МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Акція пам'яті

04/08/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Щойно завершилася акція під посольством США, присвячена річниці з дня загибелі від осколків американського снаряду українського журналіста Тараса Процюка. В акції взяло участь близько 50 чоловік – серед них можна було побачити людей з Інституту “Республіка”, “Українського Браства”, УНСО-Київ, Спілки Української Молоді, ВАРТО!, дніпропетровської громадської організації “Захист і Свобода”, майданівців та інших.

Кореспондент Майдану помітив трьох політв’язнів-унсовців – Мазура (“Тополю”), Бурячка і Зайченка. Грала музика на навколовоєнну тематику, яка виявилася швидше доречною в трагічній, але світлій атмосфері.

Навколо тусувалося зо два десятки міліціонерів, вхід у посольство охороняли автоматники. Присутні тримали запалені свічки, два плакати: “Буш, ми пам’ятаємо” і “Тарасе, ми пам’ятаємо” та портрети Процюка. Такі ж портрети форматом А3 залишилися розвішеними на деревах навпроти посольства, біля них лежать червоні гвоздики.

Було дуже багато журналістів, чи не більше, ніж учасників пікету.

В цей же час відбувається інформаційний пікет біля Спілки журналістів на Хрещатику, організований майданівцем Остапом К. На стіні СЖУ висять плакати про смерть Тараса і його колеги Олександра Кривенка. Перехожі знайомляться з тим, як загинули журналісти і що було після того; можна також поставити свічку. Пікет триватиме до 20:00.

Відеожурналіст “Рейтера” Тарас Процюк загинув 8 квітня 2003 року у Багдаді від пострілу американського танку по цивільному готелю. Вночі того ж дня в автокатастрофі на північ від Києва загинув керівник “Громадського радіо” Олександр Кривенко, який повертався з поминок по Процюку. Разом із ним загинув координатор проектів ОБСЄ Гізо Грдзелідзе, який був за кермом.

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua