МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тарасюк: За два сольда, за два су

04/03/2004 | СЕМЕН
на Українську владу до Європи та США - ДОНЕСУ....

www.ПРАВДА.com.ua, 2.04.2004, 16:52

Президент України Леонід Кучма вважає, що ініційована ним політреформа закладає конституційну базу та відкриває шлях до цивілізованої опозиції

Про це він заявив у п'ятницю, виступаючи перед учасниками громадського форуму в підтримку конституційної реформи.

"Реформа закладає конституційну базу та відкриває шлях до цивілізованої опозиції, що є обов’язковим елементом нової політичної системи. Без реальної опозиції новий механізм влади – відповідальний парламент, обмеження влади першої особи, коаліційність уряду – просто не буде працювати", − сказав Кучма.

У зв’язку з цим він висловив здивування діями опозиції, "особливо тієї, яку називають правою", під час обговорення змін до Конституції, зазначивши, що вони "часом приголомшують своїм ірраціоналізмом і безвідповідальністю".

"Спочатку вони записують положення про необхідність реформи у свої виборчі програми, потім категорично виступають проти її проведення. А коли справа дійшла до розгляду в парламенті – виводять з ладу техніку та вчиняють безлад у стінах найвищого законодавчого органу", − сказав Кучма.

"Давно помічено, що у країнах, де громадянське суспільство нерозвинуте, опозиція здебільшого веде себе як група заколоту, тоді як у розвинутих країнах відносини між владою та опозицією набувають форми дискусії між проурядовими та опозиційними партіями у парламенті", − заявив президент.

"Частина наших опозиційних угруповань багато в чому залишаються фрондою, яка скупчується навколо тих чи інших "ображених" відставних прем’єрів, віце-прем’єрів та міністрів і їхнього бізнесового оточення. Нічого путнього, вартого уваги, окрім марення заколотом, із цього середовища не чути", − зазначив він.

Він зауважив, що опозиція тільки те й робить, що скаржаться на українську владу та "оголошує свої доноси на неї", зауваживши, не знає, коли російська опозиція приїздила б у Київ і скаржилася тут на російську владу.

"Останнє слово нашої "правої" опозиції таке: віддайте нам владу, а потім ми, можливо, займемося її реформуванням", − сказав президент.

"Хто, поклавши руку на серце, скаже, що новий володар президентської влади першим ділом підріже ніжки свого "трону", щоб його похвалили із-за кордону?!" − запитав Кучма.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua