МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

“Зустріч волинян з “ОТПОРом!” та “ЗУБРом”

03/30/2004 | Vadym Gladchuk
“Зустріч волинян з “ОТПОРом!” та “ЗУБРом”


Протягом 29-30 березня у м. Луцьку відбувся навчальний семінар “PR технології для громадських організацій”. Відповідна громадська ініціатива проводилася за підтримки Інтернет – сайту maidan. org. ua, за грантом, наданим донорською організацію Westminster foundation for democracy. Зокрема, організація здійснення даного заходу була проведена за безпосередньої допомоги Волинського обласного відділення Молодіжного Націоналістичного Конгресу. На навчальному семінарі крім активістів різних громадських організацій нашої області побували такі закордонні гості, як представники Сербського народного руху “ОТПОР!” та білоруської організації руху опору “ЗУБР”.
На початку зустрічі до усіх присутніх (більшість яких складала молодь) зі вступним словом звернувся народний депутат України, член фракції Віктора Ющенка “Наша Україна” Володимир Бондар, за словами якого саме молоді належить шлях до розбудови та становлення в Україні справжньої демократичної держави.
Опісля представниками “ОТПОРу!” Станком Лазанічем та Марком Марковічем було проаналізовано досвід становлення сербських громадських організацій в контексті історичного поступу, починаючи з часів розпаду колишньої Югославії і до повалення тоталітарного режиму Слободана Мілошевіча. Так, усім присутнім було запропоновано переглянути деякі відеофільми власного виробництва “ОТПОРу!”. Представник “ЗУБРу” Влад Кобєц, відповідно, розглянув ту політичну ситуацію, що склалася у сучасній Білорусі та розповів про досвід діяльності білоруських неурядових організацій, і, зокрема “ЗУБРу”. Розподіливши всіх учасників семінару на дві робочі групи, білоруські та сербські гості на протязі двох днів проводили навчальні лекції на теми: методів розробки повідомлення і стратегії громадянської кампанії, ідей, планування, розробки та здійснення вуличних акцій, організації роботи зі ЗМІ, створення життєздатної оргструктури кампанії.
На другий день відповідного навчання на даний семінар завітав координатор Громадського комітету Націоналної безпеки України Олексій Толкачов, що провів дискусію стосовно можливостей і перепон розвитку громадянського суспільства в Україні, під час якої, що приємно відзначити, спостерігалася велика активність представників волинської молоді. По завершенні лекційного курсу викладення матеріалу, за підтримки тренерів з “ОТПОРу!” та “ЗУБРу” було проведене практичне завдання, після якого відбулося оголошення результатів виконаного завдання групами.
Слід зазначити, що подібні семінари, вже проводилися на території західної (Тернопіль, Рівне, Львів, Івано-Франківськ, Вінниця), півдненної України (Запоріжжя, Миколаїв, Херсон, Сімферополь), а зараз – у Сумах, Чернігові, Житомирі та Луцьку.
Матерiал додано:
Назар Вальчук, Волинська обл.
(18:18 | 30.3.2004)

Відповіді

  • 2004.03.31 | casesensitive

    теперь ясно

    на чьи деньги клеились листовки "Пора"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua