > Особливо, зокрема, про те, що пересилання скарг до Європейського суду коштує шалених грошей.
    Компетенція п.Недовірливого сягає і тарифів на поштові послуги. Неуважно п.Недовірливий читав, бо згадувалась спочатку підготовка документів, тобто основне - юридичні послуги двох адвокатів. А щодо пересилання документів, то може це для Недовірливого кишенькові гроші, але, враховуючи великий об"єм справи і кількість людей, за попередніми прикидками(бо я на відміну від Недовірливого такими речами ніколи не займалась) це буде приблизно рівне десяти мінімальним зарплатам "маленького українця".

    І на завершення. Якщо п.Недовірливий пише "шановна" в лапках, то очевидно мене не шанує, якщо не шанує, то очевидно мусить мати на це якісь підстави, і, очевидно, мусить мене знати. То в мене виникає запитання, а чи не чесніше буде цьому знайомому "підняти забрало", зателефонувати за вказаними номерами і вияснити ці хвилюючі моменти раз і назавжди, а не ховатись за нік і спамити форум брехливими дописами.    > Якщо ті дрібниці, про які пише "шановна" пані Зоряна, можна назвати "допомогою від опозиції" - то мені просто смішно. Юлія Володимирівна з Олександром Валентиновичем за тиждень більше проїдають в кабаках, ніж витратили на політв"язнів за всю цю епопею.

    > Соромно читати весь цей дитячий лєпєт.
    > Особливо, зокрема, про те, що пересилання скарг до Європейського суду коштує шалених грошей.
    > Тьху!
   • 2004.03.26 | Реаліст

    Re: Дещо про про політвязнів, допомогу та опозицію.

    Підтримую.

    Шановна пані Зоряна!
    А скажіть будь-ласка, чому ж ви так пізно розкриваєте відомості допомоги? І що значить слова приблизно було передано? Слова приблизно в таких справах не канає. І на яких підставах ви робите наїзд на людей , які напсправді зробили більше ніж ви з усіма своїми помічниками? Де ми можем ознайомитись з відомостями? Чому не згадуються вами інші політв'язні? А їх я вам нагадаю було більше ніж ви назвали. Що за казку ви розповідаєте про путівки , якщо нардепу злітати до Львова і назад буде коштувати 12 гривень, ви маєте нас за лохів, в чому річ? І стосовна Танечки це яскраво свідчить про профанацію вами ваших же ідей про допомогу ближньому. Як би не Таня ви б ще і досі жили б у судді на забезпеченні, і робили гарну міну при поганій грі, що й робите.
    А за які кошти Андрієм була придбана машина?(Правда вже розбив) Як ви зараз займаєтесь
    колишніми політв'знями? Як ви допомогли їм з працевлаштуванням наприклад? Такщо не треба нам вішати. Справа 9 березня яскраво засвідчила хто є хто. Казки про те як ми тут на волі вам прагнули допомогти, будете розповідать своїм дітям.

    Честь

    P.S.
    Бажаю успішно відпочити на Гаваях
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.27 | Зоряна Шкіль

     Реалістові

     Раз адміни залишили цей допис без коментарів, то мабуть вважають, він дотягує до рівня Майдану. Я так не вважаю, але востаннє опускаюсь до такого рівня пояснень. Я думаю, вартує нагадати, що це політичний форум, а не вияснення стосунків між сусідніми ятками на рику Троєщина.

     Реаліст пише:
     > Шановна пані Зоряна!
     > А скажіть будь-ласка, чому ж ви так пізно розкриваєте відомості допомоги? І що значить слова приблизно було передано? Слова приблизно в таких справах не канає.
     Пізно для чого? Ви особисто про неї не знали?
     Я вже писала, що мінялось за цей довгий період дуже багато речей, що спочатку (в сізо СБУ) ця допомога була нерегулярна, здійснювалась багатьма людьми (за гроші з того самого джерела) і була у вигляді грошей на рахунках, телевізорів у камери, допомоги родичам і влаштування всіляких акцій. І цього я ,наприклад, достеменно не відслідковувала. Але допомога була. В Лук"янівці ситуація змінилась, там менш актуальні були гроші на рахунки, тому почала відлагоджуватись система передач. Ще це значить, що часом люди, котрим доручали класти гроші на рахунки чи робити передачу, просто їх клали собі в кишеню(повністю чи частково). Це означає, що Зайченко чи Бойко були годувальниками, тому їхні сім"ї природньо потребували більше, аніж сім"ї наприклад Бурячка, Горощука чи Гальчика, котрі такими годувальниками аж ніяк не були. Це означає дуже багато речей, але я ще раз питаюсь, ХТО ви є, щоби вимагати від мене звітності?

     І на яких підставах ви робите наїзд на людей , які напсправді зробили більше ніж ви з усіма своїми помічниками?
     Наїзд? Ви неуважно читали мій допис, бо власне він був відповіддю на чужий наїзд. А моїми помічниками були свідоміші члени організації, які не боялись роботи, а таких було не так вже й багато у Києві. І мені доводилось часом днями видзвонювати хоч когось, хто б міг допомогти скупитись на ринку або навіть просто передати вже підготований мною кабан Павлюку чи Самофалову, наприклад. Бувало всяке. І чому ви стверджуєте те, чого не знаєте напевно?

     Де ми можем ознайомитись з відомостями? Чому не згадуються вами інші політв'язні? А їх я вам нагадаю було більше ніж ви назвали.
     Хто це "МИ"? Ще раз попрошу вийти з-за ніку, за яким ховаєтесь, тоді поговоримо.
     Я б могла величезний опус створити, якщо би було достатньо часу. І мені не потрібно нагадувати про нікого, я всіх чудово пам"ятаю, пам"ятяю навіть тих, про кого не те, що забути, а й знати б не хотілось взагалі. На жаль.

     Що за казку ви розповідаєте про путівки , якщо нардепу злітати до Львова і назад буде коштувати 12 гривень, ви маєте нас за лохів, в чому річ?
     Насправді коштує не 12, а 6 гривень(точніше 5,60), і що далі? Цей авіаквиток, навіть якщо би нардеп дуже захотів передати вам, чи іншій якійсь, більш достойній людині - не зміг би. І я повторюсь, пишу я, на відміну від вас, тільки про те, що знаю напевне. І за всі свої слова відповідаю.

     І стосовна Танечки це яскраво свідчить про профанацію вами ваших же ідей про допомогу ближньому. Як би не Таня ви б ще і досі жили б у судді на забезпеченні, і робили гарну міну при поганій грі, що й робите.
     Цю галіматью мені важко коментувати, сам мабудь заплутався, але стрижневу думку "стосовна Танечки" я вловила. У попередньому дописі я вже все пояснила, уважно читайте, а якщо є потреба щось детальніше вияснити - пліз. Телефони вказані. Назвете своє ім"я-прізвище - порозмовляємо. Мені нема чого таїти, і винною я себе не почуваю. Вам, очевидно, є, бо інакше, для чого при таких конкретних питаннях і звинуваченнях, ховатись за безликі ніки.

     > А за які кошти Андрієм була придбана машина?(Правда вже розбив)
     Ну, це вже зовсім не ваша справа, але нехай, відповім. Спеціяльно для любителів покопирсатися в чужих кишенях. Вона була придбана в обмін на стару, яка з"явилась ще зааадовго до 9 березня(вона ще в матеріалах справи фігурує), якщо ви намагаєтесь (я так зрозуміла) якось приліпити це до коштів, виділених на політв"язнів. Фе. Цікаво би було не просто по телефону порозмовляти, а особисто, дивлячись в очі послухати подібні питання.

     Як ви зараз займаєтесь
     > колишніми політв'знями? Як ви допомогли їм з працевлаштуванням наприклад?
     Наприклад, щоб допомогти із працевлаштуванням, потрібно бути або, як мінімум, працедавцем, або ж мати чарівну паличку(про це я вже писала). Оскільки можливовості конкретно Андрія Шкіля у цій царині дуже обмежені, то претензія не за адресою.
     Але із тими достойними, котрі мають бажання щось робити для організації, а не тільки плескати язиком, ми вже співпрацюєм, і двері для бажаючих, в принципі, відкриті.

     Такщо не треба нам вішати. Справа 9 березня яскраво засвідчила хто є хто. Казки про те як ми тут на волі вам прагнули допомогти, будете розповідать своїм дітям.
     >
     Цей період справді був випробуванням, і для багатьох, на жаль непідйомним. Це правда, і місцями дуже гірка. Я хочу сказати, що звання "політв"язень" не є індульгенцією, яка дає тобі після виходу право робити все, що в голову стрелить. І вважати, що тепер "Україна нам далжна". Мус далі своїми справами потвердити, що ти серед тих, хто бореться за ідею - не випадково, що тебе мєнти за компанію не згребли разом із кількома достойниками. Моя вам порада - перестаньте займатись підрахунком не своїх грошей, це у житті не допоможе...
     Є такий совковий фільм непоганий, "Кур"єр" називається, то там фінальна сцена, де головний герой у другана свого Базіна цікавиться, про що той мріє в житті. І Базін цей починає пояснювати, що от зима, мовляв скоро, а в мене плаща немає, про плащ, мовляв, новий мрію. Тоді головний герой скидає з себе плащ, віддає його Базінуі говорить, як на мене, сакраментальну фразу: "Тримай пальто і мрій про щось величне". Щось подібне хочеться порадити вам і вам подібним.
     >
     > P.S.
     > Бажаю успішно відпочити на Гаваях
     Достойне завершення. Там ще один товариш по зброї цього Реаліста щось подібне про мій гардероб від Gucci писав(шкода, адміни це кудись прибрали). Потішно.
 • 2004.03.25 | арифмометр Феликс

  итого получается USD_9 000 x 19 = USD_171 000 ???

  Правильно ли я понял, госпожа Шкиль, что в сумме на политзаключенных было потрачено 171 000 USD?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.26 | Зоряна Шкіль

   Re: итого получается USD_9 000 x 19 = USD_171 000 ???

   арифмометр Феликс пише:
   > Правильно ли я понял, госпожа Шкиль, что в сумме на политзаключенных было потрачено 171 000 USD?

   Ні, неправильно. У Вас або кепсько було з математикою в школі, або ж ви з якоюсь певною метою граєте вр"ята ("прикидаєтесь дурником"- по-тутешньому). Сергій Гальчик відсидів три роки, багатьом пощастило трошки більше - вийшли раніше. Дехто ще сидить. Відповідно і рахунок ведеться пропорційний від усередненого.

   Якщо ви слідкували за процесом, то повинні це знати. Якщо не слідкували, то нащо цей підрахунок чужих грошей?

   На прикладі Сергія я подала цифри, щоби можна було скласти уявлення про які суми йшлося. Для когось вони "смішні", для когось - ні. Але подавати повний рогорнутий звіт на форумі я наміру не маю. У майданівців один спосіб зв"язку із жертводавцями, у нас - інакший, а підзвітною я себе вважаю тільки цим людям.

   Все одно, основна проблема не в грошах. За цей час через інертність "об"єднаної опозиції" у відповідальні моменти сталося стільки незворотних змін, що жодними фінансами не зміниш.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.26 | знайомий

    Пані Зоряна...

    вибачте за питання не по темі,як можна буде звязатися з Ігорем Мазурем? Хотілося б переговорити з ним по телефону,чи через нет.Його давній знайомий.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.26 | Михайло Свистович

     Я завтра Вам скажу.

     Якщо Ви маєте можливість під"їхати завтра на 12.00 до Інституту "Республіка" (вул. Антоновича (Горького), 12-б), то зможете переговорити з ним особисто.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.26 | знайомий

      Re: Я завтра Вам скажу.

      Не маю можливості підїхати і побачитись, поки що.Тому й прошу про надання звязку.Наперед вдячний.
    • 2004.03.26 | Зоряна Шкіль

     Re: Пані Зоряна...

     Завтра, думаю, десь по обіді ми планували зустрітись з Тополею, отже можна буде подзвонити за одним із вищевказаних мною тел. Але я домовилась із ним тільки попередньо, тож уточнити час я зможу пізніше ввечері.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.27 | Зоряна Шкіль

      Знайомому

      Завтра, тобто вже сьогодні зранку десь до години 11, я думаю, Тополя буде в нас, за ном. 229-05-11. Сказав, що якщо знайомий, і добра бажаєте, то чому б і не поспілкуватись. Одним словом, телефонуйте. Навіть якщо щось зміниться, то я дам вам якусь інфу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.29 | знайомий

       Re: Знайомому

       Вибачте не зміг передзвонити -не мав доступу до інету.Передзвоню в найближчий час.
   • 2004.04.02 | арифмометр Феликс

    я прекрасно понимаю вашу мотивацию - данные о деньгах

    - это коммерческая тайна и т.д.. Однако, к сожалению, я так и не услышал от вас хотя бы о порядке суммы, потраченной на поддержку политзаключенных. Арифмометрам необходимо это знать, для того чтобы проверить ваши утверждения у собственно, политзаключенных.

    Да, и еще одно - информация о том что вы купили квартиру в центре Львова, а также машину "Опель" - это же неправда, не так ли? Прошу прощения, но арифмометры очень любят дополнительные финансовые подробности.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.03 | Sardanapal

     Re: я прекрасно понимаю вашу мотивацию - данные о деньгах

     Арифмометр сколько ты потратил на поддержку политзаключенных?
     ...А ты их охранял.:gun:
 • 2004.03.26 | ініціативна група

  Припиніть сваритися!


  В перших рядках свого листа спішу повідомити, що я – не унсовець, безпартійний і не політичний функціонер. : )

  Як один із представників ініціативної групи зі збору коштів для політв'язнів, дозволю собі втрутитися в цю дискусію, оскільки вважаю її непотрібною. Ми повідомили відому нам інфу ще тоді, коли обурення “сенсацією” від Радіо Ліберті стало масовим. Але тоді це було потрібним, а зараз ці розмови – нікчемний інформаційний шум на тему “хто тут самий главний анархіст і хто тут самий хітрий шпійон”.

  Ми можемо підтвердити, що представники опозиції казали нам, що кошти виділяються, і коли ми цікавилися долею хворих хлопців, саме їхні батьки сказали, що все на контролі і після виходу з зони допомагати вже не треба, так само як і залишати їхні адреси для можливих жертводавців.

  Ми ніколи не акцентували особливу увагу на тому, що опозиція – гади, які не допомагають хлопцям. За наявною в нас на кінець 2002 рік інформацією, ЗНАЧНОЇ фінансової допомоги ув’язненим публічно не приділялося, і ми про це написали в одному з перших звітів, після чого представники опозиції вийшли з нами на зв’язок – цитата з нашого звіту

  «08.05.2003 року від представників УНА-УНСО ми отримали інформацію, в якій нам повідомили, що організація на постійній основі підтримує своїх ув"язнених товаришів матеріально та продуктовими передачами. Інформація отримана від надійного джерела, слову якого ми віримо. Нас запевнили, що слова з тексту "Більшість же в’язнів сидить на дуже вбогій тюремній «пайці»" не відповідають дійсності. Нам також повідомили (і ми це цілком розуміємо) що специфіка діючого режиму та його методи "переконання" опонентів не дозволяють організації робити публічні звіти щодо всього об"єму допомоги, що надається. Ми приносим наші вибачення всім, кого могло образити таке твердження з тексту повідомлення, при цьому залишаючись на позиції що краще щось робити і помилятись, ніж не робити взагалі. В майбутньому від цього ж джерела ми плануємо отримувати інформацію, кому в поточний момент найбільш необхідна наша з вами спільна допомога".

  Після цього ми співпрацювали і знали що опозиція допомагає політв'язням, про що й згадували в усіх подальших звітах
  http://maidan.org.ua/static/news/1050332315.html
  http://maidan.org.ua/n/arch/1056045284
  http://maidan.org.ua/static/news/1071504334.html та інших
  таким реченням:
  "Незважаючи на невеличку фінансову підтримку від опозиції, сім’ї всіх ув’язнених знаходяться в скрутному матеріальному становищі».

  Таким чином ми відзначали конструктивну поведінку деяких опозиціонерів в цьому питанні (в тому числі і в співпраці з ініціативною групою), і водночас стверджували, що порятунок рук потопаючих – це не сподіватися на когось, а діяти самому.

  ІМХО, те, що зараз відбувається на форумі – це не гризня союзників, а намагання апологетів Теорії Героїчної Бездіяльності показати, що всі ви гопота галіма, а лишень я – Джим Моррісон. На цю пред’яву є прекрасна народна відповідь “Говорити – не мішки тягати”. : )

  Що ж стосується Тетяни Ч., то думаю, що це питання Тетяна здатна вирішити особисто. І ця прекрасна людина, так само як і Микола Б., може за себе постояти і ніколи не займалася навітами поза очі на форумах. І вона не потребує захисників – якщо б хотіла щось сказати/зробили, сказала б/зробила. Все ІМХО.

  Можливо, я не в повній мірі володію ситуацією в УНСО тощо, але мені це й не потрібно. Зрештою, якщо я захочу про це дізнатися, я подзвоню самій Тетяні. Так само можна подзвонити і самим хлопцям.
  Підсумовую:

  Активісти Майдану допомагали політв’язням.
  Опозиція допомагала полів’язням.
  Невідповідну дійсності інформацію розмістила журналістка “Свободи”, Майдан її передрукував з посиланням.
  Добре, що цей передрук сприяв пролиттю більшого світла на це питання.
  Після роз’яснень Зоряни теревені з цього приводу продовжують піднімати люди, які, вочевидь, є прихильниками ТГБ і, на мою думку, люблять більше поговорити.

  Тож давайте не будемо сваритися. Нам своє робить.
  Всіх у ями, всіхуями... давайте не будемо мірятись.
  :)

  І ми переможемо.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.27 | АВ

   У вас хорошо получается, ребята...

   У вас хорошо получается, ребята! "Бий свiй свойого, щоб чужi й духу нашого боялись", не так ли?
   Меня поражает, что всегда находится мужественные борцы, которые подсматривают в дырку в туалете, чтобы на весь мир разоблачать за не то.., не тем... и не так... Госпожа корреспондентка подняла "наиактуальнейшую" в Украине тему того же, извините за выражение, туалетного свойства. Ее послушать, так должно создасться впечатление, что все уже устроилось на беспросветные века, ждать Украине лучшей власти еще годы и годы и потому, готовясь к многовековой борьбе, стоит заняться чистотой рядов. Это ж медведчуковщина какая-то!..
   Корреспондентка, вполне допускаю и принимаю мнение уважаемой Зоряны, может быть даже где-то как-то в определенных обстоятельствах среди близких друзей и весьма неплохой и даже совестливый человек. Но вот не могу поверить, читая ее материал, что все то же самое можно сказать о ее позиции и способности среди суеты важных дел видеть главное, очищая его от мелочей и неизбежной человеческой не идеальности в поступках. И еще поразила меня, уж простите за откровенность чужаку, с какой настойчивочтью, в общем знакомые между собой люди, с какой готовностью и даже усердием ринулись мыть косточки и указывать на недостатки после первого же пасквильного "сомнения".
   Хотя из всего сонмища обсуждающих так и не создалось впечатление, что все участники лискуссии рвались заплатить и там, и там, но просто им не дали... Может и рвались, но вот впечатления не создалось, увы.
   А если, уважаемая Зоряна, делая важную и полезную работу, что-то не доделала или сделала не так, так это только ей одной и видно и совестно судить ее за старания.
   Сколько нерастраченной энергии в вас, господа майдановцы!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.28 | Тетяна Монтян

    Вчора я поспілкувалася з деякими політв"язнями,

    і ось про що дізналася.

    Олег Бойко живе з дружиною та дитиною в 11-метровій кімнаті, в якомусь бараці від заводу "Агромаш" на вул.Воскресенській, б.10. Телефонного зв"язку з ним немає. Роботи немає ані в нього, ані в дружини. Живе тим, що підпрацьовує чорноробом у "нових українців", і радий, якщо має 15-20 гривень на день і трохи харчів. Але так щастить не кожен день. Допомогу від опозиції, отриману безпосередньо від одного з її лідерів - 100 баксів та 200 гривень - витратив на взуття, бо ходив у підбитих поліетіленом чоботях досить довгий час, та на лікування парадонтозу, здобутого в тюрмі. Вилікував майже половину зубів. Іншої допомоги немає від Шкілів не було. Дуже вдячний майданівціям, від яких допомога була. Відчуває себе невостребуваним, з Шкілями не спілкується. Просить лише про одне - знайти йому та дружині нормальну роботу. Обидва вони - економісти-бухгалтери.

    У Бурячка справи трахи кращі, але ж у нього немає дружини та дітей. Стосовно допомоги - все те саме.

    Гальчик - "прєлєстноє дітя", дуже змужнів та підкачався. Виглядає непогано. Здоров"я, звісно, підірвав, але є надія, що оговтається. В ситуації з допомогою поки не дуже розібрався, але зауважує, що "сиділося" не дуже ситно.

    Тополя мені спершу не повірив, коли я йому розповіла, як Василь Назар просив милостиню на метро "Осокорки", а коли інші це підтвердили, був прикро вражений. Як поведуться з ним - поки що, зрозуміло, невідомо.

    Тетянка Ч. про Шкілів не захотіла навіть говорити, але її батьки не були такими сором"язливими та підтвердили, що Тетянка вгатила всі свої невеличкі заощадження - 800 баксів - на вибори Шкіля, які їй обіцяли повернути, але не повернули і досі. Також батьки Тетянки розповіли, що її чоловікові Колі Шкіль винен 400 баксів зарплатні та 100 баксів, позичених ще ка зна коли. Мати Шкіля дзвонить батькам Тетянки та розповідає, що, виявляється, Шкіль усе віддав, а Коля ці гроші просто не доніс в сім"ю. Но коммент. Самим Тетянці та Колі Шкіль відповідає, що у нього немає грошей. Тетянка, за словами її батьків, просила у Шкіля єдине - влаштувати її помічником депутата буквально на тиждень, щоб вона могла нормально піти в декрет, але їй було у цьому відмовлено у доволі брутальній формі.

    Також були розмови, що Шкілі придбали квартиру у центрі Львова, а також автомобіль за 10 000 євро, який майже негайно розбили, а також ось-ось отримають квартиру в Києві за рахунок держави. Також подейкували, що жодної власної копійчини Шкілі ні на кого не витратили, а лише розподіляли на власний розсуд допомогу від БЮТ, яка таки була, причому в немалих обсягах.

    Що тут правда, а що - ні, і кому саме вірити, кожен може вирішити самостійно.

    Кожен влаштовується в житті, як вміє.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.29 | Зоряна Шкіль

     Re: Вчора я поспілкувалася з деякими політв"язнями,

     Аж ось нарешті з"явилася Тетяна Монтян підсвоїм власним іменем. Бо ж допис(назвемо так цей черпачок лайна) під ніком Недовірливий також був написаний нею. Май мужність у цьому зізнатсь, Тетяно, бо ж лексикон мені такий знайомий!

     Свистович мені радив не робити дурниць, і не реагувати на це все, і я у попередньому дописі обіцяла, що востаннє опускаюсь до такого рівня пояснень, але доведеться мені і Михайла не послухатись, і свою обіцянку порушити. Таке життя.
     Не я ці гидосні плітки під кодовою назвою "подейкують" витягнула на політичний форум, тож претензії - не до мене. Бо насправді, найбільше страждає тут рівень цього самого форуму, котрий нібито має бути політичним.

     Тетяна Монтян пише:

     > Олег Бойко живе з дружиною та дитиною в 11-метровій кімнаті, в якомусь бараці від заводу "Агромаш" на вул.Воскресенській, б.10. Телефонного зв"язку з ним немає. Роботи немає ані в нього, ані в дружини. Живе тим, що підпрацьовує чорноробом у "нових українців", і радий, якщо має 15-20 гривень на день і трохи харчів. Але так щастить не кожен день. Допомогу від опозиції, отриману безпосередньо від одного з її лідерів - 100 баксів та 200 гривень - витратив на взуття, бо ходив у підбитих поліетіленом чоботях досить довгий час, та на лікування парадонтозу, здобутого в тюрмі. Вилікував майже половину зубів. Іншої допомоги немає від Шкілів не було. Дуже вдячний майданівціям, від яких допомога була. Відчуває себе невостребуваним, з Шкілями не спілкується. Просить лише про одне - знайти йому та дружині нормальну роботу. Обидва вони - економісти-бухгалтери.
     >

     Такої явної, наглої, неприкритої брехні я не чекала навіть від Монтян. Але істину доволі легко встановити, і я запрошу в якості своєрідних рефері знайомих мені майданівців. Думаю вони не відмовлять мені в такій люб"язності? Бо парувати такі удари нижче пояса до кінця життя я не збираюсь.
     Отже, по суті. Бойко, оглянувши готельний номер, в якому ми мешкаємо вже 2 роки, зауважив, що умови не дуже різняться - в нього в гуртожитку десь приблизно така сама площа (близько 15 м.кв) У чому тут провина Шкіля - якось зовсім незрозуміло. Телеф. моб. номер, за допомогою якого ми спілкуємось із сім"єю Бойків я б оприлюднила так само, як і свої, якщо не буде заперечень Осани Бойко.
     Далі. Зараз проходить процес становлення недавно зареєстрованої громадської організації. Андрій запропонував Олегові працю бухгалтера в ній, але Олег відмовився, зіславшись на те, що має певні зобов"язання перед людьми, з якими працює, тому не може перервати зараз ці стосунки(які саме - не уточнив). Але, оскільки Оксана недавно закінчила бухгалтерські курси, то цією роботою може зайнятись вона (ми побіцяли підтягнути когось на допомогу, якщо б це виявилось заскладно). Отже, на час, коли Монтян шкрябала свій пасквіль, Оксана Бойко ВЖЕ ПРАЦЮВАЛА! І ще одне. Я була дещо здивована, чому Олег відмовився від такої нібито непоганої пропозиції, але пізніше Оксана пролила світло на ситуацію. Все просто. Бойко сравді має економічну освіту, але практики бухгалтера не мав, працював дещо в іншому профілі.
     Наступне. Про так звані "підйомні", видані Андрієм безпосередньо Олегові після виходу на волю, та допомогу, що отримувала Оксана, поки Олег був у в"язниці, майданівці так само зможуть почути від них самих, як і потвердження вищенаписаного мною.
     Паралельний реверанс доморощеного психолога Монтян у сторону Майдану не коментую, тут люди не дурні, самі усе розуміють.

     > У Бурячка справи трахи кращі, але ж у нього немає дружини та дітей. Стосовно допомоги - все те саме.

     Стосовно Бурячка і порожніх слів "все те саме" я навіть коментувати не буду - шкода часу, це все буде пояснено за допомогою неупереджених посередників з Майдану.


     > Гальчик - "прєлєстноє дітя", дуже змужнів та підкачався. Виглядає непогано. Здоров"я, звісно, підірвав, але є надія, що оговтається. В ситуації з допомогою поки не дуже розібрався, але зауважує, що "сиділося" не дуже ситно.
     >

     Про здоров"я можна було і не писати (але чим заповнити брак звинувачень - ось таким психологічним моментом), бо це не санаторій, там його підірвали всі, включно зі Шкілем. Подробиці, на відміну від Монтян обсмоктувати не люблю, але той удар, який був завданий по здоров"ю Андрія під час арешту та відсидки, буде даватись чути до кінця життя(без перебільшень). Такі дурниці, як парадонтоз, я навіть згадувати не буду.
     Тепер уточнення по "не дуже ситному сидінню", бо оскільки я цим усім цікавилась, на відміну від Монтян, регулярно, то, природньо, знаю про це більше. Мама Сергія, порівнюючи умови відсидки її дитини, сама визнавала, що і Сергій, і, відповідно, вона була набагато більше задоволена харчуванням у Києві, тобто тоді, коли передачі організовували ми тут на місці. Доблесно справлявся із цим більшість часу Славко "Слонік"(член київської організації). Ця людина чесно скуповувалась на всю суму, що виділялась, і це відчутно було Гальчику. Зрештою це потвердить і сам Сергій, та і Славко, якщо ще не покинув України, бо збирався.
     А вже на зоні ті передачі, що доставлялись батьками(див. попередній допис), Гальчикові доводилось розділяти з кількома іншими в"язнями. Бо із тої групи (не пам"ятаю, як це називається по-блатному)із п"яти осіб, з якими разом харчувався Сергій, лише двоє отримували передачі з волі. Висновки - зрозумілі.
     Може хтось розумний підкаже Монтян, яким боком тут можна притулити вину Шкіля?
     Чи можливо, хтось нагадає їй стару істину, що плювати проти вітру, як мінімум, дуже немудро.

     > Тополя мені спершу не повірив, коли я йому розповіла, як Василь Назар просив милостиню на метро "Осокорки", а коли інші це підтвердили, був прикро вражений. Як поведуться з ним - поки що, зрозуміло, невідомо.
     >

     Василь Назар якраз належить до тих, кого я знати б не хотіла взагалі(див. попередній допис). Жебракування, мабуть, не межа, до якої може деградувати цей фізично здоровий "політв"язень". Цензурних слів для коментаря у мене немає, виносити сміття з хати на широку публіку - не мій стиль. Розповість майданівцям деякі подробиці про цього індивідума найкраще, думаю, Микола Б., чоловік Тетянки Ч.(підтримую конспіративний стиль). Правда, для чого Монтян приховувати прізвища, коли вона так відверто і безсоромно намагається копирсатись у чужому житті і кишенях - невідомо.
     Тільки додам, що члени львівської організації прагнуть побачити Назара на історичній батьківщині(він із Львівської області). Вони мають про що з ним побалакати. Вони навіть готові були його під контролем туди доставити після певних подій, але той зумів втікти, і тепер поступають часами уривчасті відомості від людей, які його бачать у різних місцях, у різних станах. Тут, мабудь, пора вже оголошувати якусь винагороду за "поимку".
     Це частина тієї жорстокої правди, про яку я згадувала у попередньому дописі.

     Позаяк пізня година, а нічку не спати через ці бздури я не маю наміру, то другу серію я відкладаю на завтра, вона має бути ще пізнавальніша.
     І як бонус - буде пояснення причин такого цьвіркання жовчю зі сторони Тетяни Монтян. Мабуть. Я ще остаточно не вирішила, чи виносити цю правду-матку на суд людський, чи не уподоблюватись до цієї переживальниці за долю політв"язнів. Хоча сказати є що. Подумаю.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.03.29 | Тетяна Монтян

      Re: Вчора я поспілкувалася з деякими політв"язнями,

      Шановна пані Зоряна, я на цьому форумі пишу виключно під власним ніком. Якщо деякі відвідувачі цього форуму знають Вас з того боку, який Вам не дуже подобається - то я не маю до цього ніякого стосунку, бо ні з ким не обговорюю Вас. Чесно кажучи, я вже й забула про Ваше існування.
      Розповіді політв"язнів та батьків Тетяни Ч. передала без будь-яких перекручень.
      Думаю, кожен відвідувач цього форуму сам здатен вирішити, кому і чому вірити.
      Ніякої "жовчі" відносно Вас та Вашого чоловіка у мене немає.
      А віддати Тетянці Ч. та її чоловіку гроші - це побажання її батьків.
      Всього Вам найкращого.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.29 | Віват Монтян

       Re: Вчора я поспілкувалася з деякими політв"язнями,

       Підтримую Монтян
     • 2004.03.29 | Бабай

      Адміністрація вповноважена заявити

      Дама, ви неправа. Конкретно - тут:

      Зоряна Шкіль пише:
      > Аж ось нарешті з"явилася Тетяна Монтян підсвоїм власним іменем. Бо ж допис(назвемо так цей черпачок лайна) під ніком Недовірливий також був написаний нею.

      Геть паранойю! Тетяна підписується тільки власним іменем. Може навчиться і логінитися постійно, щоб вже жодних питаня не було. Це ми виправимо (Мишко, попрацюй!)
     • 2004.03.29 | SHTAZI

      Re: Вчора я поспілкувалася з деякими політв"язнями,

      .
      Зоряна пише:
      > Отже, по суті. Бойко, оглянувши готельний номер, в якому ми мешкаємо вже 2 роки, зауважив, що умови не дуже різняться - в нього в гуртожитку десь приблизно така сама площа (близько 15 м.кв)
      =========
      Не погане порівняння: готельний номер, та кімната в гуртожитку:-)

      > Наступне. Про так звані "підйомні", видані Андрієм безпосередньо Олегові після виходу на волю, та допомогу, що отримувала Оксана, поки Олег був у в"язниці, майданівці так само зможуть почути від них самих, як і потвердження вищенаписаного мною.
      ==============
      А от оце дійсно так і було.

      > Про здоров"я можна було і не писати (але чим заповнити брак звинувачень - ось таким психологічним моментом), бо це не санаторій, там його підірвали всі, включно зі Шкілем. Подробиці, на відміну від Монтян обсмоктувати не люблю, але той удар, який був завданий по здоров"ю Андрія під час арешту та відсидки, буде даватись чути до кінця життя(без перебільшень). Такі дурниці, як парадонтоз, я навіть згадувати не буду.
      > Тепер уточнення по "не дуже ситному сидінню", бо оскільки я цим усім цікавилась, на відміну від Монтян, регулярно, то, природньо, знаю про це більше. Мама Сергія, порівнюючи умови відсидки її дитини, сама визнавала, що і Сергій, і, відповідно, вона була набагато більше задоволена харчуванням у Києві, тобто тоді, коли передачі організовували ми тут на місці. Доблесно справлявся із цим більшість часу Славко "Слонік"(член київської організації). Ця людина чесно скуповувалась на всю суму, що виділялась, і це відчутно було Гальчику. Зрештою це потвердить і сам Сергій, та і Славко, якщо ще не покинув України, бо збирався.
      > А вже на зоні ті передачі, що доставлялись батьками(див. попередній допис), Гальчикові доводилось розділяти з кількома іншими в"язнями. Бо із тої групи (не пам"ятаю, як це називається по-блатному)із п"яти осіб, з якими разом харчувався Сергій, лише двоє отримували передачі з волі. Висновки - зрозумілі.
      > Може хтось розумний підкаже Монтян, яким боком тут можна притулити вину Шкіля?
      ================================
      Ну звісно яка тут може бути провина Шкіля? От тількі чомусь пані Зоряна забула згадати завдяки кому Тополя, Назар, Карпюк та інші опинились на зоні......
      >

      > Василь Назар якраз належить до тих, кого я знати б не хотіла взагалі(див. попередній допис). Жебракування, мабуть, не межа, до якої може деградувати цей фізично здоровий "політв"язень".
      ===========================================
      А чому політв"язень у лапках? Чи В.Назар вже не політв"язень???
 • 2004.03.29 | Вадим

  Re: Дещо про політвязнів, допомогу та опозицію.

  Шановна п. Зоряна! Не виправдовуйтеся, не треба. Звітувати будете тільки перед хлопцями і перед собою. Як людина що пройшла таку саму "школу" як і вони можу Вам сказати , що ви від них докору ніколи не почуєте.Хай щастить.Вадим.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.30 | Зоряна Шкіль

   Нам своє робить

   Стовідсотково мав рацію Свистович, радивши не реагувати. Мав рацію і мій чоловік, коли казав, щоби я не займалась такими дурницями, спокійно ідучи собі спати, я ж займалась цим метанням бісеру (визнаю -піддалась на провокацію).

   Михайле, я схаменулась.(Андрій таки переконав мене) Справді, що я роблю?!! Бо це правдива дурниця - реагувати на закиди, що роблять двійко моральних збоченців і віртуальна група підтримки. Зрештою, і я зрозуміла, що зв"язавшись із цією багнюкою, вже сама по кісточки залізла в неї. Пора вилазити, що я зараз і роблю, підводячи риску. Бо насправді дискусія по суті вже давно припинилась, а дурнуваті закиди про якісь несусвітні суми боргів, машини, квартири нехай залишаться на совісті тих, у чиїй не зовсім здоровій уяві вони народились. А Тетяна Монтян, - що ж, вона і так зіграла проти себе, виставивши напоказ ницу сторону своєї натури. Бог їй суддя.

   «Нам своє робить», - трохи здивувалась, коли прочитала цю цитату в дописі ініціативної групи, бо саме цю фразу я дуже часто повторювала мамі Андрія, поки він був у в»язниці. Це було своєрідне кредо. Бо із різним брудом і їй, і мені доводилось стикатись ще тоді, але справ вистарчало на 25 годин на добу, тому це допомагало поводитись розумно, щоби не збиватися з ритму і встигнути якнайбільше.
   Але навчання на власних помилках - також життевий досвід, тому не буду з цого приводу посипати собі голову попелом.

   І зараз, коли фактично всі політв»язні на волі (окрім Карпюка), оглядаєшся назад і аналізуєш зроблене. Коротенько інфу стосовно Карпюка і його дружини дам завтра (зараз не маю часу), бо кілька людей телефонували, отже вона потрібна.
   Напевно було зроблено не все, що хотілося і не зовсім так, як хотілося. Та все одно було зроблено чимало.

   Але чому так мало бажаючих , коли треба виконувати марудну працю, і так багато тих, хто готовий до розбору польотів? Що це за натура така українська, що найбільше каменюк летить в город тих, хто хоч щось робить(не себе маю на увазі)?

   Попереду нелегкий період, і хотілось би сподіватись, що якщо не всі, то хоча б деякі групи справді активної молоді, що встигли за цей період розбігтись по різних кутках, згуртуються перед лицем небезпеки (думаю, ніхто не сумнівається, що така існує) в ім"я спільного майбутнього. Справді, нам своє робить, не дивлячись ні на що.
  • 2004.04.03 | Кузнец

   наверное Вы

   правы
 • 2004.04.03 | Винстон_Пух

  Народ а вас не тошнит всю эту муру писать и читать?

  Мне это нациковское УНСО и на хрен не надо, хотя если пацаны пострадали за то что хотели сказать рыжему уроду что он урод то это конкретное дело надо уважать.
  Но мля считать бабки потраченые на какбы своих- на тех кто сидел...Жалко наверно бабла? Или медаль хочется? Или героя Украины? Письками померяйтесь.
  Звездец!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.03 | Юнатан

   Так пусть Зоряна с Андреем Шкілямі померяются

   стервятники всегда хотят спионерить на своих а потом медальку наципить как мі своим крисили


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua