МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Правоохоронці побили журналіста Володимира Бойка в залі суду

04/10/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Як повідомив ІМІ журналіст Володимир Бойко, 9 квітня 2004 року він був побитий працівниками міліції в залі засідань Калінінського районного суду м. Донецька. На жаль, в цей суботній ще й передсвятковий день з працівниками суду зв’язатися не вдалося.

Бойко передав ІМІ копію медичної довідки Донецької обласної клінічної травматологічної лікарні, яка засвідчує: “Забита грудна клітина справа, забитий правий плечовий суглоб, забите праве плече, забитий правий променево-зап’ясний суглоб, забите ліве плече, ушкодження м’яких тканин потиличної частини голови”.

Такі наслідки, згідно з висновком лікарів, мало відрядження Володимира Бойка до Донецька за завданням газети “Свобода”. Бойко планував підготувати репортаж про розгляд у Калінінському районному суді обласного центру кримінальної справи, порушеної проти керівника корпункту “Свободи” в Донецькій області Михайла Халаджі. До кримінальної відповідальності підполковник міліції у відставці Михайло Халаджі був притягнутий після того, як розповів у своєму в інтерв’ю газеті “Остров” про бізнес, на думку підполковника, найближчого оточення генерального прокурора України Геннадія Васильєва, який пан Халаджі визначив як кримінальний.

“Свобода” вже публікувала репортажі Володимира Бойка з процесу над Михайлом Халаджі, зокрема статтю, в якій журналіст навів аргументи на користь того, ніби в матеріалах справи міститься протокол судового засідання, сфальсифікований, можливо, суддею Оленою Карпушовою, котра слухає справу.

За інформацією журналіста, узнавши про черговий приїзд пана Бойка, суддя Карпушова перед початком засідання 9 квітня 2004 року викликала двох міліціонерів та наказала викинути кореспондента з зали судових засідань. Оскільки жодного процесуального документа з цього приводу суддя не винесла й нічим свого розпорядження не мотивувала, журналіст відмовився покидати залу засідань, пояснивши, що він виконує редакційне завдання, до того ж процес є відкритим. Тоді за вказівкою судді Карпушової та помічника прокурора м. Донецька Нос, яка також була присутня в суді, працівники міліції побили Бойка прямо в залі. Журналістові заподіяно тілесні ушкодження та пошкоджено ноутбук.

Негайно після інциденту Володимир Бойко звернувся до прокуратури Донецької області з вимогою порушити за цим фактом кримінальну справу за ознаками ст. 171 КК України (перешкоджання законній журналістській діяльності). За словами Бойка, він зустрівся з прокурором міста Донецька Леонідом Черв’яковим. Для проведення дослідчої перевірки виділено двох слідчих міської прокуратури, які прийняли заяву про порушення справи. ІМІ сподівається найближчим часом також отримати інформацію з боку Донецької міської прокуратури про подальший розвиток подій.

Як заявив головний редактор газети “Свобода” Олег Ляшко, редакція домагатиметься порушення кримінальної справи за цим безпрецедентним фактом, а також буде надалі висвітлювати те беззаконня, яке коїться в судах Донецької області.

ІМІ

Відповіді

  • 2004.04.10 | Ігор Немашкало

    Якось непомітно

    судді зрослися з апаратом насильства, який є міліція разом з прокуратурою


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua