МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучмі потрібне джерело конфлікту

03/24/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Бажано не одне. Для оголошення надзвичайного стану. Головним кандидатом наразі є Крим, і те що там намагаються робити з кримськими татарами.

Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова Ліги кримськотатарських юристів “Ініціум” Еміне Авамілєва в інтерв`ю журналістам не виключила, що вчорашні події у Сімферополі, коли спочатку було поранено кримського татарина, а згодом сталася бійка в барі в центрі Сімферополя, це “спланована акція”.

Але міліція ніяких заходів не провела. Вона не виключила також і того, що всі випадки (напади на кримських татар) “кимось систематично організовуються, прикриваються, фінансуються і підтримуються”. Розслідування цих справ, на думку це прерогатива правоохоронних органів. Вона також повідомила, що Меджліс закликатиме кримських татар до спокою, щоб “це не призвело до міжнаціональної ворожнечі”.

Еміне Авамілєва повідомила журналістам, що сьогодні лідери Междлісу зустрілися з заступником начальника ГУ МВС України в АРК Валерієм Середенком. Коментуючи результати зустрічі, Е. Авамілєва сказала, що лідери Меджлісу не згодні, що міліція розглядає вчорашній конфлікт у Сімферополі як міжнаціональний. Це неправда. Вона повідомила, що вчорашні події в Сімферополі є результатом бездіяльності правоохоронних органів на численні звернення Меджлісу з приводу того, що “має місце рух скінхедів”. За її словами, органам міліції необхідно було проводити відповідну роботу.

Заступник голови Меджлісу Ремзі Ільясов повідомив в інтерв`ю журналістам, що протягом останніх 4 місяців до Меджлісу надходять заяви від кримських татар, жителів не тільки Сімферополя, а й інших місць про те, що їх били скінхеди тільки за те, що вони кримські татари (за останній час скалічено 12 чоловік). Меджліс ставиться негативно до вчорашніх подій, так само негативно ставиться і до того, що існують групи скінхедів, які нападають на кримських татар.

У зв`язку з останніми подіями в Сімферополі, посилені міліцейські наряди, введено двозмінний режим роботи для правоохоронців. Міліція міста переведена на посилений режим роботи.

У 6-й Сімферопольській лікарні "Швидкої допомоги" перебувають шестеро постраждалих під час бійки в Сімферопольському барі “Коттон” 23 березня. Троє мають проникаючі ножові поранення, двоє з них перебувають в реанімації. Одному з постраждалих сьогодні зроблено серйозну операцію – зашивали легеню.

У інших трьох постраждалих не дуже тяжкі непроникаючі ножові поранення

23 березня близько 22.00 у центрі Сімферополя, на вул. Пушкіна, стався напад на молодого хлопця – кримського татарина. Він отримав непроникне ножове поранення. Хлопця було доставлено в лікарню, де згодом зібрався натовп кримськотатарської молоді – приблизно, 50 чоловік.

Невдовзі хлопці направилися до місця події, взявши з собою свідка нападу - теж кримського татарина. Зайшовши в бар “Коттон” на вул. Пушкіна, 2, вони влаштували там погром. Свідок нібито упізнав того, хто напав на хлопця. Як сказав пердставник міліції, у барі хлопці били всіх підряд. В результаті, постраждало 9 відвідувачів бару, двох із них з важкими ножовими пораненнями госпіталізовано.


УНІАН

( Кучма імітує неупередженість та послав у Крим голову СБУ, Генпрокурора, керівника МВС. М-І )

Читайте додаткову інформацію про значну активізацію в останній час "казаков" і "скінхедів" в Криму
http://maidan.org.ua/n/krym/1079955709

Відповіді

 • 2004.03.24 | Ok

  Re: Кучмі потрібне джерело конфлікту

  Чи є електронні адреси того ж Меджилісу, або татарських громадських організацій, за якими можна було б заявити про підтримку, просити не піддаватись на провокацію, etc.
  Можливо подовбати кримську міліцію...


  Можливо тут:
  http://crimeatau.org.ua/ourproject.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.24 | Максим’як

   Re: Якщо джерело потрібне, то воно буде. А потім і сильна рука.

   А що означає не піддаватися на провокації?

   У кінці 40-х років у Західній Україні діяли сотні загонів переодягнутих в упівську форму енкаведистів. Те саме і зараз може бути.
  • 2004.03.24 | КримТау

   адреса:

   Меджліс кримськотатарського народу

   info@qurultay.org

   http://www.qurultay.org/rus/
 • 2004.03.24 | М.О.

  Re:Куніцин підозрює "певні сили «за межами Криму і України»".

  24 березня, 15:22

  Куніцин щось підозрює

  Голова Ради міністрів АРК Сергій Куніцин переконаний, що в дестабілізації суспільно-політичної обстановки в Криму зацікавлені певні сили «за межами Криму і України». Про це він заявив перед початком позачергового пленарного засідання Верховної Ради АРК.

  «У мене немає сумнівів в тому, що хтось хоче розхитати ситуацію в Криму напередодні Дня депортації. І те, що такі сили є і за межами Криму, і за межами України, це очевидно», - сказав Куніцин.

  Він також наголосив, що зараз головним завданням республіканської влади є те, щоб не зробити з інцидентів, що трапилися, міжнаціональний конфлікт і «не приєднати їх безпосередньо до кримських татар або росіян», передає «Главред»

  Внаслідок масової бійки в ніч на середу в барі «Коттон» в центрі Сімферополя між групою кримських татар і відвідувачами постраждало 9 осіб, шестеро з них госпіталізовані, причому троє, які отримали проникаючі ножові поранення в ділянку легенів, перебувають у важкому стані.


  ForUm
 • 2004.03.24 | KE

  Почему Майдан молчал, когда избивали журналистов

  "крымские татары". Это что, продолжение стратегии "свои - чужие" по принципу США и НАТО в Югославии? Ну, так вам же доказывают, прямо сейчас, чем это заканчивается. Неужели ума не хватает, не искать союзников среди тех, кто вас не уважает, даже если в лицо льстят?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua