МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суддя Замковенко отримав 2 роки

03/29/2004 | Mykyta
Суддя Замковенко, що випустив Тимошенко з в'язниці, одержав 2 роки

www.ПРАВДА.com.ua, 29.03.2004, 14:37

Апеляційний суд Києва засудив колишнього голову Печерського районного суду столиці Миколу Замковенка до двох років позбавлення волі з річним випробувальним терміном.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" адвокат Замковенко Андрій Федур, таке рішення суд ухвалив у понеділок.

За його словами, із Замковенка зняті обвинувачення за ст. 365 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем), ст. 176 у редакції КК 1960 року (винесення свідомо неправдивого рішення) і підтверджене обвинувачення за ст. 366 КК - перевищення службових повноважень і за ст. 367 ч.1-2 - недбалість.

Як повідомлялося, 24 липня 2001 року Кучма своїм указом звільнив Замковенка із займаних посад. Підставою для указу стало подання Вищої ради юстиції щодо звільнення з посади голови й судді Печерського райсуду Києва Замковенка "за порушення присяги судді".

Комісія Вищої ради юстиції, створена для перевірки обставин, викладених у поданні 24-х народних депутатів України щодо Замковенка, встановила серйозні порушення, допущені суддею в більш ніж 20-ти справах.

29 травня 2001 року прокурор Києва Юрій Гайсинський порушив кримінальну справу щодо Замковенка за ст. 165 ч.2 КК України - зловживання владою або службовим становищем. Пізніше прокуратура притягла суддю в якості обвинувачуваного за прийняття свідомо неправомочного рішення і зловживання службовим становищем.

11 жовтня 2002 року прокуратура Києва закінчила досудове слідство і направила справу Замковенка в суд. Його дії як обвинувачуваного були кваліфіковані за ч.2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч.2 ст. 367 (службова недбалість), ч.1 ст. 366 (службова підробка) КК України і ч. 2 ст. 176 (винесення суддею свідомо неправосудної постанови) КК (1960 р.).

27 березня 2001 року Печерський райсуд Києва ухвалив рішення звільнити з-під арешту екс-віце-прем'єра України, лідера опозиційної партії "Батьківщина" Юлію Тимошенко, що знаходилася в ув'язненні з 13 лютого того ж року за обвинуваченням Генпрокуратури в дачі хабара Павлові Лазаренку, контрабанді російського газу, підробці й ухилянні від сплати податків в особливо великому розмірі в роки її керівництва корпорацією "Єдині енергетичні системи України".

Відповіді

 • 2004.03.29 | Dworkin

  П****ц! Будет вам независимый суд!

  Аналитики разсусоливают: какое такое финансирвоание ввести чтобы суд был более независимым?!...

  ДА КАКОЕ ТАМ ФИНАНСИРОВАНИЕ!?!

  Все можно горазло проще (и дешевле) сделать! Как с Замковенко, например: только судья рыпнется куда-то без "благословения" - тут как тут его президент с должности сразу - фить! А "свой" прокурор против него сразу дело - вжик! А ВРЮ (им.СДПУ(о)) ему на шею сразу груду камней-обвинений - раз! И другой "полсушный" суд его за решетку на пару лет - оппа!

  И скажите, какой судья после такого образцово показательного процесса рыпнется?!
  Тем более, что сейчас против любого судьи можно стоооолько накопать! А что ж тут копать, если сейчас почти любой судья уже не раз (бывая "полсушным") превышал свои полномочия. А потом это как круговая порука - за эту послушность его же можно и судить в любой момент, если он из-под этой послушности попытается выпутаться.

  В общем ждите дальнейшего "ужесточения справедливости" наших судов и новых показательных процессов поближе к выборам!

  Особенно плохо - это потому, что даже западные аналитики не раз говорили, что даже наидемократичнейшие западные гражданские общества часто оказываются бессильны перед диктатом судов. А уж в наших условия, когда суды еще и не начинали быть независимыми, а суда прияжных у нас по прежнему нет - этот диктат может быть просто ужасен (и по прежнему в пользу власти)!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.03.29 | Mykyta

   Re: П****ц! Будет вам независимый суд!

   Dworkin пише:
   > Тем более, что сейчас против любого судьи можно стоооолько накопать! А что ж тут копать, если сейчас почти любой судья уже не раз (бывая "полсушным") превышал свои полномочия. А потом это как круговая порука - за эту послушность его же можно и судить в любой момент, если он из-под этой послушности попытается выпутаться.

   За принципом шантажу збудована вся система кучмізму і СДПУ(о) як її вінець - про це вже писано-переписано.... або вступаєш в СДПУ(о), або мордою в асфальт і на нари. Цікаво, правда, що самі творці системи легко підминаються самою системою (як то, громадянин Кучма, що виконує роль президента), але нікому від того не легше.
  • 2004.03.30 | SpokusXalepniy

   И все это потому, что...

   ... В Украине больше президентская, чем парламетско-президентская форма правления. :)

   Короче, надо подождать до 2006 года. Там у нас запляшут лес и горы.

   Короче, все силы сейчас надо кинуть на "обговорення" реХформ.

   Об остальных деталях полнее расскажет Илья. Вiн "обгрунтує". Бля.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua