МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Marchuk! De shovav kasetu? Stop play durty game!

03/24/2004 | KAKTUZZ
Народний Рух України оголосив звернення до міжнародних правозахисних організацій із проханням закликати українську владу відновити розслідування загибелі лідера Руху Вячеслава Чорновола.
Лідери партії на прес-конференції заявили, що їхні звернення до правоохоронних органів з такою вимогою лишаються без відповіді. Вони твердять, що мають достатньо підстав твердити, що загибель Вячеслава Чорновола в автокатастрофі 5 років тому не була випадковою.

Випадковість?
Рухівці від дня загибелі Вячеслава Чорновола 25 березня не вірили у випадковість цієї трагедії. Тепер, через 5 років, вони твердять, що переконуються у цьому ще більше, оскільки проводили власні розслідування, а також зважаючи на те, що, як сказав один із керівників НРУ Геннадій Удовенко, в Україні політичні убивства – не рідкість.

Рух вважає, що версія автокатастрофи мала б розглядатися слідством останньою, а не першою. Його лідери також стверджують, що слідство взагалі не надавало значення іншим версіям загибелі Чорновола, окрім автокатастрофи.

Питання без відповіді
Зокрема, представники Руху запитують, чому до матеріалів розслідування не були долучені покази про те, що у “Камазі”, у який врізався автомобіль Вячеслава Чорновола, було знайдено засоби радіозв'язку. Чи чому не перевірялися заяви низки відомих політиків про існування відеокасети, у якій нібито є інформація про організацію вбивства.

Одна із версій причин, через які могли організувати загибель Вячеслава Чорновола, пролунала від представників Руху на телепрограмі каналу “1+1” у вівторок. Вони кажуть, що саме у ті дні, перебуваючи у Кіровоградській області, Вячеслав Чорновіл прийняв остаточне рішення балотуватися на президентських виборах жовтня 99 року.

Лідер НРУ Борис Тарасюк вважає, що міжнародні

Відповіді

 • 2004.03.24 | KAKTUZZ

  Re: Marchuk! In any way! You must pay for evrything!

  You must fulfil your commitments!!!!!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.25 | СЕМЕН

   Кактузз, які забов'язання?

   Про що йде мова?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.25 | KAKTUZZ

    Марчук! Не ракети шукай , а плівку!!!

    'Справа В'ячеслава Чорновола - суцільна біла пляма'


    Тарас Чорновіл: якщо проводити аналогії між батьком і мною, то на початку 90-их він теж ішов напролом
    У четвер виповнюється рівно 5 років відтоді, як в автокатастрофі загинув один із засновників Народного Руху України В'ячеслав Чорновіл.
    Напередодні Народний Рух України звернувся до міжнародних правозахисних організацій із проханням спонукати українську владу відновити розслідування обставин загибелі В'ячеслава Чорновола.

    В ранковому ефірі Бі-Бі-Сі - інтерв'ю з його сином, народним депутатом Тарасом Чорноволом.

    Бі-Бі-Сі: Чи можна казати, що це і ваше особисте прохання?

    Тарас Чорновіл: Безумовно, що так. Тому що в цьому розслідуванні колись мусить бути поставлена крапка і мусять бути названі всі фігуранти, які, в принципі, вже зараз відомі. Але ми мусимо бути свідомі, що останній адресат - українська влада - ще довго буде глуха до цих закликів. Мусять дуже багато людей піти з цієї влади, мусять перерватися і деякі міжнародні контакти, і домовленості внутрішні, кулуарні, які призвели до загибелі Чорновола, щоби можна було цю крапку поставити.

    Бі-Бі-Сі: Якщо у справі загибелі вашого батька не поставлено всіх крапок над "і", то про які власне "крапки" йдеться? Чи, може, про які білі плями?

    Тарас Чорновіл: Справа В'ячеслава Чорновола - це суцільна біла пляма. Розслідування взагалі не проводилося. Тому що відмова СБУ від самих перших днів проводити слідство по статті "теракт", уже свідчила про те, що слідство не буде проведено в повноцінному вигляді. Розглядали тільки одну версію - аварію. І мені здається, що рефреном усього розслідування є слова тодішнього міністра внутрішніх справ, які він сказав на наступний же день, без допиту свідків, без екеспертизи: "Це була звичайна аварія. Інші версії навіть не будуть розлядатися." І вони їх і не розглядали... Тобто, власне кажучи, в справі, офіційному слідстві не поставлено жодної крапки над і. Реально на сьогодні ми знаємо дуже багато: імені організаторів, імена безпосередніх виконавців. Є проблема з визначенням кінцевих замовників - чи вони були в Україні, чи вони були пов'язані з міжнародними, від радянських часів збереженими структурами. В мене є достатньо і фактів, і підстав для того, щоб говорити, що це було абсолютно, однозначно заготоване, замовне вбивство. Навіть більше - це була спецоперація, виконана силами українських державних структур.

    Бі-Бі-Сі: Якщо дозволите, питання особистого плану. Якою мірою ви продовжуєте справу, почату вашим батьком?

    Тарас Чорновіл: Я не впевнений, чи це навіть коректно сьогодні говорити - продовження справи Чорновола. Сьогодні дуже багато людей, які впевнені, що добре розуміють, як би В'ячеслав Чорновіл поводився в якійсь ситуації. Він був дуже живим політиком, який у реальному часі існує. Мені важко сказати, як би він повівся в цій ситуації, але я можу однозначно сказати, що саме такої ситуації, яка сьогодні в Україні, просто бути б не могло. Він був занадто важливою постаттю, людиною, до якої дуже серйозно прислухалися. Він би не допустив до тих реалій, які ми мажємо зараз.

    Бі-Бі-Сі: Якою мірою, на ваш погляд, Україна зараз наближається чи віддаляється від ідеалу, омріяного вашим батьком?

    Тарас Чорновіл: Україна останні роки тупцювала на місці, і навіть у чомусь - а саме в громадському самоусвідомленні, побудові громадянського суспільства - серйозно віддалилася від того образу. У нас є якийсь оцей рубіж - 2004, потім 2006 рік. Я думаю, що десь на цих двох рубежах, між ними, у нас є шанс усе ж таки зробити прорив. Реально суспільство вже перезріло отою неправдою, брехнею, лжею і лицемірством - чого особливо не визнав В'ячеслав Чорновіл. Я думаю, що як би не повернулася ситуація, вона все одно повинна вийти десь до того стану, який він вимріяв.

    Інтерв'ю провів Юрій Кушко
   • 2004.03.25 | KAKTUZZ

    Re: Кактузз, які забов'язання?

    Він знає скільки місяців має рік. Хіба-би пам*ять коротка , тай забув.
 • 2004.03.26 | Михайло Свистович

  До Марчука звертатися треба за іншою адресою.

  Він навряд чи читає цей форум.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.26 | С.В. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

   чита, Михайле, без жадних на те сумнівів. Така у нього служба(-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.03.26 | Михайло Свистович

    не чита без жадних на те сумнівів.

    В нього часу на всі форуми не вистачить. Якщо чита, то якийсь клерк, який не понесе йому цю роздруківку.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua