МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ПДВ-рахунки померли при пологах? Або живєє всєх живих?

04/09/2004 | Майдан-ІНФОРМ
09.04.04 гарант начебто видав указ №420/2004, відповідно до якого втратили чинність укази "Про окремі поточні рахунки для справляння податку на додану вартість та обороту коштів податку"№259 та "Про внесення змін до Указу Президента України від 01 березня 2004 року №259".
Про це повідомила прес-служба Президента.
Ця ж сама прес-служба невдовзі повідомила, що гарант такого указу не видавав.

Відповіді

 • 2004.04.09 | Майдан-ІНФОРМ

  Конвульсії кучманоїдів

  Прес-служба прИзИдента анулювала інформацію про скасування останнім ПДВ-рахунків
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.09 | Правник

   Бардак і розруха у головах

   http://www.podrobnosti.ua/economy/2004/04/09/113265.html
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.09 | НеДохтор

    3-я серія: Бардак і розруха у головах

    схоже, що вже остаточно.

    imho, інформацію притримали поки прес-служба не знайшла (узгодила) форму подачі.

    http://maidan.org.ua/static/news/1081520213.html
    ---
    09-04-2004 17:16 Майдан-ІНФОРМ
    ПДВ-рахунки - пацієнт скоріше мертвий ніж живий (онов. 21:30)

    Внаслідок неясних обставин прес-служба пРезидента 9 квітня знаходилася в стані лихоманки. Повідомлення звідти стосовно ПДВ-рахунків нагадували анекдотичні фрази з медичної практики типу "пацієнт відмовився від аутопсії".

    Протягом одного дня прес-служба пРезидента встигла 1. оприлюднити рішення про скасування ПДВ-рахунків, 2. заявити про скасування цього рішення, 3. заявити про те, що рішення все ж таки прийнято.

    Ранок - гарант видає указ №420/2004, відповідно до якого втратили чинність укази "Про окремі поточні рахунки для справляння податку на додану вартість та обороту коштів податку"№259 та "Про внесення змін до Указу Президента України від 01 березня 2004 року №259".
    Про що повідомляє прес-слубжа пРезидента.

    День - прес служба пРезидента анулює повідомлення про скасування ПДВ-рахунків..

    Вечір - прес служба підтверджує скасування ПДВ-рахунків.

    М.-І. Важке похмілля з горя після провалу Кучморефрми? Більше версій наразі немає.
    ---


    http://unian.net
    -----
    20:19 УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА ВІДМІНЕНО ПДВ-РАХУНКИ
    -----


    http://pravda.com.ua/archive/2004/april/9/news/24.shtml
    ------
    КУЧМА ТАКИ СКАСУВАВ ПДВ-РАХУНКИ

    www.ПРАВДА.com.ua, 9.04.2004, 19:58

    Президент України Леонід Кучма таки скасував свій указ про запровадження окремих поточних рахунків для стягування податку на додану вартість і обігу коштів цього податку.

    Про це повідомляє в п'ятницю прес-служба президента

    Скасування спецрахунків з ПДВ визначається указом президента від 9 квітня "Про визнання такими, що втратили силу, указів президента України від 1 березня 2004 року номер 259 і від 5 березня 2004 року номер 281".

    Згідно з документом визнано такими, що втратили чинність
    указ президента України від 1 березня 2004 року "Про окремі поточні рахунки для справляння податку на додану вартість та обороту коштів податку";
    указ президента України від 5 березня 2004 року "Про внесення змін до указу президента України від 1 березня 2004 року".

    Кучма ухвалив таке рішення "з урахуванням необхідності більш комплексної підготовки та відповідного законодавчого забезпечення процесу запровадження порядку справляння до Державного бюджету України податку на додану вартість та оборот коштів податку через окремі поточні рахунки платників цього податку в установах банків".

    Приймаючи таке рішення президент України прийняв до уваги численні пропозиції громадських організацій та підприємців, зазначає прес-служба.

    Президент доручив Кабінету Міністрів України привести свої рішення у відповідність із цим Указом.

    Одночасно Кучма вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих поточних та окремих реєстраційних рахунків платників податку на додану вартість".

    Проект закону внесено для "розв'язання проблем адміністрування та відшкодування податку на додану вартість".

    Проект Закону визначає порядок здійснення розрахунків з податку на додану вартість через окремі поточні та окремі реєстраційні рахунки, які будуть спеціально відкриті кожному платнику податку в банках та органах казначейства, що їх обслуговують.

    Така система повинна була б зменшити "використання "тіньових" схем ухилення від оподаткування та незаконне відшкодування податку на додану вартість із державного бюджету".

    Законопроект також визначає механізм "автоматичного" відшкодування податку на додану вартість органами казначейства, запроваджує "касовий" метод обліку податкових зобов'язань та податкового кредиту, який ґрунтується на фактичному отриманні коштів від покупців за реалізовану продукцію або надані послуги і дозволяє запобігти вилученню обігових коштів підприємств для сплати податку.

    Також законопроектом передбачається поетапне зменшення ставки податку на додану вартість до 15 відсотків, що "значно полегшить" навантаження на платників податку.

    Як відомо, перед цим прес-служба президента України анулювала вже поширену інформацію про підписання указу президента "Про визнання такими, що втратили чинність, указів президента України від 1 березня 2004 року № 259 і від 5 березня 2004 року №281".

    Читайте також:
    http://pravda.com.ua/archive/2004/april/9/news/19.shtml
    КУЧМА CКАСУВАВ ПДВ-РАХУНКИ

    http://pravda.com.ua/archive/2004/april/9/news/21.shtml
    ПДВ-РАХУНКИ НЕ СКАСОВУЮТЬСЯ

    ------
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.09 | DevRand

     4-я серія: Бардак і розруха у головах + всі рівні

     але дехто трохи більш рівний, ніж інші.


     ----

     Президент України Леонід Кучма пропонує Верховній Раді ввести спеціальні рахунки платників податків на додану вартість (ПДВ-рахунки.
     Про це Українським Новинам повідомило Головне управління з питань економічної політики Адміністрації Президента. Як сказано в повідомленні, проект закону "Про внесення змін до деяких законів
     України щодо окремих поточних і окремих реєстраційних рахунків платників податку на додаткову вартість" Кучма вніс у Раду для розгляду в позачерговому порядку.

     Законопроект передбачає також поетапне зменшення ставки ПДВ до 15%.
     Втрати бюджету від зменшення ставки передбачається покрити за рахунок
     підвищення ефективності адміністрування ПДВ, розширення бази оподаткування й упорядкування пільг. Проект закону передбачає порядок здійснення розрахунків з ПДВ через окремі реєстраційні рахунки, що будуть спеціально відкриті кожному платникові в банках і органах казначейства. На думку Управління, така система зменшить використання "тіньових" схем ухиляння від оподаткування і незаконне відшкодування ПДВ із бюджету. Законопроект також визначає механізм автоматичного відшкодування ПДВ органами казначейства, впроваджує касовий метод обліку податкових зобов'язань і податкового кредиту, що базується на фактичному одержанні коштів від покупців за реалізовану продукцію або надані послуги і дозволяє уникнути вилучення оборотних коштів підприємств для оплати податку.

     У повідомленні зазначається, що ухвалення законопроекту дозволить істотно підвищити керованість і прогнозованість процесу мобілізації ПДВ і залучити до бюджету додаткові ресурси.

     ----

     Міністерство економіки і з питань європейської інтеграції допускає дозвіл переводити кошти зі спеціальних рахунків платників податків на додану вартість (ПДВ-рахунків) на поточні банківські рахунки для великих експортерів. Про це на прес-конференції повідомив заступник міністра економіки Олексій Шитря.

     За його словами, ідея дозволити таке переведення коштів для всіх платників податку неприйнятна, тому що суперечитиме головній меті введення ПДВ-рахунків. "(Такий дозвіл не дасть змоги) відокремити один потік (ПДВ) від іншого (інші платежі)", - сказав Шитря. Як повідомляло агентство, на початку квітня з ініціативою дозволити переведення
     підприємствами коштів із ПДВ-рахунків на основні банківські рахунки виступило Міністерство фінансів. Раніше Державна податкова адміністрація висловилася за надання можливості платникам ПДВ, у яких немає заборгованості з цього податку, переводити кошти з ПДВ-рахунків на поточний рахунок для вільного їх використання для своїх потреб.
 • 2004.04.09 | Тестер

  Re: А сьогодні відклали розгляд закону про акцизи

  Чим поставили у невизначеність як підприємців так і налоговиків.
  Квартал закінчився, треба звітуватись, платити акциз. А як неясно!
  Чи перепили депутати, одні з горя, а другі з радості?
 • 2004.04.13 | Yaroslav Kolodiy

  Re: Za durnoyu holovoyu i noham nema spokoyu :-(((

  Давно варто написати про тe, що закони варто міняти думаючи.

  Ряд змін починаючи від 01.01.2003 вносили зміни у бізнeс процeс, і вимагали від платника податку пeрeнастроювати інфо систeми або ігнорувати зміни. Прикладів багато]]>

  1) ФІФО у податковому законодавстві від 01.01.2003
  2) Курсові різниці від 01.01.2003
  3) eкспорт нeоподатковуваний ПДВ
  4) ПДВ рахунки

  Також зміни вносятся запізно (eкспорт нeоподатковуваний ПДВ), ігноруєтся рeальна політична ситуація, потім усe відміняють.

  П.S. Sтарі анeкдоти корисні. Поступає чукча в МГУ на філфак. Иохо питаються що він читав (Пушкіна, Достоєвського, і.т.д.), а він нічого нe знає. Иого питають тоді, чого він, нічого нe читавши поступає на філфак. Чукча кажe]]> чукча хочeт быть писатeлeм а нe читатeлeм.

  Шановні законотворці,
  Нe бeріть приклад.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.13 | Ігор Немашкало

   Інтереси крадіїв узяли гору

   Хоча ідея мабуть була дурна, але хто добився її скасування, так це крадії. Бо тільки що слухав радіо, кажуть, що в законопроекті, який Кучма передав до ВР на заміну свого указу є вимога миттєво, без перевірок, відшкодовувати ПДВ експортерам. Але це значить миттєво, без перевірок відшкодовувати ПДВ крадіям також. Бідна наша країна. Як не скасує ПДВ - ідеальний механізм для розкрадання можновладцями разом з шахраями суспільних грошей.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.13 | SD

    Ничего не понимаю!

    Указ отменили потому, что он явно незаконный.
    Перечень, ставки и порядок уплаты налогов определяется исключительно Законами, но никак не Указами Президента и документами Кабмина и НБУ. Поэтому Кучма и аннулировал его, отсюда и все колебания. Подставляться Кучме сейчас явно не с руки.

    А вот возмещение НДС - целиком и полностью во власти ГНАУ, и при желании Кучма-Янукович-Азаров-Кравченко вполне мог возместить НДС или всем, или только ворам, не прибегая к помощи Рады.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.13 | Ігор Немашкало

     З цим можна погодитись

     Не знаю, що вони там наворотили. Треба прочитати законопроект Кучми, коли він з'явиться на сайті www.rada.gov.ua . Ось повідомлення з Ліги:

     "13.04.2004, 09:18
     НДС-счета опять отменены. На этот раз бесповоротно?
     Как сообщалось 9 апреля в Сети ЛІГАБізнесІнформ, Президент Л.Кучма издал Указ N420/2004, согласно которому утратили силу два Указа: "Об отдельных текущих счетах для взыскания налога на добавленную стоимость и оборота средств налога" от 1 марта 2004 года N 259 и "О внесении изменений в Указ Президента Украины от 1 марта 2004 года N 259".
     Через 40 минут пресс-служба Президента Украины без объяснения причин аннулировала информацию о том, что издан такой Указ.

     В то же время несколькими часами позже на официальном интернет-представительстве Президента Украины была размещена информация о том, что Указ таки подписан и размещен пресс-релиз к Указу Президента Украины от 9 апреля 2004 года N420/2004, в котором, в частности, говорится, что "с учетом необходимости более комплексной подготовки и соответствующего законодательного обеспечения процесса введения порядка взимания в государственный бюджет Украины налога на добавленную стоимость и оборот средств налога через отдельные текущие счета плательщиков этого налога в учреждениях банков, Глава государства признал целесообразным отменить свои акты относительно введения указанных счетов.

     Принимая такое решение, Президент Украины принял во внимание многочисленные предложения общественных организаций и предприятий относительно необходимости предварительного внесения соответствующих изменений в действующее законодательство, без которых невозможно обеспечить эффективное взимание налога на добавленную стоимость в бюджет через отдельные текущие счета, а также относительно продления срока их введения для соответствующей подготовительной работы.

     Одновременно Президент Украины внес в Верховную Раду Украины как неотложный законопроект "О внесении изменений в некоторые Законы Украины относительно отдельных текущих и отдельных регистрационных счетов плательщиков налога на добавленную стоимость".

     Сведений об аннулировании этой информации пока не поступало.

     ЛIГАБiзнесIнформ
     украинская Сеть деловой информации
     www.liga.net
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.04.13 | SD

      "Открою кодекс на любой странице..."

      КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
      http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=254%EA%2F96%2D%E2%F0&p=1081848972775575

      Стаття 92.
      ...
      Виключно законами України встановлюються:
      1) Державний бюджет України і бюджетна система України; система оподаткування, податки і збори...

      Стаття 116. Кабінет Міністрів України:
      ...
      3) забезпечує проведення фінансової, цінової, інвестиційної та податкової політики...

      -----
      Вопрос 1.
      Каким образом в Украине устанавливается система налогообложения? Какой орган формирует налоговую политику? А кто воплощает ее в жизнь? А имеет ли Президент (ст. 106 Конституции Украины) полномочия определять или изменять систему налогообложения и претворять в жизнь налоговую политику?

      ЗАКОН УКРАЇНИ
      Про систему оподаткування
      http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1251%2D12&p=1081848972775575

      Стаття 1.
      [...]
      Встановлення і скасування податків і зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також пільг їх платникам здійснюються Верховною Радою України, Верховною
      Радою Автономної Республіки Крим і сільськими, селищними, міськими радами відповідно до цього Закону, інших законів України про оподаткування.
      [...]
      Ставки, МЕХАНІЗМ СПРАВЛЯННЯ податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.
      [...]
      Зміни і доповнення до цього Закону, інших законів України про оподаткування стосовно надання пільг, зміни податків, зборів (обов'язкових платежів), МЕХАНІЗМУ ЇХ СПЛАТИ вносяться до цього
      Закону, інших законів України про оподаткування не пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року і набирають чинності з початку нового бюджетного року.

      -----
      Вопрос 2.
      Кто имеет право изменять порядок уплаты налогов? а Президент? а НБУ? а Кабмин? а середине бюджетного года?

      ЗАКОН УКРАЇНИ
      Про податок на додану вартість
      http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=168%2F97%2D%E2%F0&p=1081848972775575

      (Преамбула)
      " Цей Закон визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку до бюджету."
      " 11.4. Зміни порядку оподаткування податком на додану вартість можуть здійснюватись лише внесенням змін до цього Закону."

      -----
      Вопрос 3.
      Каким Законом регулируется порядок учета, начисления и оплаты НДС? В какой документ нужно было вносить изменения? Кто имеет право изменять Законы?


      КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
      http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2341%2D14&p=1081848972775575

      Стаття 365. Перевищення влади або службових повноважень

      1. Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду хоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, -
      карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
      [...]

      3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
      караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

      -----
      Вопрос 4.
      Неужели кто-то сомневался, что пресловутый Указ Президента об НДС-счетах отменят?
   • 2004.04.13 | Yaroslav Kolodiy

    Re: Інтереси крадіїв узяли гору

    Interesy kradiiv i dali bratymut horu, yakshcho panuvatyme rozruha v holovah.

    Danyi proekt PDV rahunkiv ne viazhetsia z zakonom pro PDV, kotryi vse shche diye. Zakon vyznachaie poniattia pershoi podii, dosi ne vidminene. Cherez te shcho daleko ne vsi v tsiy kraini torhuyut za peredplatu, suma PDV do oplaty ne dorivniuvatyme sumi PDV na rakhunku. Suma PDV do oplaty bude vse odno rozrakhunkova i ne poviazana z zalyshkom na rakhunku!

    Yakshcho LD Kuchma hotiv vnesty inshi zminy (napr. kasovyi metod obliku PDV) to tsi rakhunky maly b zmist. Na razi zmistu osoblyvoho nema, bo rakhunky po PDV ne vplyvaiut niyak na sumu do oplaty/vidshkoduvannia. Vony prosto zamorozhuyut chastynu koshtiv biznesmena.

    Zreshtoyu pryiniattia i vidmina zakoniv, ukaziv, etc. ye oznakoyu neobachnoi povedinky zakono(ukazo)davtsia kotryi ne zmih peredbachyty korotkoterminovi naslidky svoikh diy. Dlia chesnoho biznesu vazhlyvo, shchob zakony pryimalys napered, zaplanovano, uzhodzheno, i shchob toi zakon mozhna bulo chytaty.

    Dlia borotby z nechesnym biznesom neobhidno pokrashchuvaty podatkovu sluzhbu, kotra povynna staty vzirtsem profesionalizmu. Zaraz podatkova
    1) zaimaietsia politykoiu - shtrafuye Chervonenka
    2) zakryvaie ochi na svoikh
    3) liudy chesni zvidty idut, bo mozhna chesno zarobyty bilshe de inde
    4) zakonodavstvo miniayetsia tak chasto, shcho profesionalno yoho znaty vazhko.

    Otse des vono. Bez chesnoi podatkovoi kradiiv pobyty vazhko. Navit z horoshymy zakonamy.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".