МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ціни на нафтопродукти ростуть

04/05/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Незаконне рішення Кучми та дії НБУ і уряду Януковича вже відчувають на своїй шкурі автомобілісти. Скоро відчують всі, та ще й значно дошкульніше. Через заплановане на перше травня введення спеціальних ПДВ-рахунків, ціни на бензин подорожчали на 6-11%

Торговці нафтопродуктами до початку квітня ц.р. підвищили великооптові ціни від 6 до 11% через спеціальні рахунки з податку на додану вартість (ПДВ), які планувалося ввести з 1 квітня. Про це в інтерв'ю повідомив директор Науково -технічного центру "Психея" Сергій Сапегін.

"За два останні дні березня провідні оптові постачальники нафтопродуктів двічі провели коригування цін. Зростання великооптових цін у операторів у цей період часу досягло 6-11%", - відзначив він.

За даними експерта, підвищення оптових цін спричинило дорожчання нафтопродуктів роздрібної торгівлі на 5-7%. Причому найактивніше росли ціни на столичному ринку на "брендових" заправках.

На думку С.Сапегіна, зростання цін зумовлене не економічним причинами. Він повідомив, що нафта на Лондонській біржі марки Brent за цей період подешевшала на 8,1% до 30,7 дол. за барель, а, за даними агентства Platts, котирування російської нафти Ural знизилися на 7,3% до 29 дол. "Найвірогідніше зростання цін пояснюється тим, що оптовики скористалися дестабілізуючою дією на ринок рішення про зміну порядку сплати ПДВ", - сказав експерт.

Він додав, що пропозиція світлих нафтопродуктів на ринку за минулий тиждень скоротилася на 16%, зокрема за 1 квітня, на 8,2%. "За достатньо високих обсягів переробки нафти і все ще низького сезонного попиту це свідчить про те, що причини ринкових змін лежать поза чинниками попиту і пропозиції".

Експерт відзначив, що це вже другий випадок такого обвалу ринку з початку року. За його словами, перший спостерігався наприкінці другої декади лютого, після того, як ціни великооптових пропозицій високооктанових бензинів виробництва Лисичанського НПЗ тільки за один день 17 лютого зросли на 10%. "Реакцією ринку в період 18, 19 і 20 лютого було скорочення кількості оптових пропозицій на 1%, 3% і більше 10% за кожний із зазначених днів", - наголосив директор центру.

Він висловив думку, що до 1 травня ц.р. нафтопродукти знову можуть подорожчати через перенесення строків введення ПДВ-рахунків і підвищення сезонного попиту. "Перенесення на 1 травня дасть, на мій погляд, ще один поштовх зростанню цін. Тим паче, що на той час значно пожвавиться й сезонний попит на нафтопродукти", - сказав експерт.


ПДВ-рахунки вводяться за ініціативою Президента України, який 1 березня ц.р. видав відповідний Указ. Терміни введення ПДВ-рахунків уже двічі переглядалися: спочатку Президент
доручив їх ввести з 1 липня, потім з 1 квітня 2004 року.
30 березня на зустрічі з першим віце-прем'єр-міністром Миколою Азаровим Леонід Кучма погодився перенести введення рахунків на 1 травня.

За оцінками Кабміну, введення таких рахунків дозволить вже в поточному році додатково привернути до бюджету 4-5 млрд. грн. за рахунок поліпшення адміністрування податку і скорочення махінацій з незаконним відшкодуванням ПДВ.

Уряд також заявляє про можливість скоротити ставку ПДВ після введення спец-рахунків. Ряд експертів вважають незаконним введення рахунків, оскільки змінити порядок сплати податків можна приймати тільки законами, а не рішеннями органів
виконавчої влади.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua