МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Журналісти перемогли транснаціональну корпорацію!

04/02/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Апеляційний суд м. Києва сьогодні виніс Ухвалу, якою скасував рішення Дарницького суду від 10.12.2003р. про стягнення з газети “Голос України” та журналіста Сергія Лавренюка по 238 тисяч 500 гривень на корись ЗАТ “ТНК-Україна-Інвест”.

Нафтовий гігант намагався зірвати сьогоднішнє засідання суду, анулювавши довіреності трьох своїх представників та заявивши клопотання про заміну одного з них на іншого. Однак новий представник, Тарас Петровисч Карпечкін, на засіданя не з”явився, оскільки, за словами присутніх у залі працівників ТНК, перебуває у відрядженні. Через відсутність Карпечкіна суд не задовольнив це клопотання і виніс рішення слухати справу за відсутності представників позивача.

Рішення Дарницького суду м. Києва було скасоване за формальними ознаками в зв”язку з тим, що у Дарницькому суді справа була розглягута за відсутності відповідача і навіть без попереднього повідомлення про проведення судового засідання газети “Голос України” та Сергія Лавренюка. Справу “ТНК проти “Голосу України” та Лавренюка відправлено на повторний розгляд до Дарницького суду.

Хочемо відзначити певну мужність суддівської колегії Апеляційного суду під головуванням судді В. Шиманського. Адже в нинішній Україні не просто зважитись прийняти справедливе рішення, якщо на одній шальці терезів лежить такий вагомий аргумент як транснаціональна корпорація. До того ж судді Апеляційного суду могли перестрахуватись та відкласти засідання, щоб дотягти до 22 квітня, коли у Верховному суді розглядатиметься касаційна скарга “Голосу України” та Сергія Лавренюка на саме перше рішення Дарницького суду про визнання недостовірними відомостей щодо ЗАТ “ТНК-Україна-Інвест”, поданих у публікаціях Сергій Лавренюка в газеті “Голос України” (це рішення потягло за собою друге рішення Дарницького суду про стягнення коштів з журналістів та газети на користь корпорації). Однак судді вчинили мужньо, прийнявши ріщення на підставі фактів і документів, а не підтасовуючи його під майбутнє рішення Верховного Суду.

Відповіді

 • 2004.04.02 | Мінор

  Журналісти поки-що зуміли відбитись від ТНК. Але ще не перемогли

  на жаль.

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Рішення Дарницького суду м. Києва було скасоване за формальними ознаками в зв”язку з тим, що у Дарницькому суді справа була розглягута за відсутності відповідача і навіть без попереднього повідомлення про проведення судового засідання газети “Голос України” та Сергія Лавренюка. Справу “ТНК проти “Голосу України” та Лавренюка відправлено на повторний розгляд до Дарницького суду.

  Як бачите буде новий розгляд справи в Дарницькому суді, тому перемога не остаточна. Так само вважає і Сергій Лавренюк, з яким я щойно поговорив.
 • 2004.04.02 | KE

  Точнее, о том, как используют журналистов-оружие против ТНК(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua