МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Олександр Жир: “Я нікому не передавав оригінали записів Мельниченка”

03/26/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Цього тижня в Україну прибули експерти для дослідження плівок майора Мельниченка - матеріальних доказів у розслідуванні справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Проте, багатьох спантеличує питання, що саме будуть аналізувати у Київському НДІ судових експертиз. Плівки, що їх передав Микола Мельниченко комісії з розслідування справи, досі знаходяться у її колишнього голови Олександра Жира.

У розмові з кореспондентом ІМІ Олександр Жир, зокрема, зазначив, що він не знає, „експертизу чого збирається робити пан Васильєв”.

-Усі матеріали, що були досліджені американцями знаходяться під моїм контролем і нікому не передавалися. Сам підхід, який застосовує Геннадій Васильєв свідчить про проведення популістської гри у цій справі, - додав Олександр Жир. - Предмет дослідження мені невідомий, оскільки існують міжнародні вимоги вивчення записів, зроблених у цифровому форматі. Ці вимоги добре відомі Генеральній прокуратурі України і робити експертизу без записуючого пристрою та іншого, неприпустимо. Пристрій на якому проводився запис також знаходиться під моїм контролем, - додав він.

Що стосується експертів, які приїхали до Києва для проведення експертизи, то і в НДІ судових експертиз, і в Генпрокуратурі кореспондентам ІМІ відмовились повідомити їх імена. В російській спілці криміналістів при МВС РФ також відмовились давати будь які коментарі посилаючись на те, що самі не знають імен експертів.

http://imi.org.ua/?id=read&n=2966&yy=2004


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua