МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Юлія Тимошенко подякувала 36 народним депутатам за неголосування щодо

04/09/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Юлія Тимошенко подякувала 36 народним депутатам, які не входять до фракцій “Наша Україна” та БЮТ за вчорашнє неголосування щодо внесення змін до Конституції України.

“Їх голоси були вирішальними. Це - представник фракції комуністів, представник фракції соціалістів, депутати фракцій більшості та незалежні мажоритарні депутати” – вважає Юлія Тимошенко і від імені демократичних, патріотичних сил України висловила захоплення їх “мужністю та громадянською позицією”, нагадавши, що в світовій історії було достатньо свідчень, коли одна людина, або невелика група змінювали хід історичних подій, навівши у приклад Шевченка, Сахарова і навіть Верцингеторікса. Останній, за її словами, “мало не сам п’ять років протистояв могутньому Риму і захистив свій народ від поневолення”.

“Тепер в Україні, в український історії є 36 народних депутатів, які повстали проти аморальності конституційного заколоту, проти аморальності плану по збереженню влади кланів в Україні”, - говориться у зверненні Юлії Тимошенко.

Лідер БЮТ припускає, що за своє голосування цим 36 депутатам доведеться розплачуватися, оскільки режим намагатиметься мстити їм, їхнім колегам, родинам, справам. Однак можливі репресії Ю. Тимошенко вважає агонією влади, яка закінчаться вже через декілька місяців, а блокування антинародної реформи, на її думку, залишиться в політичній історії України назавжди.


“Найщиріші слова подяки заслужили ви сьогодні і від імені всього українського народу! Ви стали героями України. Не тими фальшивими «героями», яким президент в Маріїнському палаці час від часу вручає порожні нагороди за замовчування його гріхів, а справжніми народними героями, яким не забракло духу віддати за майбутнє України особисте благополуччя та спокій. Ваша мужність не залишиться незапитаною. Ви не встали на шлях зради інтересів народу, не зганьбили понять честі та гідності, врятували Україну від сорому, а прийдешні покоління від жалю за бездумно втраченим.

Сьогодні ви довели, що є справді НАРОДНИМИ депутатами, а не підневільними президентській адміністрації. Так само сьогодні ви довели, що справді є представниками справжньої більшості – більшості народу України, якому далі неможливо жити під проводом політично і морально померлих керівників.

Ваш вчинок допоможе іншим подолати страх та вагання. І ця важлива Ваша перемога над собою відкриває нам усім нові шляхи моральної реанімації депутатського корпусу.

Існує красива легенда, що крім десяти біблійних заповідей існувала ще одна: “Дій і нічого не бійся!”, якщо справа праведна. Патріотів в Верховній Раді сьогодні стало на 36 більше і цей процес вже неможливо зупинити”, - йдеться у звернення Юлії Тимошенко до колег.

Відповіді

 • 2004.04.09 | Мінор

  Re: Юлія Тимошенко подякувала 36 народним депутатам за не голосування

  Я просто також хотів висловити захоплення щирим кроком Юлії Тимошенко. Така подяка характеризує її, як політика краще, аніж кілька годин занудних лекцій Віктора Андрійовича про необхідність гармонізації державного бюджету і стосунків в суспільстві :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.09 | Михайло Свистович

   Re: Юлія Тимошенко подякувала 36 народним депутатам за не голосування

   Мінор пише:
   > Я просто також хотів висловити захоплення щирим кроком Юлії Тимошенко.

   От у щирості я дуже сильно сумніваюсь.

   > Така подяка характеризує її, як політика краще, аніж кілька годин занудних лекцій Віктора Андрійовича про необхідність гармонізації державного бюджету і стосунків в суспільстві :)

   А з цим абсолютно погоджуюсь.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.09 | SpokusXalepniy

    Реплики Свистовича на уровне: занесите меня в энциклоп.афоризмов

    Михайло Свистович пише:
    > Мінор пише:
    > > Я просто також хотів висловити захоплення щирим кроком Юлії Тимошенко.
    >
    > От у щирості я дуже сильно сумніваюсь.

    объяснитесь пожалуста, Михайло.
    Вы сомневаетесь в некой абсолютной (божественной) искренности Юли как человека о котором говорят в канун Пасхи... или в ее искренности как политика на фоне других украинских политиков примерно такого же уровня значимости, ну, например, Симоненко, Медведчука и пр. ?

    То есть, упрекая ее в притворстве, что вы взяли за основу, за точку отсчета - Иисуса или Медведчука?

    Вот, например, когда я говорю, что Ющенко вполне годится в президенты на фоне всех видимых политических лидеров, то я говорю это искренне. Но точно также искренне я говорю, что он (в области ТЕКУЩЕЙ политики) - размазанное по столу говно, безвольная тряпка. Опять же, - на фоне. Хотя он ДЕЙСТВИТЕЛЬНО достойный кандидат в президенты (особенно в сравнении с ...).
    Вот мне и интересно - о какой неискренности вы толкуете.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.09 | magda

     Особиста образа + дитяча пиха

     SpokusXalepniy пише:

     > То есть, упрекая ее в притворстве, что вы взяли за основу, за точку отсчета - Иисуса или Медведчука?

     Ніііі. Він відраховує від Свистовича. Принаймні від того, як він Свистовича розуміє. Імхо, це не дуже далеко від Ісуса.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.04.09 | SpokusXalepniy

      В данных исторических условиях...

      magda пише:
      > SpokusXalepniy пише:
      >
      > > То есть, упрекая ее в притворстве, что вы взяли за основу, за точку отсчета - Иисуса или Медведчука?
      >
      > Ніііі. Він відраховує від Свистовича. Принаймні від того, як він Свистовича розуміє. Імхо, це не дуже далеко від Ісуса.

      На данном историческом этапе я бы Свистовича в президенты Украины не выбрал бы. Он не тянет дальше должности Министра культуры.

      Сейчас Украине, как никогда, нужна ХАРИЗМА !
      Поэтому лучшего кандидата, чем Юля, я не вижу. Она могла бы быть достойным символом Украины (по многим показателям) в МИРОВОМ МАСШТАБЕ.
      Вот Свистович и ревнует!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.09 | magda

       Re: В данных исторических условиях...

       SpokusXalepniy пише:
       > На данном историческом этапе я бы Свистовича в президенты Украины не выбрал бы. Он не тянет дальше должности Министра культуры.
       Щодо цього висловлюватися не буду, бо я недостатньо знаю Свистовича, щоб робити такі висновки. Люди - істоти складні, їх можна взнати лише поступово, тому я виключно поступово вважаю себе вправі чи не вправі робити висновки на певних стадіях чи рівнях. Я висловилася по тому, що знаю, а стосовно підходящості до поста Президента я не маю достатньої інформації.

       > Сейчас Украине, как никогда, нужна ХАРИЗМА !
       Сто пудів.

       > Поэтому лучшего кандидата, чем Юля, я не вижу. Она могла бы быть достойным символом Украины (по многим показателям) в МИРОВОМ МАСШТАБЕ.
       Амен.

       > Вот Свистович и ревнует!
       Ні. Він не ревнує. Це складніше. Але я не вважаю себе вправі уточнювати, куди саме воно складніше. ;)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.04.09 | SpokusXalepniy

        Погоджуюсь. Частково.

        magda пише:
        > SpokusXalepniy пише:
        > > На данном историческом этапе я бы Свистовича в президенты Украины не выбрал бы. Он не тянет дальше должности Министра культуры.
        > Щодо цього висловлюватися не буду, бо я недостатньо знаю Свистовича, щоб робити такі висновки. Люди - істоти складні, їх можна взнати лише поступово, тому я виключно поступово вважаю себе вправі чи не вправі робити висновки на певних стадіях чи рівнях. Я висловилася по тому, що знаю, а стосовно підходящості до поста Президента я не маю достатньої інформації.

        Взагалi, коли народ вибирає президента, вiн (народ) має не бiльш iнформацiї, нiж ми маємо на форумi про Свистовича (особливо в справi реальних дiй кандидата). Наприклад, часом народ краще проiнформован про бiографiю кандидата, нiж сам кандидат (читайте Януковича: Детство. Отрочество. Юность...) :)

        Але я з вами згоден, що для проштовхування його (Свистовича, а не Януковича) в президенти, треба мати бiльше iнформацiї. Скажу кращє - її нiколи не буде вдосталь.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.09 | Михайло Свистович

         Re: Погоджуюсь. Частково.

         SpokusXalepniy пише:
         >
         > Але я з вами згоден, що для проштовхування його (Свистовича, а не Януковича) в президенти, треба мати бiльше iнформацiї.

         А Ви припускаєте таку можливість, що будете мене туди проштовхувати? :ouch:

         Навіть не думайте про таке. Не впихуйте невпихуєме :)
       • 2004.04.09 | Михайло Свистович

        Re: В данных исторических условиях...

        magda пише:
        >
        > Щодо цього висловлюватися не буду, бо я недостатньо знаю Свистовича

        Можна сказати, що зовсім не знаєш.

        >
        > Люди - істоти складні

        Насправді часто більш прості, якщо інші люди їх не ускладнюють.

        >
        > Я висловилася по тому, що знаю

        Нічого ти насправді не знаєш.

        >
        > > Сейчас Украине, как никогда, нужна ХАРИЗМА !
        > Сто пудів.

        На 99 пудів менше :)

        >
        > > Поэтому лучшего кандидата, чем Юля, я не вижу. Она могла бы быть достойным символом Украины (по многим показателям) в МИРОВОМ МАСШТАБЕ.
        > Амен.

        В українській релігійній традиції це слово звучить як "Амінь".

        >
        > Ні. Він не ревнує.

        Хоч тут правда :)

        >
        > Це складніше.

        Напаки, все набагато простіше. По-перше, як я вже писав Спокусу, не люблю лицемірства, по-друге, чисто з точки зору ефекту менш пафосне звернення було б більш виграшним.
      • 2004.04.09 | Михайло Свистович

       Re: В данных исторических условиях...

       SpokusXalepniy пише:
       >
       > На данном историческом этапе я бы Свистовича в президенты Украины не выбрал бы. Он не тянет дальше должности Министра культуры.

       З президентством я би ще якось впорався, а от ввірену мені культурну ділянку завалив би точно :) Та Вам не доведеться робити такого тяжкого вибору, оскільки у виборчому бюлетені на президентських виборах не буде ні мого прізвища, ні людини, яка б була б настільки божевільною, щоб захотіти призначити мене міністром культури.

       >
       > Сейчас Украине, как никогда, нужна ХАРИЗМА !

       Це теж рудимент совка.

       > Поэтому лучшего кандидата, чем Юля, я не вижу.

       Це Ваші проблеми. А я бачу. І не тільки я.

       > Она могла бы быть достойным символом Украины (по многим показателям) в МИРОВОМ МАСШТАБЕ.

       Могла б. Але вона не одна така, що могла б.

       > Вот Свистович и ревнует!

       Ви намагаєтесь судити про мене, уявляючи себе на моєму місці. Так само як Ви намагалися описати мої відчуття, коли я приїхав в Америку і зайшов до кімнати в готелі. Але мої відчуття аж ніяк не були подібними до тих, які Ви уявили.

       Чому я не ревную ні Ющенка, ні Мороза?
      • 2004.04.10 | Адвокат ...

       А ще Україні конче треба...

       замінити красиве слово "харизма" конкретним словом "Путін" ;)

       А з урахуванням ґеняльної контрибуції Ку-чма в українознавство ( "Украіна -- нє Россія" ), можна припустити, що український Пуцін може бути і в спідниці...


       Я абсолютно не сумніваю си, що леді Ю. здатна не тіко повторити, але й перевершити "поцдвіґі Вавана". І я тако ж певен, що прогулянку на винищувачі, чи яку ще мілітарну розривку у виконанні леді Ю., ентузіастично сприйме, чи не польовина українського люду.

       А тако ж я певен того, що продовження панування моськальського дискурсу в Україні шкодитиме Україні й надалі. І харизматики моськовського штибу,-- те ж.       Український люд, "чєрєз нє хачу", по троху навчає се жити, спираючи сь на власні сили, не сподіваючи сь на чудо. І на цім добрім шляху Ющенко був би кращим президентом, ніж будь хто з тих, хто хоче, або може стати президентом. З леді Ю. включно.
       Однак, дуже скромна старанність українців у цім добрім ділі, загрожує тим, що замість кращого, Ющенка, вони матимуть чи не найгіршого,-- Ку-чмо-3.
     • 2004.04.09 | Михайло Свистович

      Тягар прочитаних книжок + брак життєвого досвіду

      magda пише:
      >
      > Ніііі. Він відраховує від Свистовича. Принаймні від того, як він Свистовича розуміє. Імхо, це не дуже далеко від Ісуса.

      :) :) :)
    • 2004.04.09 | Михайло Свистович

     Ну от відразу переходимо на особистості.

     Стільки років за кордоном, четвертий рік на Майдані, а рудименти все вилазять і вилазять.

     Тут уже давно прийнято звертати на уваги "що сказано", а не "хто сказав", але Ви - невиправний.

     Тепер я розумію, чому Ви постійно, коли Вам на Майдані щось не подобається, наприклад, в технічному плані, або Ви в чомусь не можете розібратися, то закидаєте нам: "Ах, я забувся, що я в Україні", "Ну так це ж Україна". Напевно, Вам здається, що, якщо закидатимете наявність рудиментів іншим, буде більше шансів приховати власні ;)

     До речі, нагадаю Вам, що Технар наш, на адресу якого і відбуваються у більшості ці закиди, можливо побільше Вашого за кордоном прожив ;) А якщо взяти ще й у пропорції "прожив тут-прожив там", то й поготів.

     SpokusXalepniy пише:
     > Михайло Свистович пише:
     > > Мінор пише:
     > > > Я просто також хотів висловити захоплення щирим кроком Юлії Тимошенко.
     > >
     > > От у щирості я дуже сильно сумніваюсь.
     >
     > объяснитесь пожалуста, Михайло.
     > Вы сомневаетесь в некой абсолютной (божественной) искренности Юли как человека о котором говорят в канун Пасхи... или в ее искренности как политика на фоне других украинских политиков примерно такого же уровня значимости, ну, например, Симоненко, Медведчука и пр. ?

     Я сумніваюсь у щирості її компліментів на адресу всіх 36 депутатів у цьому зверненні. Це трохи більше ніж "в некой абсолютной (божественной) искренности Юли как человека о котором говорят в канун Пасхи... ". Що стосується Симоненка й Медведчука, то Юля щиріша за них.

     >
     > То есть, упрекая ее в притворстве, что вы взяли за основу, за точку отсчета - Иисуса или Медведчука?

     Я взяв за точку відліку пересічного представника реального Майдану, пересічного представника ірпінського штабу та й навіть пересічного нетроля цього форуму.

     Розумієте, я не люблю лицемірства.
 • 2004.04.09 | Бєлочка

  Юля rules!!!

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Існує красива легенда, що крім десяти біблійних заповідей існувала ще одна: “Дій і нічого не бійся!”, якщо справа праведна. Патріотів в Верховній Раді сьогодні стало на 36 більше і цей процес вже неможливо зупинити”, - йдеться у звернення Юлії Тимошенко до колег.
  Я теж про це читала.
  А ще заповідь "Не бійся!" є в одному з творів Кожелянка, звідки, мабуть, свого часу його переписала Наша Україна :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.09 | Свинья на радуге

   "Делай что должен и будь что будет" - ...

   Бєлочка пише:
   > Майдан-ІНФОРМ пише:
   > > Існує красива легенда, що крім десяти біблійних заповідей існувала ще одна: “Дій і нічого не бійся!”, якщо справа праведна. Патріотів в Верховній Раді сьогодні стало на 36 більше і цей процес вже неможливо зупинити”, - йдеться у звернення Юлії Тимошенко до колег.
   > Я теж про це читала.
   > А ще заповідь "Не бійся!" є в одному з творів Кожелянка, звідки, мабуть, свого часу його переписала Наша Україна :)

   ...это, кажется, девиз (или заповедь) ордена тамплиеров.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.09 | SpokusXalepniy

    Слухайте краще Spokusa, нiж тамплиєрiв :)

    Свинья на радуге пише:
    > Бєлочка пише:
    > > Майдан-ІНФОРМ пише:
    > > > Існує красива легенда, що крім десяти біблійних заповідей існувала ще одна: “Дій і нічого не бійся!”, якщо справа праведна. Патріотів в Верховній Раді сьогодні стало на 36 більше і цей процес вже неможливо зупинити”, - йдеться у звернення Юлії Тимошенко до колег.
    > > Я теж про це читала.
    > > А ще заповідь "Не бійся!" є в одному з творів Кожелянка, звідки, мабуть, свого часу його переписала Наша Україна :)
    >
    > ...это, кажется, девиз (или заповедь) ордена тамплиеров.

    Я уже когда-то предлагал одиннадцатую "заповедь" для оппозиции. :)
    Она даже красивей нынешней. Пригодится при массовых выступлениях:

    "Тот кто боится пострадать за правду, погибнет ради сатаны."

    Всю ночь сочинял, а к утру обнаружил, что меня опередили. Как раз накануне (в 1520-ом году) этот афоризм придумал Томас Мюнцер, возглавивший реформацию в Германии. Эти немцы... прямо рот затыкают.
 • 2004.04.09 | Михайло Свистович

  Ой ти, Божечко ж мій, скільки пахвосу.

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  >
  > в світовій історії було достатньо свідчень, коли одна людина, або невелика група змінювали хід історичних подій, навівши у приклад Шевченка, Сахарова і навіть Верцингеторікса. Останній, за її словами, “мало не сам п’ять років протистояв могутньому Риму і захистив свій народ від поневолення”.

  Адин, савсем адин. За вес народ. Фулі там триста спартанців, коли маємо приклад ОДНОГО арверна.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.09 | YZ

   Дуже прошу також нагадати всім, що Юля...

   свого часу ходила до Кучми на чай.
   Це хоч і маленький заштрик, але, на догоду Вам:

   1. Все таки зіпсує її імідж хоч трошки.
   2. Може трохи піднести Ваш особистий рейтинг, і, нарешті, головне,
   3. Ви, як завжди, будете мати змогу потім жалліво плакатися, що опозиція ніяк не може зібратися до купи в протистоянні Режиму. Після того, як самі ж і долляєте необхідну кількість дьогтю (див п.1.) у розвал справи.

   Пане Свиситовиче. У вас незрілі захисні реакції (Зігмунд Фройд, Джордж Віллант). Пошукайте в інтернеті. А, може, якраз вилазите з Едіпового комплексу. З запізненням, правда.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.10 | Михайло Свистович

    Це нагадування не має сенсу в цій ситуації.

    YZ пише:
    > свого часу ходила до Кучми на чай.
    > Це хоч і маленький заштрик, але, на догоду Вам:
    >
    > 1. Все таки зіпсує її імідж хоч трошки.
    > 2. Може трохи піднести Ваш особистий рейтинг

    Мушу Вас розчарувати. Згадка на цьому форумі про чай, Лазаренка, підтримку Московського патріархату не зіпсують її іміджу ані трохи. як і не підвищить мого особистого рейтингу, який мені взагалі ні до чого. Я ж нікуди не висуваюсь.

    > 3. Ви, як завжди, будете мати змогу потім жалліво плакатися, що опозиція ніяк не може зібратися до купи в протистоянні Режиму.

    Я ніколи не плакався. Не маю такої потреби. Я знаю, що я можу зробити за даних умов і намагаюсь це робити.

    > Після того, як самі ж і долляєте необхідну кількість дьогтю (див п.1.) у розвал справи.

    Жодної бочки дьогтю в розвал справи я ще не долив. Доливав лише ложки меду.

    >
    > Пане Свиситовиче. У вас незрілі захисні реакції (Зігмунд Фройд, Джордж Віллант). Пошукайте в інтернеті. А, може, якраз вилазите з Едіпового комплексу. З запізненням, правда.

    Не маю потреби щукати цього в інтернеті, оскільки читав усе це в паперовому вигляді. Мушу зазначити, що твори цих достойних мужів більше пасують до Вас, оскільки реакції Ваші (не тільки на мої дописи) абсолютно неадекватні. Що стосується царя Едіпа, то навіть не знаю, як його пристосувати до таких самих слів, коли я кажу їх на адресу Ющенка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.10 | YZ

     ;)

     Головне - осляча впертість під час дискусії ;)
     Це не геть до Вас, але десь близько, так що ображатися на 100% не варто. Хіба, на 75 ;)
     ***** , але не підкорюся! (навіть якщо не правий)

     Як казав Портос:"Я дєрусь потому, что я дєрусь!"

     ПС. А де це Ви на папері читали про тих дядьок? І нашо то воно Вам потрібно? Про мене - то фахове, тому і знаю.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.04.10 | Михайло Свистович

      Re: ;)

      YZ пише:
      >
      > ПС. А де це Ви на папері читали про тих дядьок?

      Я не про цих дядьків читав, я цих дядьків читав самих. Ви здивуєтесь, але в нас вже років так з 15 продаються їхні книжки.

      >
      > І нашо то воно Вам потрібно?

      Якщо хочеш змінити життя, бажано володіти певним багажем знань. Я цей багаж в міру своїх сил поповнюю. Зараз менше. Бо до міри сил додаються міри часу і грошей. Колись же книжки були дешеві, заробляв я нормально, так багато дітей не мав.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.10 | YZ

       Тоді - цікавий оффтопік

       Михайло Свистович пише:
       > YZ пише:
       > >
       > > ПС. А де це Ви на папері читали про тих дядьок?
       >
       > Я не про цих дядьків читав, я цих дядьків читав самих. Ви здивуєтесь, але в нас вже років так з 15 продаються їхні книжки.
       Додепно ;)

       Ну, тоді ось я Вам даю посилочку:
       http://lib.ru/PSIHO/BERN/games.txt

       Далі в інтернеті за цим прізвищем знайдете багато цікавого.

       Наразі.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.04.10 | Михайло Свистович

        Боже мій, люди, ви що Америку відкрили всі?

        Ви вже друга людина, яка останніми днями вживає в розмові зі мною прізвища оцих дядьків та радить мені почитати Берна.

        Та читав я його, читав. Цю книжку я купив ще влітку 1992 року на розкладці на вулиці Червоноармійська, на відтинку між ЗАГСом і дитячим кафе "Буратіно" (не знаю, що там зараз). Цього продавця багато хто з киян знає - світле кучеряве волосся, в окулярах. Завжди сидів голий до пояса, коли було тепло. Нахабний такий, самовпевнений.

        Співробітниця Московського райфінвідділу, яка порадила мені її купити, через пару місяців поїхала дахом і зараз є невиліковна хвора. Так що не всім можна читати такі книжки. Це не до Вас, це взагалі так.

        А Фройда першу книжку я купив у 1990-му в "Науковій думці". І Юнга я читав, і Аугустинавічуте, і ще купу всього. Я взагалі багато чого читав. Зараз ось уже три роки практично не маю на читання часу. Хіба що жменьку віршів іноді прочитаю, або в електричці та метро Укрсучліт почитую.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.04.10 | YZ

         Тепловий удар.

         Ок, більше не буду.

         Це я колись, пам"ятаю, мій племінник репетував, коли я запропонував йому морозиво (йому було 6 років). Він теж орав як різаний, що всі йому пропонують морозиво сьогодні.

         А ще в мене колись був цікавий день - поки я пройшов по вулиці від Чкалова до Дерибасівської по К.Маркса (може, півтора кілометра), в мене шось 7 чи 8 разів запитали котра година. Чи є це підставою гримати на кожного після другого, чому ви до мене причепилися із дурнуватим запитанням?

         Я пас в цій дискусії. Ви - перемогли.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2004.04.10 | Михайло Свистович

          "Він теж орав як різаний" (с)

          YZ пише:
          >
          > Це я колись, пам"ятаю, мій племінник репетував, коли я запропонував йому морозиво (йому було 6 років). Він теж орав як різаний, що всі йому пропонують морозиво сьогодні.

          Я не кричу. Я просто не люблю, коли люди, прочитавши 10-20 книжок, вважають, що вони починають розуміти життя. Але гірше, коли вони починають пристосовувати прочитане до життя, забуваючи про таку чудову давньогрецьку категорію як міра. Насправді життя значно складніше за книжки і ставитися до нього по Берну - це одягати собі на очі окуляри віртуальної, чи то пак книжної, реальності.

          Ще гірше, коли людина прочитає якусь книжку і вважає, що стала настільки розумною, що поспішає повчати інших, навіть не замислюючись, що можуть бути люди, для яких ця книжка - давно пройдений етап.

          Є одна жінка. Тетяна Монтян зветься. Як вона приїздить до нас в Ірпінь у своєму прикиді та зі своєю незакомплексованою поведінкою, на неї дивляться, як на щось таке... Не знаю навіть, як це сказати. Але відразу у багатьох виникає бажання ї по-батьківськи чомусь навчити (не подумайте, що ремінцем, добрим словом), щось порадити почитати.

          Потім вона відкриває рота, і вже нікому нічого не хочеться. Бо вона знає значно більше і за тих порадників, і за ті книжки, які вона давно вже прочитала, і ще інші книжки, про які порадники навіть не чули. Але вона ніколи не хизується своїми знаннями, як Юля. Бо людина, яка знає, що вона знає дуже багато, не має потреби постійно виставляти свої знання на показ, млосно чекаючи і нашорошено прислухаючись, чи не пролунає за спиною шепіт "яка вона розумна".

          Приклад з Верцингеторіксом показовий. З таким пафосом нести таку фігню... Таке враження, що хтось там в штабі БЮТ якесь низькопробне і далеке від реальності кіно про гальсько-римські війни подивився з якимось культовим голівудським актором у ролі Верцингеторікса, і тепер Юля будує свої уявлення про історію по тому фільму.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.04.10 | YZ

           Re: "Він теж орав як різаний" (с)

           > Приклад з Верцингеторіксом показовий. З таким пафосом нести таку фігню...

           Навіть я вже вивчив: залишили голосувальні картки без догляду - тупі ідіоти. Проголосували трохи не так, як то розуміє Свистович - тупі ідіоти.
           Навіть коли не проголосували за зміни як один(!!!) разом з НУ(!!!), то Свистович все одно шось знайде виколупати. Наприклад, причепиться з приводу Верцингеторікса та фальшивого пафосу.

           ПС. У мене таке враження, що Ви не розумієте леймотиву моїх дописів, щось про якісь книжки, яких я прочитав чи то 10, чи то 20, чи що я когось повчаю на основі лиш одної прочитаної книжки. До чогось згадали Монтян...
           Не про те я. Розумієте? Не про те. Як Вам хочеться бути Богом - будьте ним. Але не лийте так принародно багно при цьому на тих, хто теж не сидить склавши рук. Не будьте Корчинським-2. Не маєте мила Тимошенко або телефон? - я дам. Подзвоніть та скажіть приватно.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2004.04.11 | Михайло Свистович

            Re: "Він теж орав як різаний" (с)

            YZ пише:
            >
            > Навіть я вже вивчив: залишили голосувальні картки без догляду - тупі ідіоти.

            А хіба ні?

            >
            > Проголосували трохи не так, як то розуміє Свистович

            Не тільки Свистович. Якщо ми хочемо збудувати громадянське суспільство, нам треба вичавити із себе поклоніння перед вождями. Оцінюючи їхнє голосування, потрібно абстрагуватися від того "хто проголосував". Уявити при цьому, що голосував позафракційний депутат Х та просто оцінити його.

            > Навіть коли не проголосували за зміни як один(!!!) разом з НУ(!!!), то Свистович все одно шось знайде виколупати. Наприклад, причепиться з приводу Верцингеторікса та фальшивого пафосу.

            Менш за все я хочу щось колупати і до чогось чіплятися. Я б дуже хотів, щоб нічого такого не було. Але Ви ніяк не можете зрозуміти, що я в цьому випадку - лише дзеркало. Не вигадував я нічого, не будував химерних логічних ланцюжків до ЦРУ чи ФСБ, а просто констатував факт.

            >
            > ПС. У мене таке враження, що Ви не розумієте леймотиву моїх дописів

            Чудово розумію. Сам колись був таким.

            >
            > щось про якісь книжки, яких я прочитав чи то 10, чи то 20, чи що я когось повчаю на основі лиш одної прочитаної книжки.

            Я забувся там додати, що це не про Вас, а взагалі. Я не знаю Вас чи про Вас настільки, щоб таке писати.

            >
            > До чогось згадали Монтян...

            До прикладу дійсно розумної людини, а не ХХХХХХХХ (це щоб не вигадувати політкоректне слово), якій перш за все залежить, щоби "блєснуть інтєлєктом". У зверненні до колег Монтян ніколи не наведе цитату, наприклад, з іранською юриспруденції, яку вона вивчала, хоча там легко можна видерти якусь класну цитату. Не наведе, бо знає, що навряд чи більшість колег знає те саме. Тому вона наведе цитату з більш широко відомого всім Римського права, бо до людей треба звертатися з відомим їм речами, а не показувати свої глибокі знання, тим більше там, де знань цих немає.


            > Як Вам хочеться бути Богом - будьте ним.

            Не хочеться. Я взагалі невіруючий.

            > Але не лийте так принародно багно при цьому на тих, хто теж не сидить склавши рук. Не будьте Корчинським-2. Не маєте мила Тимошенко або телефон? - я дам. Подзвоніть та скажіть приватно.

            Приватно - не проходить. Я багато разів казав їм всім приватно. Не доходить. Один вождик мені навіть прямо попросив: "То навчи мене, як правильно замальовуватися".

            Я не є Корчинським-2, оскільки, якщо Ви не помітили, зберігаю міру і пропорції. Корчинський жене виключно на опозицію, до того ж постійно займається домислами. Я жену у більшості на владу. І трохи на опозицію одночасно допомагаючи їй (не на Майдані, а в реалі). На опозицію жену там і стільки, де і скільки треба, щоб не нашкодити справі. Прогон на цьому форумі на Юлю їй не нашкодить, бо, якщо навіть Корчинський чи Джангіров спробують пояснити народу в "Проте" про Верцингеторікса і Юлю, то народ нічого просто не зрозуміє, бо про цього гала ніколи не чув.

            Звернення Юлі - блискучий хід і хороший приклад, як погане виконання може підпсувати хорошу ідею. Звернення мало б виглядати як щире захоплення Юлі неголосуванням цих 36, але зайвий пафос та отой самий Верцингеторікс прямо вкказують на спробу тупої, як двері, маніпуляції.

            І сьогодні я отримав несподіване підтвердження. До мене прийшла людина, щоб розповісти трохи про "Братство" Корчинського. Виявилося, що світ тісний, і в нас є спільні знайомі з тим Аттілою, що облив Сороса майонезом. Нічого цікавого чи нового він не розповів, однак розповів дещо інше, сам того не гадаючи, що мені це буде цікаво.

            Він почав у мене питати, хто такий Верцингеторікс. При цьому не міг вимовити його імені взагалі і казав на нього "отой, що Юля згадала у зверненні". Коли я спитав, навіщо йому забивати собі голову непотрібними, як для практика, на сучасний момент знаннями, він розповів, що Ющенко полаявся з колишнім соратником Юлі Толочком. Я хоч і не вважав ніколи останнього великим істориком, але ж базові знання той поц має. І ця ж людина розповіла, що злий Толочко в п"ятницю, перетнувшись з тими неопозиціонерами, хто не проголосував (здається, один з них був Гаврилюк), і з сарказмом казав, вишкірюючи зуби й тикаючі пальцем, що Юля робить з них ідіотів з цим Верцингеторіксом.

            Свого часу ми вже дотримувались тактики, що на своїх гнати не можна. Навіть коли свої виявлялися не лише корупціонерами, але й педофілами та ексгібіціоністами (було і таке). В підсумку у багатьох "своїх" виросли хвости, роги та копита. І багато з тих, хто боровся за незалежність та проти комуністів, зараз є з Кучмою. Наприклад, Лавринович.

            ІМХО, саме нещирість опозиції, її нездорові прагнення до голої популярності є дуже важливою причиною всіх її негараздів. І ми не даємо в міру своїх сил спаскудитися цій опозиції ще більше. Бо ми не бажаємо тупої заміни одних на інших. Ми хочемо, щоб ці інші не стали такими, як нинішні.

            Майдан перший з опозиціонерів почав гнати і на опозицію. Першою була Юля (якщо не враховувати Ющенка і звернення трьох, бо тоді Юща не можна було назвати опозиціонером), другим - Тарас Чорновіл. ІМХО, обидва скоректували після цього свої дії. Потім були ще випадки, і наслідки цих прогонів були лише позитивні. Бо ми знаємо міру і місце. Якби ми розповідали про опозицію все, що знаємо, та оприлюднювали це, то Корчинського вигнали б з роботи. Та ми розуміємо, що так не можна. Тому робимо це дуже і дуже дозовано. Вже після нас те саме стали робити інші, і опозиції слід би було прислухатися до цього, а не ображатися. Не можу сказати, що вонилише ображаються. Часто, ображаючись, прислухаються, хай навіть ці прислуховування може і не зовсім щирі. Бо зараз наїжджаємо не лише ми, тому наші вожді хоча б зі страху не роблять деяких поганих речей.

            І ще. Якщо Ви помітили, я намагаюся не дуже гнати на опозицію за те, що вона не зробила. У всякому разі роблю це не так різко. Бо розумію, що не вистачає часу, потрібних людей, грошей. Тому жену в основному на те, що вона поганого зробили, і що вона не схотіла зробити, хоча й легко могла б.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.04.11 | YZ

             Якщо все дійсно так, як ви кажете, тоді

             не Вам треба промовляти слова: "Ой ти, Божечко ж мій, скільки пахвосу.", а підвести так, щоб хтось інший з читачів до цього дійшов.
             Бо так виглядає(для пересічного), що Ви - єдиний, хто має право оцінювати за всіх абсолбютно, або у Вас манія величі.

             Хай це _хтось_ скаже, хай це вийде "з народу". Тоді і Юля побачить, що преборщила. А так - о, знову Свистович чимось не вдоволений!
             Ото б навели про того свого знайомого як він вискалився, і все. Без своїх коментарів.
             Бо після 2-3 разу на Вас просто не будуть звертати увагу, як пляму на коврі, яка не виводиться.
             Без образ;)

             ІМХО.
             Наразі.
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2004.04.11 | Михайло Свистович

              Re: Якщо все дійсно так, як ви кажете, тоді

              YZ пише:
              > не Вам треба промовляти слова: "Ой ти, Божечко ж мій, скільки пахвосу."

              А чому це Ви у мене забираєте право промовляти такі слова? Це - моя країна, я тут живу і навіть дещо хороше для неї зробив. Тому я маю право і буду оцінювати всіх політиків незалежно від їх партійної приналежності.

              > а підвести так, щоб хтось інший з читачів до цього дійшов.

              Я не хочу нікого ні до чого підводити тишком-нишком. Я висловлюю власну думку, а не скеровую маси в якості "сірого" кардинала.

              > Бо так виглядає(для пересічного), що Ви - єдиний, хто має право оцінювати за всіх абсолбютно, або у Вас манія величі.

              Чому єдиний? Кожен має право оцінювати, і оцінюють тут всіх і вся. Звідки Ви взяли. що я оцінив за всіх? Я оцінив за себе.

              >
              > Хай це _хтось_ скаже, хай це вийде "з народу". Тоді і Юля побачить, що преборщила. А так - о, знову Свистович чимось не вдоволений!

              По-перше, я також частинка народу. По-друге, я вже був свідком, коли Юля особисто до мого невдоволення на цьому форумі таки прислухалася.

              > Ото б навели про того свого знайомого як він вискалився, і все. Без своїх коментарів.

              А чому я не маю права на свої коментарі? Тим більше, що, коли я їх давав, то навіть подумати не міг, що прийде оцей знайомий і розкаже оте. що розповів.

              > Бо після 2-3 разу на Вас просто не будуть звертати увагу, як пляму на коврі, яка не виводиться.

              Це Ви про себе пишете. Ну і ще про деяких інших, які не будуть сприймати критику вбік опозиції у будь-якому вигляді. А мій допис спрямований на тих, хто буде сприймати "що написане", а не "хто написав".
            • 2004.04.11 | Тетяна Монтян

             Свистович до мене підлизується ;)

             Михайло Свистович пише:
             > > До чогось згадали Монтян...
             >
             > До прикладу дійсно розумної людини, а не ХХХХХХХХ (це щоб не вигадувати політкоректне слово), якій перш за все залежить, щоби "блєснуть інтєлєктом". У зверненні до колег Монтян ніколи не наведе цитату, наприклад, з іранською юриспруденції, яку вона вивчала, хоча там легко можна видерти якусь класну цитату. Не наведе, бо знає, що навряд чи більшість колег знає те саме. Тому вона наведе цитату з більш широко відомого всім Римського права, бо до людей треба звертатися з відомим їм речами, а не показувати свої глибокі знання, тим більше там, де знань цих немає.
             >
             Насправді я люблю інколи понтанутись. І навіть не інколи, якщо вже зовсім чесно;):
             Якось я написала курсову роботу в Московському державному університеті з гордою назвою "Доктрина божественої еманації верховної влади в ісламі шиїтського толку та теократична держава аятолли Хомейні в Ірані", а епіграфом до цієї нєтлєнки поставила такий хадис Пророка Мухаммеда: "Більше за все на світі любив я жінок та благовонія, але справжню насолоду знаходив лише в молитві". Моя подруга, яка друкувала мій курсовик, пожартувала і на одному з екземплярів написала паралельно ще один "епіграф": "Більше за все на світі любила я цікавих чоловіків та холодну горілку, але справжню насолоду знаходила лише в юриспруденції" - Т.М.Монтян". Зрозуміло, я провтикала, і саме цей екземпляр потрапив науковому керівнику. Зрозуміло, на деякий час я стала посміховиськом всієї кафедри та майже всього факультету, бо всі думали, що це я сама про себе написала :): Ось вони, кляті понти.
             Навіщо Свистович тут мене вихвадяє, я ще не зрозуміла. Але незабаром він розкаже, що від мене хоче ;):
             згорнути/розгорнути гілку відповідей
             • 2004.04.11 | Михайло Свистович

              Нічого подібного.

              Тетяна Монтян пише:
              >
              > Насправді я люблю інколи понтанутись. І навіть не інколи, якщо вже зовсім чесно;):

              І це є твоєю поганою рисою. Але, не дивлячись на всю твою поганість, твої понти інакші, ніж у Юлі. Ти хоча б знаєш матеріал, яким понтуєшся.

              >
              > Навіщо Свистович тут мене вихвадяє, я ще не зрозуміла. Але незабаром він розкаже, що від мене хоче ;):

              Що хотів? Тепла і ласки :) Але мало того, що нічого подібного не отримав, а ще й довелося ділитися власним теплом :)

              Який я нещасний :)
 • 2004.04.10 | Пан Roller

  Не найдено ни одного документа, соответствующего запросу Верцинг

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Юлія Тимошенко
  одна людина, або невелика група змінювали хід історичних подій, навівши у приклад Верцингеторікса. Останній, за її словами, “мало не сам п’ять років протистояв могутньому Риму і захистив свій народ від поневолення”.
  >
  >
  Не найдено ни одного документа, соответствующего запросу Верцингеторікс.
  Не найдено ни одной страницы со словом "верцингеторікс".

  Рекомендации:
  - Убедитесь, что все слова написаны без ошибок.
  - Попробуйте использовать другие ключевые слова.
  - Попробуйте использовать более популярные ключевые слова.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.10 | Михайло Свистович

   То тільки ми з Юлею такі розумні, що його знаємо.

   Пан Roller пише:
   >
   > Не найдено ни одного документа, соответствующего запросу Верцингеторікс.
   > Не найдено ни одной страницы со словом "верцингеторікс".
   >
   > Рекомендации:
   > - Убедитесь, что все слова написаны без ошибок.
   > - Попробуйте использовать другие ключевые слова.
   > - Попробуйте использовать более популярные ключевые слова.

   Це не дивно, бо Ви навіть по слову "Свистович" нічого не можете знайти :) Але не смію звинувачувати Вас у поганому володінні засобами інтернету, бо й сам докладно користуватися цими пошуковиками не вмію.

   Спробуйте пошукати за словами Веркасівелаун (двоюрідний брат Верцингеторікса) або Комій (цар атребатів як лише один з цілої низки німий докір Юлі за її твердження, що Верцингеторікс був один).
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.10 | Пан Roller

    Попробуйте использовать более популярные ключевые слова.

    Михайло Свистович пише:

    >
    > Це не дивно, бо Ви навіть по слову "Свистович" нічого не можете знайти :)

    Свистович -не имя.

    Але не смію звинувачувати Вас у поганому володінні засобами інтернету, бо й сам докладно користуватися цими пошуковиками не вмію.

    > Тогда не совсем понятно что вы делаете в интернет.

    > Спробуйте пошукати за словами Веркасівелаун (двоюрідний брат Верцингеторікса) або Комій (цар атребатів як лише один з цілої низки німий докір Юлі за її твердження, що Верцингеторікс був один).

    Результат поиска: страниц — 0
    Статистика слов: Веркасівелаун — 0
    Запросов за месяц: веркасівелаун — 0
    Искомая комбинация слов нигде не встречается
    «Веркасівелаун »

    в других поисковых системах: AltaVista · Fast · Google · Yahoo! · Rambler · Апорт!

    Не найдено ни одного документа, соответствующего запросу Веркасівелаун .
    Не найдено ни одной страницы со словом "веркасівелаун".

    Рекомендации:
    - Убедитесь, что все слова написаны без ошибок.
    - Попробуйте использовать другие ключевые слова.
    - Попробуйте использовать более популярные ключевые слова.
   • 2004.04.10 | Пан Roller

    Re: Провести радикальну ротацію голів комій,

    Михайло Свистович пише:
    > або Комій (цар атребатів як лише один з цілої низки німий докір Юлі за її твердження, що Верцингеторікс був один).

    ЗАСІДАННЯ ПЕРШЕ с е с і й н и й з а л В ...
    ... Провести радикальну ротацію голів комій,
    створити, нарешті, контрольну палату ...
    www.rada.gov.ua/zakon/skl2/BUL24/2_1.htm - 50k - Сохранено - Похожие страницы

    ЗАСІДАННЯ ПЕРШЕ
    с е с і й н и й з а л В е р х о в н о ї Р а д и
    У к р а ї н и 5 в е р е с н я 1995 р о к у
    10.00 година

    Веде засідання Голова Верховної Ради України
    МОРОЗ О.О.

    ГОЛОВА. Добрий ранок. Добрий ранок, шановні депутати,
    журналісти і гості Верховної ради..............


    Результат поиска: страниц — 0
    Статистика слов: Комій — 0
    Запросов за месяц: комій — 0
    Искомая комбинация слов нигде не встречается
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.10 | Михайло Свистович

     Блін, то пошукайте Луктерія. Я що всіх фігурантів маю пам"ятати?

     Або знайдіть десь біографію Цезаря і не полінуйтесь її перечитати. Це він з Верцингеторіксом воював. І не 5 років, як стверджує Юля, а разів так у 5 менше. Вона взагалі, як я розумію, приписала Верцингеторіксу головну роль ледь не у всіх гальсько-римських війнах.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.04.10 | Пан Roller

      - Попробуйте использовать более популярные ключевые слова.

      Михайло Свистович пише:
      > Або знайдіть десь біографію Цезаря і не полінуйтесь її перечитати. Це він з Верцингеторіксом воював. І не 5 років, як стверджує Юля, а разів так у 5 менше. Вона взагалі, як я розумію, приписала Верцингеторіксу головну роль ледь не у всіх гальсько-римських війнах.


      Не найдено ни одного документа, соответствующего запросу Луктерія.
      Не найдено ни одной страницы со словом "луктерія".

      Рекомендации:
      - Убедитесь, что все слова написаны без ошибок.
      - Попробуйте использовать другие ключевые слова.
      - Попробуйте использовать более популярные ключевые слова.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.10 | Пан Roller

       Тит Ливий "История Рима от основания города" В 3-х томах Цена -

       http://www.knor.ru/shop/picture/1139009.jpg

       По предоплате:
       Цена - 517 руб.
       Наложенным
       платежом:
       Цена - 555 руб.

       Тит Ливий "История Рима от основания города" В 3-х томах

       Тит Ливий - одно из значительнейших имен в литературе так называемого золотого века Древнего Рима. Однако прежде всего с именем этого автора связан его гигантский, эпохальный научный труд "История Рима от основания Города" - произведение, сравнимое по исторической и историографической ценности лишь с "Историей" Геродота и "Жизнью двенадцати цезарей" Светония.
       "История Рима...", по достоинству оцененная как современниками автора, так и множеством последующих поколений, была, есть и остается поистине УНИКАЛЬНЫМ и поистине УВЛЕКАТЕЛЬНЫМ произведением...

       "Создам ли я нечто, стоящее труда, если опишу деяния народа римского от первых начал Города?"

       "Я приступаю к описанию самой замечательной из войн всех времен - войны карфагенян под началом Ганнибала с римским народом".

       "Я даже затрудняюсь решить, что опаснее - эта история сама по себе или же тот дурной пример, который она подает".
  • 2004.04.10 | Chubynsky

   http://infantry.kylt.ru/temvec/gallwar.htm (-)

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.10 | Пан Roller

    Вспомнила баба деверя.


    Поход римской армии против Верцингеторикса
    (52 г. до н. э.)    Жестокость, которую применяли войска Цезаря при покорении галльских племен, привела к тому, что против римлян поднялась вся Центральная Галлия. Восставшие захватили Ценаб (Орлеан), важный пункт торговли Рима с Галлией и военную базу римлян. Галлов возглавил талантливый полководец Верцингеторикс.В это время Цезарь находился в Цизальпийской Галлии, а силы римлян (13 легионов) были разбросаны: 6 легионов (около 25 тысяч человек) располагались в землях сенонов (между верховьями рек Лигер и Секвана), 2 легиона (около 8 тысяч) ? в землях треверов, 2 легиона (около 8 тысяч) ? в землях лингонов; в Нарбонской Галлии стояли 2 легиона и 2 когорты и в Цизальпийской Галлии ? 8 когорт. Сам Цезарь был оторван от основной массы войск. Верцингеторикс стремился не допустить соединения римских легионов, находившихся в Галлии. Он надеялся привлечь остальные галльские племена на свою сторону и объединенными силами атаковать разбросанные силы римлян.
    Цезарь сосредоточил часть римских войск у границы земель арвернов и быстро вторгся в их страну, широко развернув свою кавалерию. Вврцингеториг вынужден был двинуться на помощь арвернам. Этим воспользовался Цезарь и, приостановив наступление, передал командование войсками Бруту, а сам со значительным прикрытием двинулся к Виенне на реке Родан (Рона), где находилась римская конница. Соединившись с ней, отряд Цезаря пошел дальше вверх по долинам реки Родан и Сона. На Лангарском плато в отряд Цезаря влились еще два легиона. Затем римляне взяли Генабум, разграбили и сожгли его; с исключительной жестокостью было подавлено восстание по берегам реки Лигер (Луара). После продолжительной осады римские легионы взяли Аварик и перебили около 40 тысяч человек, не щадя ни женщин, ни детей.
    Тем временем восстание охватило земли к северу и югу от римских войск. В этой обстановке Цезарь послал одного из своих военачальников Лабиена с четырьмя легионами в земли сенонов и паризиев, а сам с шестью легионами и конницей двинулся против южных галлов в Герговию, где находился Верцингеторикс, расположившийся в укрепленном лагере на подступах к городу. Цезарь писал, что он оставил всякую мысль о штурме, так как город находится на высокой горе и все подступы к нему труднопреодолимы. Римские легионы расположились под Герговией в укрепленном лагере.Получив сведения о том, что на усиление Верцингеторикса идут 10 тысяч эдуев, которые изменили римлянам, Цезарь оставил в лагере всего два легиона, а четыре легиона и всю конницу повел навстречу эдуям. В его отсутствие галлы напали на лагерь, и два римских легиона лишь с большими потерями смогли отразить атаки. Силы римлян подверглись опасности уничтожения по частям. Но дорогой ценой Цезарю удалось предотвратить присоединение эдуев к Верцингеториксу.
    Вскоре после этого Цезарь решил штурмовать Герговию, выбрав наиболее уязвимый пункт ее обороны и скрытно сосредоточив на этом направлении крупные силы. По сигналу римские легионеры пошли на штурм и успешно преодолели оборонительные сооружения на ближних подступах к городу; некоторым легионерам удалось даже взобраться на городскую стену. В это время Верцингеторикс контратаковал римлян во фланг и нанес им решительное поражение. От окончательного разгрома римлян спас 10-й легион, составлявший общий резерв. Этот легион, а затем сменивший его 13-й легион, задержали галлов, которые преследовали римлян, и дали возможность разбитым легионам укрыться в лагере.
    Объясняя причину своего поражения, Цезарь утверждал, что он якобы не собирался штурмовать Герговию, а лишь осуществлял демонстрацию, которая должна была обеспечить отступление римской армии. В этой ?демонстрации¦ римляне, по явно уменьшенным данным самого Цезаря, потеряли 46 центурионов и около 700 легионеров. По словам Цезаря, своеволие и дерзость легионеров, не подчинившихся сигналу ?Отбой¦, были главной причиной поражения римлян. Но не только это: ?и позиция, и численное превосходство неприятеля делали для римлян борьбу неравной, кроме того, они были утомлены своей перебежкой и потому с трудом держались против свежих и непочатых неприятельских сил¦19 В действительности причиной поражения римлян была плохая подготовка и неорганизованность штурма, чем умело воспользовался Верцингеторикс. Галлы нанесли фланговый удар в тот момент, когда римляне во время быстрого движения до объекта штурма (около 1 км) и преодоления оборонительных сооружений галлов израсходовали свои силы и неорганизованно начали штурм городской стены.
    Из-под Герговии римляне вынуждены были отступить. Восстание галлов становилось всеобщим. Восставшие захватили базу римлян в Новиодуне. Лабиен с трудом пробился обратно к Цезарю, легионы которого уже двинулись на восток. С помощью германцев римляне разбили галльскую конницу и вынудили Верцингеторикса с 20 тысячами галлов укрыться в сильно укрепленной крепости Алезии, расположенной между двумя реками. Вождь антиримского движения не мог отойти вглубь страны, оставив ее на разграбление римлянам. Верцингеторикс послал свою конницу для сбора войск на помощь крепости.Римляне сосредоточили для осады 50 тысяч легионеров и 10 тысяч германской конницы. Этими силами была возведена контрвалационная линия, обращенная фронтом против крепости, и циркумвалационная линия (20 км), обращенная фронтом в поле, против галльских подкреплений, которые должны были подойти для выручки гарнизона Алезии. Все эти работы были выполнены за 40 дней. При осаде римляне в большом количестве применяли осадную технику, а для штурма ? специальное построение ? ?черепаху. Осажденные для противодействия атакующим имели только простые машины.
    Через 42 дня после обложения крепости на выручку своим войскам подошли 50 тысяч галдов и расположились юго-западнее Алезии. К востоку от крепости были горы, к западу ? равнина. На другой день произошел бой галльской и римской конницы, в котором ни одна сторона не добилась решительного успеха. В течение следующего дня римляне готовились к штурму Алезии. Галлы вели подготовку к штурму циркумвалационной линии римлян.
    Первый этап боя -первая ночная атака галлов. Ночью со стороны равнины Лом на фронте около 3 км галлы атаковали римскую циркумвалационную линию, но атака была отбита.
    Второй этап боя -вторая ночная атака галлов во взаимодействии с вылазкой гарнизона Алезии и контратака римлян.
    В следующую ночь галлы направили свою колонну к горе Реа, севернее Алезии, а затем снова атаковали римлян одновременно с юго-востока и севера. На торе Реа галлы добились успеха. В это время Верцингеторикс штурмовал контрвалационную линию римлян. Цезарь приказал Лабиену сделать вылазку, для чего было выделено несколько когорт и конница. Обойдя галлов у ручья Рабутена, Лабиен ударил во фланг и тыл галльских штурмовых колонн, и это решило исход боя. Галлы отступили, вылазка отряда Верцингеторикса успеха не имела, и осажденные вынуждены были возвратиться обратно в крепость. Теперь Цезарь все свои силы и средства направил против крепости. Но и это не могло сломить сопротивления гарнизона Алезии. Только острый недостаток в продовольствии заставил оборонявшихся капитулировать. Верцингеторикс собрал свой гарнизон и сказал, что они должны сдать крепость римлянам с тем, чтобы улучшить для себя условия капитуляции. Верцингеторикс был выдан противнику, а гарнизон Алезии сдался. Всех пленных римляне продали в рабство.
    Таким образом, под стенами Алезии была решена судьба одного из самых крупных восстаний галлов против римского владычества. Для борьбы с римлянами объединилась большая часть племен, населявших Галлию. Однако внутренние противоречия, межплеменная борьба и продажность племенных вождей ослабили силу сопротивления галлов. Отсутствие прочного политического единства было основной причиной несогласованности военных действий галлов. Римская армия довольно удачно маневрировала на театре военных действий. Раздробленность сил противника способствовала сосредоточению легионов. Недостаток сил римляне восполняли быстротой действий. Политика Цезаря была направлена на обострение у галлов межплеменной борьбы, на распыление сил восставших племен. Одним из важных результатов этой политики была изоляция Верцингеторикса в Алезии. Несмотря на большие осадные работы и наличие относительно хорошей техники, римским легионам не удалось взять крепость. Только голод заставил гарнизон Алезии сложить оружие.
    При осаде Алезии сказались преимущества римского осадного искусства. Римские легионы в короткий срок создали большие оборонительные сооружения, устоявшие и перед гарнизоном Алезии, и перед войсками, пришедшими ему на выручку. Успеху римлян, безусловно, помогла тактическая подвижность легионов, а также разложение в среде галлов. Когда срок, назначенный для выручки крепости, истек и у осажденных осталось мало продовольствия, в Алезии наступил чрезвычайный упадок духа: часть галлов хотела сдаться, другие имели намерение пробиться. Этот разброд и деморализация резко ослабили силу сопротивления оборонявшихся.
  • 2004.04.10 | Zy

   Re: Сайтів -132; документів - 210

   навіть профіль полководця -
   http://ancient.holm.ru/topics/war/07/war07_10.htm
  • 2004.04.11 | YZ

   Ви що, Кваснюка Єгора начиталися? ;)

   Що думаєте, що все вже зукраїнізоване вщент? ;)
   Використовуйте для пошуку Вєлікій і Могучій ;) ;) ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua