МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

в Україні буде запроваджено постійно діючу комендантську годину

04/13/2004 | vmo1
ЛЕОНІД КУЧМА ДО ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ ЗАПРОВАДЖУЄ В УКРАЇНІ ПОСТІЙНО ДІЮЧУ КОМЕНДАНТСЬКУ ГОДИНУ ?!

“Який зміст бути побитим поліцейськими кийками? Я вийду на демонстрацію зі зброєю!”
Че Гевара

У Всеукраїнському молодіжному об’єднанні “Молодь – надія України” вважають, що у разі прийняття поданого 24 березня 2004 року до парламенту Президентом України Л. Д. Кучмою проекту Закону “Про збори, мітинги, походи і демонстрації” в Україні буде запроваджено постійно діючу комендантську годину, яка, власне, завжди була ознакою військового часу. Збори та прилюдні заходи, згідно поданого законопроекту, будуть дозволені лише з 9-ї до 22-ї години. Прилюдні заходи обмежені у тривалості — вони не мусять бути довшими за п'ять годин (це мабуть для того щоб намети не ставили).
Голова ВМО “Молодь – надія України” Вадим Гладчук вважає: ціла низка положень цього законопроекту в разі його прийняття призведе не до реалізації, а до вражаючого за своїм цинізмом обмеження конституційного права, що вважається засадничим та невід'ємним елементом демократії. “Цим законопроектом створюються умови для силових дій з боку зацікавлених політичних кіл по відношенню до мирних зібрань громадян, що може призвести до виникнення нових небезпечних радикальних форм та методів тиску на можновладців” – вважає Вадим Гладчук.
Так, зокрема у законопроекті передбачається, що організатор прилюдних заходів, серед іншого, має турбуватися про збереження зелених насаджень. В законопроекті і так достатньо погано визначених термінів, які в разі необхідності дозволять тлумачити їх як завгодно; наприклад, невідомо ким встановлені і невідомо як оцінювані "норми і стандарти звуку", за недотримання яких демонстрацію, знов таки, розганятимуть. В той же час відповідно до ст. 64 Конституції конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених самою Конституцією. Конституція України у ст. 39 передбачає обмеження права на збори ЛИШЕ в інтересах національної безпеки та громадського порядку — з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.
У Всеукраїнському молодіжному об’єднанні “Молодь – надія України” вважають, що проект Закону “Про збори, мітинги, походи і демонстрації” є протиправним посяганням на права і свободи всіх громадян України та закликають українців згідно статті 55, ч. 5 Конституції України “будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань”.
Далі буде…

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua