МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українські солдати очікують нічної атаки на базі поблизу міста Аль-Кут

04/07/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні українські військовослужбовці в Іраку провели блискучу операцію по виведенню з-під облоги американських службовців Тимчасової коаліційної адміністрації (СРА), яка була оточена шиїтськими повстанцями і перебувала під охороною української роти.

О 5:30 ранку за місцевим часом (6:30 за київським часом) під прикриттям вогню з гвинтокрилів українські військовослужбовці здійснили з правого берегу Тигра кидок до оточеної постанцями будівлі СРА в лівобережній частині міста Аль-Кут, знищивши кілька десятків солдат “армії Магді”. Жоден український військовослужбовець і жоден працівник СРА при цьому навіть не був поранений. Всі працівники СРА були доставлені на військову базу, розташованої за містом на лівому березі річки. Туди ж передислокувалися решта українців, які покинули міст-дамбу через Тигр та телерадіоцентр на правому березі. Місто фактично перебуває в руках повстанців-шиїтів.

Зростає напруження і в інших містах.

В Кербелі під час учорашніх боїв загинув один і було поранено двох болгарських військовослужбовців, а також двох польських. Сьогодні польські солдати вбили в Кербелі місцевого представника шейха Муктади ас-Садра, лідера шиїтських повстанців.

Однак найбільші сутички відбуваються в суннітському трикутнику. В Баакубі повстанці-сунніти підбили американський гвинтокрил вогнем з автоматів.

В Рамаді вчорашні бої призвели до загибелі не менш як 12 американців. Також від 12 до 24 морських піхотинців дістали поранення під час спроби сотні повстанців взяти штурмом місцеву будівлю СРА. Агентство Sky News з посиланням на джерела в американському командуванні стверджує, що в Рамаді загинуло більше 100 американців, однак ці дані не перевірені і є досить сумнівними.

Найзапекліші бої точаться в Ель-Фалуджі (той самий суннітський трикутник). Сьогодні американський гвинтокрил випустив у мечеть, в якій знаходилася велика кількість віруючих, кілька ракет, що призвело до чималих жертв (біля 40 осіб). Місто блоковане з усіх боків американською бронетехнікою, але повстанці контролюють більшу частину Ель-Фалуджі, не зважаючи на потужні ракетні й артилерійські удари.

Сьогодні помічник Муктади ас-Садра заявив, що армією Магді захоплено у полон кілька солдат коаліційних військ, проте ця інформація також поки що не дістала підтвердження.

Тим часом міністерство оборони Японії віддало наказ своїм військовослужбовцям тимчасово не виходити за межі військових баз, хоча японці виконують в Іраку виключно гуманітарні операції.

З минулої неділі за офіційними даними в Іраку загинуло 50 військовослужбовців коаліційних військ (з них 31 американець).

Схоже, що в стані коаліції панує певна розгубленість. Американський бригадний генерал Марк Кімміт під командуванням якого знаходиться й український контингент, погрожує знищити Муктаду ас-Садра, якщо його люди не припинять повстання. Це виглядає не дуже серйозно на тлі того, що позавчора було виписано ордер на арешт шейха, а ще вчора, коли по всій країні точилися тяжкі бої, М. Кімміт закликав керівника повстанців здатися й стати перед судом.

За даними італійської розвідки головний наступ повстанці призначили на 9 квітня, день початку війни. Цього дня має відбутися атака на всі бази коаліційних військ із спробами захоплення цивільних працівників СРА з метою використання їх для тиску на уряд США та інших країн, чиї військовослужбовці дислокуються в Іраку. Під час атаки планується застосування вцілілих у війні та ретельно захованих радянських ракетних установок на кшталт відомої всім "Катюші" та автомобілів, нашпигованих вибухівкою зі смерниками за кермом. Особливо масована атака очікується в районі міста Ель-Фалуджа.

До Іраку також масово прибувають ісламські бойовики з інших арабських країн.

Італійська розвідка стверджує, що за повстанням стоїть Іран, хоча серед бойовиків є як шиїти, так і сунніти з вахаббітами. Їх агенти помічені навіть у курдських районах на півночі Іраку.

Зараз повстанцями оточені військові бази коаліційних військ у містах Вавілон, Ас-Сувейра, Форті й Аль-Кут. На трьох останніх перебувають українські військовослужбовці. які зайняли оборону та готуються до відбиття нічної атаки,

Ситуація в Іраку кидає українським політикам новий виклик. Ситуація кардинально змінилася і операція, яка передбачала миротворчий характер, переростає в повномасштабну війну, оскільки наведення порядеку в захоплених повстанцями містах, пов”язане з величезними людськими втратами з боку коаліційних сил, в тому числі й у ще вчора тихій окраїнній провінції Васіт, де розташовані українські військовослужбовці.

Відповіді

  • 2004.04.07 | Горицвіт

    Re: Українські солдати очікують нічної атаки на базі поблизу міста Аль

    Ситуація змінилася.
    Повстанці – не терористи, не агресори і не слуги кривавого диктатора. Саддам скинутий і арештований. Загроза ядерної атаки (з 45-хвилинною готовністю) з боку Саддама ліквідована. Тепер не ясно, для чого там окупаційні війська. Воювати з місцевими партизанами, які вимагають, щоб ми забралися геть? Мені дуже сумнівно, що ми маємо право щось їм нав'язувати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua