МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ усадит оппозицию и большинство за стол переговоров?(/)

04/14/2004 | Shooter
БЮТ усадит оппозицию и большинство за стол переговоров?
Главрєд.


Представитель БЮТ Анатолий Матвиенко считает, что парламентское большинство и оппозиция должны сесть за стол переговоров относительно проведения политреформы в Украине. Депутат назвал результаты голосования по изменениям в Конституцию на прошлой неделе «крахом иллюзий».

Матвиенко уверен, что нельзя удовлетворить личные интересы, поставив их выше национальных. Поэтому член БЮТ считает, что хоть изменения в Конституции необходимы, их надо проводить без стремления «не допустить Ющенко к власти», которое объединило большинство с коммунистами.

Анатолий Матвиенко также добавил, что парламентариям следует вернуться в правовое поле, а оппозиции сесть и грамотно подумать над изменениями в Основной Закон, которые могут быть внесены уже на этой или следующей парламентской сессии. При этом Матвиенко уверен, что текст самих изменений должен быть переписан, пишет Обозреватель.

Відповіді

 • 2004.04.14 | S@nya

  Оце був би ну дюююже класний хід!

  Оце був би ну дюююже класний хід, якщо це не чергові "ігри".

  Треба брати ініціативу в свої руки, проводити Справжню реформу, повертати тим самим Мороза, - тобто поступово але впевнено перебирати на себе владні функції.
 • 2004.04.14 | Shooter

  Янукович каже:

  (imho, в даному випадку розумно):
  Говорячи про непроходження у Верховній Раді законопроекту по політичній реформі, прем'єр висловив думку, що причиною цього є, насамперед, "групові, вузько партійні інтереси, але не інтереси держави, суспільства".
 • 2004.04.14 | Shooter

  Політреформу "протискували", і тому депутат Козаченко її завалив

  Політреформу "протискували", і тому депутат Козаченко її завалив

  www.ПРАВДА.com.ua

  Позафракційний депутат Олексій Козаченко, який не підтримав політреформу, заявляє, що вона "протискувалася непарламентським чином".

  Про це Козаченко сказав у вівторок у програмі "Час" на телеканалі "5 канал".

  Він пояснив, чому утримався при голосуванні за зміни до Конституції: "Формат конституційної реформи, запропонований Верховній Раді, і саме головне, той спосіб його прийняття з’явився неприйнятним для великої дуже кількості депутатів, які не є опозиційними".

  Козаченко пояснив, що "нормальний закон в другому читанні голосується постатейно, а такий важливий закон, яким є Конституція пропонували загалом, тобто без постатейного обговорення".

  Такі дії Козаченко пояснив тим, що під час постатейного голосування "здоровий глузд вилучить звідти ті статті, які були, знову ж таки, хабаром лівій опозиції, і тоді ліва опозиція не підтримує".

  "Це те, що спонукало авторів такої форми прийняття до такого рішення", - сказав народний депутат.

  Він пояснив, що "щоб піти на угоду з опозицією (ліві сили в парламенті), влада пішла на фактичну видачу політичного публічного хабара опозиції".

  "Я маю на увазі відомі закони про пропорційні вибори до Верховної Ради, а також про закон про вибори до місцевих рад на пропорційній основі", - додав Козаченко.

  Аналізуючи перші заяви представників більшості про необхідність переголосування, Козаченко сказав, що "конституційні норми були витримані, і будь-яка, будь-яке повернення до розгляду того самого законопроекту буде грубим порушенням закону".

  Щодо міжфракційного депутатського об'єднання "Громадянська позиція", в якому з'явилося прізвище Козаченка, депутат зазначив, що "це не є структурна якась річ, це скоріше клуб по інтересам ".

  "Інтерес в тому, що в цьому об’єднанні іде спілкування відкрите. Тут люди збиралися і обмінювалися своїми думками, випрацьовувалась позиція, випрацьовувались різні варіанти виходу з тупіка".

  Свій вихід з фракції "Народовладдя" Козаченко пояснив тим, що "лідери ідуть і про щось від імені своїх депутатів радяться, а потім повертаючись звідти кажуть, що це вже є загальне рішення".

  "Виходячи з чужих для мене принципів демократичного централізму ми маємо все робити так, як вирішив хтось там", - обурився депутат.

  Нагадаємо, що після голосування політреформи 8 квітня від депутата-мажоритарника Василя Гаврилюка поступила заява про те, що він володіє інформацією, за якою на народних депутатів, які 8 квітня не підтримали законопроект №4105, готується черговий вилив бруду та наклепів.

  Мета цієї грубої провокації, на думку депутата, – очорнити тих, хто зайняв принципову позицію щодо голосування зі змін до Конституції, перекрутити їх мотиви, зганьбити в очах громадськості.

  "Неповага до позиції мажоритарників з одночасним безмежним заграванням перед лівими, відкидання без обговорення багатьох наших позицій по суті законопроектів, форсоване "протискування" всіх проектів з грубими порушеннями Регламенту Верховної Ради, ставка на силу, а не на діалог – ось основні причини того, що ми відмовились підтримати ці законопроекти у такому вигляді", – підкреслює Гаврилюк.

  Гаврилюк зізнався, що "перед голосуванням деякі колеги з дружніх міркувань попередили, що краще, мовляв, проголосувати "за", інакше ми всі дуже пожалкуємо".

  В той же час народний депутат Володимир Сівкович заявляв, що відмова від участі у голосуванні серед мажоритарників мотивувалася "свідомою громадянською та політичною позицією".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua