МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

США НАПОЛЯГАЮТЬ НА ДОПИТІ КУЧМИ В СПРАВІ ЛАЗАРЕНКА

04/08/2004 | Спостерігач
США НАПОЛЯГАЮТЬ НА ДОПИТІ КУЧМИ В СПРАВІ ЛАЗАРЕНКА

www.ПРАВДА.com.ua, 8.04.2004, 09:01

Мартін Дженкінс, суддя в справі США проти Павла Лазаренка, доручив прокуратурі повторити офіційний запит від імені американського уряду щодо можливості допиту як свідків президента України Леоніда Кучми, нинішнього міністра оборони країни Євгена Марчука і першого віце-прем'єра Миколи Азарова.

Як пояснив журналістам адвокат українського екс-прем'єра Деніел Горовіц, захист нагадав судді про таку можливість після того, як прокуратура звернулася з проханням про повторний запит на дачу свідчень одного зі свідків з боку обвинувачення.

Він нагадав, що раніше суддя визнав, що свідчення Кучми, Марчука й Азарова є істотними для суду. При цьому Кучма офіційно відмовився давати показання, Азаров з'явився в Генпрокуратуру, але відразу "утік". Марчук, за словами адвоката, кілька разів виходив на контакт, але на допит так і не з'явився.

У середу на суді в Сан-Франциско протягом цілого дня присяжні слухали показання Петра Кириченка, що є головним свідком прокуратури. Присяжним продемонстрували ряд документів, що свідчили про відкриття закордонних рахунків Павлом Лазаренком за участю Кириченка, а також чисельні рахунки за кордоном для підприємств самого Петра Кириченка.

Кириченко підтвердив, що з 1994 по 1997 роки на його рахунки в банках Польщі, Швейцарії і США надходили гроші від агрофірми "Наукова", компанії "Ітера", фірм Юлії Тимошенко, Дитятковського, і інших українських бізнесменів. Пізніше всі ці гроші Кириченко перераховував на рахунки Лазаренка у Швейцарії.

Як затверджує Кириченко, його компанія "Агроснабсбит" та інші компанії, відкриті ним пізніше, одержували вигідні контракти завдяки заступництву Лазаренка, що у той час займав різні державні посади. При цьому Лазаренко перераховувалося 50% прибутку, отриманого компаніями Кириченка. Він припустив, що гроші, що перераховувалися на його рахунки іншими підприємцями, зароблялися на тих же умовах.

"Я зрозумів, що 50% прибутку треба віддавати Лазаренку, Я погодився", - розповів Кириченко про підсумки своєї зустрічі з Лазаренком в 1993 році. Відповідаючи на питання, чому він погодився на ці умови, свідок заявив, що "не бачив іншого шляху розвитку бізнесу, і могли бути інші наслідки". За словами Кириченка, "у підпорядкуванні" Лазаренка – у той час губернатора Дніпропетровської області – знаходилися " всі правоохоронні органи". "В Україні з їхньою допомогою вирішуються всі питання", додав Кириченко.

Петро Кириченко проживав в Україні до 1989 року, після чого працював у торговельних представництвах СРСР в Угорщині і Польщі. У 1996 році він одержав посвідчення на проживання в США.

Захист затверджує, що Кириченко керував більшістю рахунків екс-прем'єра. "Від свідчень Кириченка залежить його доля. Він погодився співробітничати з урядом, при цьому його родина залишається в США, а самому Кириченку залишили більше 40 млн. доларів", - сказав на суді адвокат Лазаренка Вайнберг.

Обвинувачення планує завершити допит основного свідка в четвер. Після цього адвокати Лазаренка приступлять до перехресного допиту Кириченка.

Українська правда, Сан-Франциско

Відповіді

  • 2004.04.08 | Тестер

    Re: США НАПОЛЯГАЮТЬ НА ДОПИТІ КУЧМИ В СПРАВІ ЛАЗАРЕНКА

    І допит той повинні розпочати в якому небуть райвідділі міліції України українські сержанти міліції. Як зазвичай з слониками, пакетами, відбиванням нирок та т.п. . Не забути прикувати наручниками до батареї. Обовязково зняти на камеру і показати по телебаченню по всіх каналах. Ото кіно ... :(


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".