МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Віктор Ющенко привітав євреїв України зі святом Песах

04/05/2004 | СЕМЕН
Віктор Ющенко привітав євреїв України зі святом Песах

05-04-04 12:54


"Дорогі співвітчизники, любі друзі!
Наближаються пасхальні дні, надходить велике свято визволення – Песах. Свято людей, які покинули єгипетський „дім рабства” і здобули свободу. Свято вільних людей, які віками несуть у серцях пам’ять про рабство і передають оповідь про Вихід з покоління в покоління – батьки дітям, учителі учням – аби вони ніколи більше не спокусилися рабською долею", -говориться у привітанні лідера блоку "Наша Україна" євреїв України зі святом Песах.
"Так, історія євреїв багато чому вчить нас усіх. Боротися за звільнення до останнього подиху, іти до нього десятиліттями безмежною пустелею, долати розпач, вичавлювати рабів з себе самих. Свобода здобувається лише тоді, коли визволено й очищено душу, яка несла в собі рабство. Лише тоді ніяка земна сила, ніхто з рабів, що називають себе господарями цього світу, не зможуть відібрати у неї свободу. Саме тому тирани всіх часів так ненавидять, переслідують волелюбних людей. Вони –смертельна загроза будь-якому тоталітарному режимові", - зазначив Віктор Ющенко.
"Багатовікове рабство притлумлює прагнення волі, люди забувають почуття гідності, права, свободи. Вони зневірюються і ремствують: „Навіщо вивів ти нас – померти в пустелі? Краще б ми лишилися живими в рабстві!” Але сказав Мойсей: „Не бійтеся, стійте – і ви побачите спасіння Боже!” Це – вражаючі, вічні слова. Ці слова звернені нині до нас усіх: „Не бійтеся, стійте...”
Тож повторімо сьогодні усі разом, усією Україною: „Від рабства – до Волі, від смутку – до радості, від скорботи – до свята, від мороку – до великого світла!” - йдеться у привітанні лідера "Нашої України".
Прес-служба "Нашої України"

Відповіді

 • 2004.04.05 | Navigator

  І нам не гріх. Взагалі пропоную компанію "Trace your roots, Jews

  Як це робиться в Ірландії, де кожен вихідець з цього острова може прослідкувати своїх предків.
  Число євреїв, що покинули Україну, в десятки разів більше числа євреїв, що колись приїхали до нас. За одне 19-те століття число євреїв в Україні збільшилось в 8 разів! Тобто життя євреїв в Україні було "отнюдь" не єгипетським полоном, а скоріше єгипетськими ночами!
  Про що приємно буде згадати мільйонам нащадків українських євреїв, що розсіялись по світу в пошуках грощей!
  Погроми, якими знаменита остання фаза перебування євреїв в Україні, потрібно віднести на рахунок Імперії.
  Що таким чином тримала в клітці обох клієнтів - і українців, і євреїв.
 • 2004.04.05 | Augusto

  І я приєднуюсь. Мazel тov!(-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua