МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко перемагає всіх і у всіх розкладах. Позиція режиму безнаді

03/24/2004 | Максим’як
Ющенко перемагає всіх

Газета "Поступ" 24.03.2004

Андрій ДАВИДЕНКО

Віктор Ющенко й надалі залишається найвірогіднішим переможцем президентських виборів. Якщо він стане єдиним кандидатом від опозиційних сил, за нього готова проголосувати третина виборців, а за умови висунення єдиного кандидата від парламентської більшості Ющенкові віддасть свої голоси чверть населення. Про це свідчать результати дослідження Українського інституту соціальних досліджень і Центру "Соціальний моніторинг".

Згідно з результатами дослідження, у разі висунення Ющенка єдиним кандидатом від опозиційних сил (блок "Наша Україна", БЮТ, Соцпартія) на майбутніх президентських виборах за нього готові проголосувати 30,4% українських громадян. При цьому за прем'єр-міністра Віктора Януковича віддали б свої голоси 13,8% учасників опитування, за Петра Симоненка -- 11,9%, за Сергія Тігіпка -- 3%.

У разі висунення Януковича на президентських виборах як єдиного кандидата від парламентської більшості і сил, що займають провладну позицію, за нього проголосували б 17,7% опитаних. За Ющенка -- 24,5% учасників опитування, за Симоненка -- 10,2%, за Олександра Мороза -- 6,9%, за Юлію Тимошенко -- 6,4%.

Як заявив голова правління УІСД Олександр Яременко, трійкою найсильніших гравців в електоральному полі залишаються Ющенко, Янукович і Симоненко.

Так, якби президентські вибори відбулися наступного тижня,
за Ющенка проголосували б 24% учасників опитування,
за Януковича -- 14,5%,
за Симоненка -- 11%.

Опитування проводили 6-12 березня цього року. Під час дослідження було опитано більше ніж 2 тис. респондентів віком понад 18 років з усіх областей України, Криму, Києва і Севастополя.

Яременко також повідомив, що на майбутніх президентських виборах УІСД спільно з Українським центром політичного менеджменту має намір провести exit-poll, тобто опитування громадян, які проголосували, біля виходу з виборчих дільниць. "Ми вважаємо цю акцію надто важливою як з погляду громадянського контролю, так і з погляду порівняння результатів різних соціологічних досліджень", -- сказав він.

----------------------------------------------
коментар:

Мабуть саме такі результати опитувань роблять ситуацію режиму
повністю безнадійною.

Режим вже надто далеко зайшов у протистоянні із Ющенком, щоб робити замах на нього. Зараз це може тільки привести до повністю зворотнього ефекту - режимі і всі його холуї будуть зметені. Ключковський на Радіо "Свобода" приводить такий аргумент, що оскільки режим не робить жодних кроків на примирення із Ющенком і здаватися не буде, то мабуть готує на Ющенка замах.

На мою думку, психологія замаху така, що повинна бути досягнута мета -збереження режиму, а якщо її досягнення сумнівне, то повинні шукатися інші варіанти збереження режиму, наприклад відміна і перенесення виборів ближче до 2006 року. А потім зовсім на 2006 рік.

(З цієї точки зору, Ющенку варто остерігатися замахів, скоріше вже на посаді Президента, особливо у перші півроку, коли наприклад головою Верховної Ради стане Медведчук, який згідно змін до Конституції стає виконуючим обов"язки Президента).

Відмінити і перенести вибори цілком реально, якщо у державі ввести надзвичайний стан. Надзвичайний стан буде цілком "цивілізовано" сприйнятий на Заході, якщо це буде зовнішня інтервенція (напад) на Україну.

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua