МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як приймається закон про вибори

03/25/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Зараз у сесійній залі знаходяться, приблизно, 50 депутатів від більшості, близько 40 депутатів від КПУ та СПУ та близько 20 депутатів від фракцій "Наша Україна" та БЮТ.

На цей момент (21:00) розглядають 620-ту поправку з 925-ти, запропонованих до законопроекту про вибори народних депутатів.

Сьогодні парламент прийняв рішення працювати до того часу, поки не будуть розглянуті всі поправки до законопроекту про вибори народних депутатів.

Комуністи продовжують працювати на більшість, і сьогодні, в найкращих традиціях "прозорості навпаки" української влади
коммі та більшість протягнули рішення про те, що віднині засідання тимчасової спецкомісії з внесення змін до Конституції відбуватиметься в закритому режимі. Вочевидь, порушення з якими вона працює, просто жахливі.

Народний депутат України Микола Катеринчук незважаючи на це запрошує журналістів на засідання тимчасової спецкомісії з внесення змін до Конституції,


Він нагадав журналістам про те, що “згідно з Законом України “Про інформацію”, вони можуть бути присутніми при роботі законодавчого органу, можуть приходити на засідання тимчасової спеціальної комісії, якщо комісія на цьому засіданні не прийняла іншого рішення”. “Тому я як народний депутат і представник тимчасової спеціальної комісії з внесення змін до Конституції запрошую журналістів на наступне засідання комісії. Переконаний, що депутати, які наголошують, що вони за демократію, відкритість, вільне
суспільство, не будуть перешкоджати журналістам висвітлювати свою роботу. Сподіваюся, ці депутати не приховуватимуть від представників ЗМІ свої аргументи на користь конституційних законопроектів, свою позицію щодо питань, які спеціальна комісія готує для розгляду в сесійній залі”,

УНІАН

Відповіді

 • 2004.03.25 | М.О.

  Re: Уточню, що доповідачем є Мороз, який вже півдоби не злазить

  Уточню, що доповідачем є Мороз, який вже півдоби не злазить з трибуни і каже, що його скорше винесуть, ніж він вступиться.

  Поправки всі, звичайно, внесли нашоукраїнці.

  Жаль мало внесли, треба було ще зо дві тисячі внести.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.25 | Vadym Gladchuk

   Re: Уточню, що доповідачем є Мороз, який вже півдоби не злазить

   Треба тягнути час та стояти до перемоги над медведчукократією :)
 • 2004.03.26 | НеДохтор

  УП: Громадські організації викинули з виборів, а бар'єр = 3%

  http://pravda.com.ua/archive/2004/march/25/news/28.shtml

  ----------------------
  ГРОМАДСЬКІ ОРГАНІЗАЦІЇ ВИКИНУЛИ З ВИБОРІВ, А ПРОХІДНИЙ БАР'ЄР ЗНИЗИЛИ ДО 3%

  www.ПРАВДА.com.ua, 25.03.2004, 22:46

  Верховна Рада проголосували за поправку до закону про вибори, якою виключила участь офіційних спостерігачів від громадських організацій.

  Цю поправку підтримали 243 депутати, серед яких усі члени фракції СПУ за винятком Йосипа Вінського.

  Це була лише друга поправка, що була схвалена впродовж десятигодинного обговорення. Попередні поправки не набирали більше 150 голосів.

  Дещо пізніше парламент проголосував поправку про зменшення прохідного бар'єру до парламенту до 3%. За це проголосували 267 депутатів, окрім фракцій "Наша Україна" і БЮТ.

  Після того, як із тексту законопроекту було виключено статтю про допуск спостерігачів від громадських організацій, в сесійній залі сталося збурення. Член "Нашої України" Роман Зварич став вимагати включити до законопроекту норму, що "склад Верховної Ради призначає президент Кучма".

  На цю репліку Олександр Мороз, який з ранку четверга доповідає по законопроекту й поправкам, сказав: "Так не треба включати, він і так призначає мажоритарну частину".

  На це вже обурився спікер Володимир Литвин, який попросив Мороза "не підігрувати" і "вести засідання".

  Коли депутат Володимир Бондаренко ("Наша Україна") сказав, що Литвином керують постпред президента Олександр Задорожній і член СДПУ(о) Нестор Шуфрич, спікер заявив: "Не міряйте всіх під свою мірку! До мене ніхто не підбігає і не вказує!".

  Мороз запропонував повернути норму про присутність спостерігачів від громадських організацій під час голосування за закон про вибори в цілому.

  Після цих дебатів парламент продовжив голосувати поправки. Станом на 22-30 депутати встигли розглянути 800 поправок із 926.

  Час від часу між фракціями "Наша Україна" та КПУ спалахували конфлікти. Депутат Кармазін "Наша Україна" постійно протягом сесійного засідання підходив до спікера Литвина, який став відверто відмахуватися від цього депутата.

  Було помітно, що депутати-комуністи їдять цукерки.

  Постпред президента Задорожній спрогнозував, що голосування за закон про вибори відбудеться близько 3-4 годин ранку. Він також сказав, що на момент ухвалення рішення щодо закону про вибори "депутати з'являться в залі".

  ***

  Вилученою статтею 63, яка була схвалена в першому читанні, пропонувалось дозволити громадським організаціям, до статутної діяльності яких відносяться питання виборчого процесу та спостереження за ним, що зареєстровані у встановленому законом порядку не менше як за два роки до дня виборів, за дозволом ЦВК мати офіційних спостерігачів.

  Вони могли вести спостереження за перебігом виборчого процесу, у тому числі за голосуванням, підрахунком голосів та встановленням підсумків голосування на виборчій дільниці та в територіальному окрузі.

  При цьому офіційним спостерігачам від громадських організацій надавалось право: перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати за діями членів комісії; робити фото-, кінозйомки, аудіо- та відеозаписи;

  Також спостерігачам дозволялося бути присутнім при видачі виборчих бюлетенів членам дільничної виборчої комісії для організації голосування виборців за межами приміщення для голосування та при проведенні такого голосування; бути присутнім на засіданнях виборчих комісій, у тому числі під час підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці, встановлення підсумків голосування в територіальному виборчому окрузі;

  Крім того, спостерігачі могли отримати копію протоколу про передачу виборчих бюлетенів, про підрахунок голосів та встановлення результатів голосування та інших документів у випадках, передбачених цим Законом.

  Поправка про вилучення спостерігачів від громадських організацій була внесена депутатами Мусіякою, Кириченко, Раханським, Горбалем, Ларіним, Майстришиним, Богатирьовою та підтримана більшістю членів Тимчасової спеціальної комісії по опрацюванню проектів законів України про внесення змін до Конституції України.

  Українська правда,
  Лабораторія законодавчих ініціатив http://www.parliament.org.ua/  ----------------------
 • 2004.03.26 | НеДохтор

  УП: Закон про вибори ухвалили за півгодини до опівночі

  http://pravda.com.ua/archive/2004/march/25/news/29.shtml

  --------------------
  ЗАКОН ПРО ВИБОРИ УХВАЛИЛИ ЗА ПІВГОДИНИ ДО ОПІВНОЧІ

  www.ПРАВДА.com.ua, 25.03.2004, 23:41

  Верховна Рада ухвалила закон про вибори на пропорційній основі з 3% прохідним бар'єром.

  На засіданні парламенту, яке закінчилося за півгодини до опівночі, за нього проголосували 255 депутатів.

  Лідер СПУ Олександр Мороз сказав, що це "закон, за який ми боролися 8 років" і він відповідає меморандуму, підписаному "Нашою Україною", БЮТ, СПУ і КПУ.

  Мороз звернувся до присутніх депутатів і радіослухачів: "Ви одержали багато негативної інформації від тих, хто не хотів прийняття закону. Але мотиви цього не пов'язані зі змістом закону".

  Лідер КПУ Петро Симоненко сказав, що під час цього засідання Верховної Ради "люди чули брехливу і брудну інформацію про Компартію". "Нас звинувачували ті, хто 12 років торгував інтересами народу України", - сказав Симоненко і додав, що "олігархи утворилися і базувалися на політиці Руху і нинішній нашистів".

  "Нашоукраїнець" Іван Заєць, який найбільше критикував комуністів під час розгляду даного питання, сказав, що "ми бачили всю облуду у поводженні комуністів". "Вони обійнялися з олігархами, а народу будуть лити сльози і рвати на собі сорочку".

  Заєць сказав, що КПУ "відкрили шлях до державного перевороту", але він "не знає, за скільки мільйонів вони продалися".

  При розгляді поправок до закону депутати виключили норму про участь громадських організацій у спостереженні за виборами. Хоча доповідач закону Олександр Мороз після вилучення цієї норми пропонував повернути її при голосуванні в цілому, це зроблено не було.

  --------------------


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua