МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна - ідеальний партнер США в Європі

04/01/2004 | СЕМЕН
Україна - ідеальний партнер США в Європі

01.04.04, 15:49


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у ході зустрічі з делегацією Ради з питань закордонних відносин США розповів про перебіг конституційної реформи в Україні, наголосивши, що основні цілі реформи співпадають з суспільними потребами.

Як повідомили у парламентській прес-службі, В.Литвин, зокрема, зазначив, що Україна "відчуває зацікавленість з боку американської сторони" процесами, які відбуваються в нашій країні.

За його словами, останнім часом проходять активні консультації на державному рівні, і візит делегації Ради з питань закордонних відносин США В.Литвин розцінює саме в такому контексті. Керівник українського парламенту зазначив, що Україна є державою з молодою демократією, і для неї важливий "неупереджений погляд з боку".

Зараз, підкреслив він, для України настав відповідальний момент у відносинах з Європейським Союзом, що пов'язано з розширенням ЄС. "Ми не хотіли б опинитися в сірій зоні, ми хочемо бути рівноправними учасниками європейської співпраці", - наголосив В.Литвин.

Він також зауважив, що Україна орієнтується на більш тісну співпрацю з НАТО, тому що наша країна "зацікавлена у зміцненні власної безпеки". За словами керівника українського парламенту, Україна на Стамбульському самміті НАТО, який відбудеться влітку цього року, хотіла б "отримати чіткі сигнали" щодо перспектив співпраці з Альянсом.

В.Литвин також висловив думку, що Україна "є і повинна бути ідеальним партнером США в Європі". Він наголосив, що Українська держава зацікавлена у поглибленні економічної співпраці з США, в підтримці американською стороною вступу нашої країни до ЄС та у наданні Україні статусу країни з ринковою економікою. На часі, переконаний В.Литвин, вилучення поправки Джексона-Венніка щодо України.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua