МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вірменська опозиція не має наміру відступати.

04/12/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні о 10.00 за київським часом (о 12.00 за місцевим) витік термін ультиматуму, який пред’явила вірменська опозиція владі.

Несанкціонований мітинг, організований блоком “Справедливість” (лідер – Степан Демірчян) та партією “Національне єднання” (лідер Арташес Гегамян) розпочався 9 квітня о 16.00 за місцевим часом на єреванській площі Свободи біля театру опери та балету з вимогами відставки президента Вірменії Роберта Кочаряна. Опозиція вимагала внесення змін до Закону “Про референдум”, які б дали змогу винести на загальнонародний розсуд питання довіри до президента. Ідею проведення протягом року такого референдуму висунув Конституційний Суд Вірменії, щоб подолати напруженість у суспільстві, однак пропозиція носить рекомендуючий характер. Пропозиція Конституційного Суду з’явилася після того, як він відхилив позов опозиції визнати недійсними минулорічні президентські вибори, на яких переміг Роберт Кочарян. Пізніше голова Конституційного Суду Гагік Арутюнян заявив, що пропозиція КС щодо проведення референдуму втратила свою актуальність і за формою, і за змістом.

Внесення поправок до Закону “Про референдум” правляча коаліція (Республіканська партія, партія “Орінац Єркір” та Вірменська революційна федерація “Дашнакцутюн”) відкинула. Напередодні мітингу був заарештований мешканець Єревану Артак Габріеля. Прес-служба генпрокуратури Вірменії повідомила, що він розповсюджував отримані в офісі “Національного єднання” листівки із закликами насильницького повалення влади та зміни конституційного ладу в країні. А. Габріеляна заарештували в рамках кримінальної справи, порушеною генеральною прокуратурою Вірменії за фактом публічних закликів до насильницької зміни конституційного й державного порядку, а також публічних образ представників влади. Йому пред’явлено звинувачення за ст.301 Кримінального кодексу Вірменії. Під час мітингу правоохоронці також затримали 10 осіб. За повідомленнями поліції у двох із затриманих, раніше засуджених мешканців Москви Геворка Месропяна й Артура Мангасарова, вилучені пістолети Макарова. Генеральна прокуратура висунула їм звинувачення у підготовці теракту, стверджуючи, що їх найняли для цього один з опозиційних депутатів та його прихильники. За цим фактом порушено кримінальну справу за статтями 217 (терроризм) і 235 (незаконне зберігання зброї) Кримінального кодексу. Г. Месропян та А. Мангасаров призналися в підготовці злочину.

Правоохоронці оцінили кількість учасників у 5-8 тисяч, організатори мітингу – в 50 тис.

Наступного дня кількість мітингуючих зменшилася до 3 тисяч осіб, і опозиція розіслала кур’єрів зі столиці в провінцію скликати народ до Єревану.

11 квітня при тій же чисельності мітинг розпочався з сутички між протестуючими та поліцією, яка затримала одного з опозиційних активістів Арамазда Закаряна.

Того ж дня партії правлячої коаліції вирішили зупинити намічені триденні засідання парламенту, щоб не давати приводу опозиції прийти до будинку вищої законодавчої влади демонстрацією.

Сьогодні, за словами секретаря блоку “Справедливість”, депутата Національних Зборів Віктора Далакяна поліцією затримані депутати Національних Зборів від фракції “Справедливість” Татул Манасерян і Вардан Мкртчян, які закдикали народ йти до парламенту. За інформацією В. Далакяна В. Мкртчяну звинувачень не висунуто, а Т. Манасеряну інкримінують спробу наїзду на пішохода. Загалом, як повідомляє Віктор Далакян, з 28 березня поліція незаконно затримала 254 осіб. За фактами затримань і арештів опозиція надіслала листи генеральному секретарю Ради Європи Вальтеру Швіммеру та голові ПАРЄ Пітеру Шидеру.

Сьогодні ж 10 тисяч прихильників блоку “Справедливість”, партії “Національне єднання” та Комуністичної партії Вірменії рушили у напрямку проспекту Баграмяна до будівлі парламенту, яка знаходиться за 500 метрів від президентської резиденції. Демонстранти мали намір пройти до резиденції Р. Кочаряна, однак були зупинені двома рядами колючого дроту та посиленими нарядами поліції. Кількість демонстрантів, скандуючи біля Національних Зборів “Іди геть”, досягла 15-20 тисяч осіб. Вони вимагають, щоб до них вийшов спікер парламенту Артур Багдасарян. Поліція не дозволила увійти до будівлі опозиційним депутатам. Віктор Далакян вимагає зустрічі з міністром внутрішніх справ Айком Арутюняном, а також висунув ультиматум всім вірменським телеканалам, щоби ті забезпечили пряму трансляцію мітингу та надали можливість виступити у прямому ефірі його організаторам.

На 19.30 за місцевим часом на проспекті Баграмяна залишилось приблизно 2 – 2,5 тис. осіб. Депутат опозиційної партії “Республіка”, яка входить до блоку “Справедливість”, Альберт Базеян повідомив, що депутатській делегації все ж вдалось пройти до будівлі парламенту, хоча є інформація, що ні депутатів, ні журналістів туди не впустили, і метою заяви Базеяна могла бути спроба затримати протестуючих, яких біля будівлі Національних Зборів залишається все менше.

Сьогодні ж генпрокуратура назвала замовником запланованого теракту члена фракції “Справедливість” Національних Зборів Вірменії Смбата Айвазяна, за наказом якого заарештованим на мітингу 9 квітня Геворку Месропяну і Артуру Мангасарову були передані два пістолети системи “Макаров” та 4 тисячі американських доларів за те, що вони мали зчинити стрілянину у різних напрямках та, скориставшись панікою, здійснити теракт. В чому мав би полягати теракт, генпрокуратура не повідомляє.

На 22.30 за місцевим часом на проспекті Баграмяна залишилось не більше тисячі демонстрантів. Голова Демократичної партії, яка входить до блоку “Справедливість” Арам Саркісян, повідомив, що спікер парламенту Артур Багдасарян не побажав зустрічатися з представниками опозиції, пославшись на зайнятістью. За словами Саркісяна, зустріч, ймовірно, відбудеться завтра. Опозиція, яка вже заявляла, що не припинить акцію протесту. Доки президент Роберт Кочарян не піде у відставку, вирішила змінити місце проведення акції з площі “Свободи” до будівлі Національних Зборів, де зараз знаходяться мітингуючі.

Відповіді

 • 2004.04.12 | НеДохтор

  Re: формула провокації

  виділив цитату з попереднього повідомлення
  схоже на тупий спосіб боротьби з опозицією

  можлива формула провокації:
  раніше засуджені мешканці Москви - пістолети Макарова - тероризм -призналися - нас найняли опозиціонери

  -----------
  >... у двох із затриманих, раніше засуджених мешканців Москви Геворка Месропяна й Артура Мангасарова, вилучені пістолети Макарова. Генеральна прокуратура висунула їм звинувачення у підготовці теракту, стверджуючи, що їх найняли для цього один з опозиційних депутатів та його прихильники. За цим фактом порушено кримінальну справу за статтями 217 (терроризм) і 235 (незаконне зберігання зброї) Кримінального кодексу. Г. Месропян та А. Мангасаров призналися в підготовці злочину.
  ...
  ---------
 • 2004.04.13 | НеДохтор

  >> подальший розвиток подій

  РИА Новости
  http://www.rian.ru/rian/intro.cfm?trd_id=1496


  ---------
  Политический кризис в Армении
  12 апреля 2004 года правоохранительные органы Армении разогнали акцию протеста представителей оппозиции. В результате действий полиции с обеих сторон имеются раненые, арестованы активисты оппозиции.  Национальный пресс-клуб Армении осудил действия правоохранительных органов
  ЕРЕВАН, 13 апр - РИА "Новости". Национальный пресс-клуб (НПК) Армении осудил действия правоохранительных органов.
  13.04.04 21:41

  Послы стран Евросоюза в Армении выразили озабоченность развитием событий в республике
  ЕРЕВАН, 13 апр - РИА "Новости". Cпикер Национального Собрания Армении Артур Багдасарян обсудил с руководителем миссии ЕС в Армении и послами стран Европейского союза в республике сложившуюся в стране внутриполитическую ситуацию.
  13.04.04 20:57

  Армянская церковь обеспокоена последними событиями в стране
  ЕРЕВАН, 13 апр - РИА "Новости". Высший духовный совет Армянской Апостольской церкви выразил свою обеспокоенность в связи с последними событиями в Армении и призвал народ к сдержанности и благоразумию. Об этом РИА "Новости" сообщили в канцелярии Первопрестольного Св. Эчмиадзина.
  13.04.04 19:57

  Президент Армении обсудил с руководителями парламентских факций ситуацию в стране
  ЕРЕВАН, 13 апр - РИА "Новости". Президент Армении Роберт Кочарян обсудил с лидерами парламентских фракций сложившуюся в стране политическую ситуацию.
  13.04.04 19:38

  Армянская оппозиция обвиняет спикера в разгоне митинга
  ЕРЕВАН, 13 апр - РИА "Новости". Военной операцией против армянского народа назвал ночные действия правоохранительных органов против участников митинга представителей оппозиции лидер входящей в оппозиционный блок "Справедливость" Народной партии Армении, депутат парламента Степан Демирчян.
  13.04.04 17:36

  Президент Армении обсудил с руководителем Ереванского офиса ОБСЕ внутриполитическую ситуацию в стране
  ЕРЕВАН, 13 апр - РИА "Новости". Президент Армении Роберт Кочарян принял во вторник руководителя Ереванского офиса ОБСЕ Владимира Пряхина.
  13.04.04 17:30

  Власти Армении пытаются предотвратить политэкстремизм
  ЕРЕВАН, 13 апр - РИА "Новости". Власти Армении используют все законные средства для предотвращения новых проявлений политического экстремизма. Об этом говорится в заявлении, распространенном пресс-секретарем президента Армении Ашотом Кочаряном.
  13.04.04 16:19

  Задержаны организаторы митинга оппозиции в Ереване
  ЕРЕВАН, 13 апр - РИА "Новости", Гамлет Матевосян. Армянские полицейские задержали организаторов несанкционированного митинга оппозиции в Ереване, сообщили РИА "Новости" в пресс-службе полиции Армении.
  13.04.04 11:39

  Полиция Армении возлагает ответственность за столкновения во время митинга оппозиции в Ереване на демонстрантов
  ЕРЕВАН, 13 апр - РИА "Новости", Гамлет Матевосян. Полиция Армении возлагает ответственность за столкновения во время митинга оппозиции в Ереване на демонстрантов. Об этом РИА "Новости" заявили в пресс-службе армянской полиции.
  13.04.04 11:05

  Полиция Армении разогнала митинг оппозиции в Ереване
  ЕРЕВАН, 13 апр - РИА "Новости". Полиция Армении разогнала в ночь с понедельника на вторник с применением водометов и резиновых дубинок митинг оппозиции, проходивший у здания парламента республики.
  13.04.04 10:33

  ---------


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".