МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чим демократія відрізняється від авторитаризму? Чим Литва відрізняєтьс

04/06/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Чим демократія відрізняється від авторитаризму? Чим Литва відрізняється від України?


Ті хто можуть думати, зрозуміють. Президент Литви Роландас Паксас (Rolandas Paksas) повинен піти у відставку. Як повідомляє міжнародне інформаційне агентство Reuers, таке рішення прийняв Сейм Литви на засіданні 6 квітня 2004 року.

В ході цього засідання Сейму Р.Паксас вибачився за допущені ним за час перебування на посаді помилки і закликав не "боятися їх виправити". Він відкинув всі звинувачення, на підставі яких виникло питання про імпічмент. "Жодною своєю дією я не заподіяв шкоди державі", - заявив Президент. Проте переконати депутатів Сейму у тому, що він як президент
заслуговує довіри, Р.Паксас не зміг.

У Литві з 30 жовтня 2003 року триває скандал, який вибухнув після оприлюднення матеріалів Департаменту держбезпеки, які свідчать, що Президент і деякі його співробітники можуть мати зв'язки з міжнародною злочинністю, піддаватися дії осіб і структур сумнівної репутації, що представляє загрозу національній безпеці Литви. У зв'язку з цим у Сеймі Литви була створена комісія з підготовки імпічменту глави держави.

Паксас довго заперечував пред'явлені йому звинувачення, але минулого тижні у зверненні до жителів країни визнав, що його фінансовий спонсор, російський бізнесмен Ю.Борисов, що дав йому понад 400 тис. доларів на передвиборну кампанію, чинив на нього тиск.

8 березня 2004 року Сейм Литви почав процедуру імпічменту Р.Паксаса і того ж дня оголосив перерву в процесі до отримання висновків Конституційного Суду - згідно з литовським законом, оцінювати дії Президента на предмет їх сумісності з Конституцією має право тільки КС.

31 березня КС виніс вердикт, що Президент Литви Р.Паксас грубо порушив Конституцію. Конституційний Суд, за словами його представника по друкованих ЗМІ Рамуне Сакалускайте, визнав, що Р.Паксас порушив Конституцію, надавши литовське громадянство як виняток громадянину РФ Юрію Борисову за фінансову та іншу вагому підтримку.

Президент, як підтвердив КС, не "забезпечив охорону державної таємниці, мав незаконний вплив на прийняття рішень про майнові відносини приватних осіб і господарських суб'єктів". Суть цих дій, як зафіксовано у висновках КС, зводиться до того, що "Президент грубо порушив Конституцію".


УНІАН

Відповіді

  • 2004.04.06 | Navigator

    При диктатурі уряд вважає своїх громадян дітьми.

    При демократії уряд вважає своїх громадян дорослими.
    При авторитаризмі уряд вважає своїх громадян підлітками.
    При диктатурі уряд вважає своїх громадян дітьми.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".