МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Офтопік: президентські вибори

03/25/2004 | Майдан-ІНФОРМ
В Америці. Багато хто чув про злет та падіння передвиборчої кампанії Говарда Діна, яку характеризують як першу дуже серйозну спробу застосування інтернет-технологій у американській передвиборчій кампанії. Наразі ми хочемо запропонувати вам ще приклади, які сайти створюються під час проведення виборів.


Перший, це сайт fundrace.org (гра слів - "залучення коштів" звучить дуже схоже на "гонитва за коштами"). Візуально ефектний сайт, на якому можна побачити скільки коштів і за кандидата від якої партії пожертвували ваші сусіди. :)

Також, можна побачити ситуацію по всій країні, або карти десяти головних міст. Наприклад, за кого грошима голосує МанхатанДругий, це сайт що є прикладом застосування технології, яка зараз на підйомі, і яка схоже вже стала минулого року "наступною великою річчю(the next big thing )" для вебу, RSS*.


Отже, RSS парсер (CaRP) використано для того, щоби автоматично заходити на офіційні блоги** двох кандидатів, Буша та Керрі. Брати звідти по 5 останніх дописів, і розміщувати їх на одній сторінці, бік-о-бік. На синьому фоні, ліворуч - демократи, на червоному фоні - республіканці. Дуже повчально та ефектно, подекуди трохи смішно, враховуючи відверто агітпроповський тон обидвох джерел.

* Ви не знаєте що таке RSS? Ви ще не читаєте новини за допомогою десктоп-агрегаторів? Тоді ви катастрофічно відстали від житття. (задавайте питання, якщо ви не знаєте що це все таке, на форумі).

** блог, або скорочено від веБ-ЛОГ (веб-щоденник). Сайт, виконаний, у формі щоденника (зазвичай повідомлення йдуть від першої особи, автора або власника сайту), як правило з можливостю експорту його наповнення (новин, історій етс.) у форматі RSS (RSS-синдикація).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".