МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У донецькому суді стверджують, що Бойка не били

04/13/2004 | Майдан-ІНФОРМ
В суботу ми повідомляли про побиття міліціонерами в залі суду журналіста Володимира Бойка (http://maidan.org.ua/static/news/1081590390.html , http://maidan.org.ua/static/news/1081630852.html ).

У Калинінському місцевому суді Донецька заявляють, що журналіста Володимира Бойка “ніхто не бив”.

Голова Калинінського місцевого суду Донецька Володимир Ушенко в інтерв’ю ІМІ спростував інформацію журналіста Володимира Бойка про те, що 9 квітня журналіст був побитий працівниками міліції в залі засідань суду.

- Прийшла невідома людина, яка стала користуватися апаратом для запису в судовому засіданні, - розповів голова суду. – Став заважати веденню судового засідання. Справа слухається давно, і до цього було встановлено порядок: лише з дозволу суду користуватися звукозаписувальною та іншою апаратурою.

За словами Володимира Ушенка, Володимир Бойко не заявляв клопотання про дозвіл користуватися такими засобами.

- Ноутбуком став клацати. Записувати прямо. Паралельно із секретарем і технічними засобами, - додав голова суду. – Природно, суддя поставила питання: “Що у вас у руках?” “А яке вам діло”, - відповів. А хто його знає, що у нього в руках. У зв’язку із особливою складністю і актуальністю справи і постійними порушеннями порядку в судовому засіданні справа слухається в присутності судової міліції. Тому за розпорядженням головуючого ця людина, вона не представилася, була видалена із зали. Ніхто нікого не бив.

Володимир Ушенко стверджує, що посвідчення журналіста, яке пізніше пред'явив Володимир Бойко, недійсне і його термін закінчився 3 грудня минулого року.

Слідчий прокуратури Донецька Василь Байрачний, якому передано заяву В.Бойка, був небагатослівним: «Поки нічого сказати не можу. За дорученням керівництва я займаюсь збиранням матеріалів. На це мені відведено 10 днів».

Слідчий підтвердив той факт, що направив журналіста на проходження судмедекспертизи, однак, за словами Василя Байрачного, «вона ще не завершена».

На жаль, поки що немає можливості поговорити з суддею Калинінського суду Донецька Карпушовою, яка проводила в п’ятницю судове засідання з тим, щоб почути її версію того, що сталося. Сьогодні пані Карпушова «до вечора на засіданнях».

ІМІ

Відповіді

  • 2004.04.14 | Андрій Федур

    Re: Шкода

    Шкода що голова місцевого суду Володимир Ушенко говорить такі дурниці. Це ще раз красномовно свідчить про системну кризу судової влади в Україні. Слова цього судді спростовуються елементарно. Треба йти у відставку після такого ляпу, але нажаль в Україні чиновництво не знає таких понять як професійна гідність. І тому цей добродій буде мабуть знову щось вигадувати, замість того щоб вибачитись (а вибачатись треба після такої заяви вже не тільки перед журналістом). Я переконаний в тому, що Володя скоро йому гідно відповість, а тому я поки що утримаюсь від коментярів "суддівської" брехні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua