МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Анатолій Матвієнко вважає, що політична реформа має бути проведена

04/14/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Народний депутат України, голова Української республіканської партії “Собор” Анатолій Матвієнко вважає, що “Наша Україна” і Блок Юлії Тимошенко, замість того, щоб від самого початку очолити процес політичних реформ і виписувати їх у відповідності з вимогами національних інтересів, вирішили ігнорували цей процес. І тільки коли побачили, що реформа може відбутися без них, почали активно діяти, рятуючи вже самий зміст політичної реформи. І були на грані провалу, бо реформа справді могла пройти, якби “більшовики” повелися хоч трохи менш цинічно”, а “пропрезидентські сили хотіли за будь-якої умови залишити нинішній режим при владі і тому нехтували всіма іншими інтересами, за що й поплатилися”.

На його думку, 8 квітня програли всі, але виграла Україна, бо вона уберегла себе від абсурду.

А. Матвієнко вважає, що ситуація вимагає пошуку моделі ефективної влади. І в цьому контексті першочерговим має стати ефективне місцеве самоврядування, щоб добитися балансу прав, обов’язків і спроможності всіх інститутів влади, побудувати тріаду громадяни-державні інститути-місцеве самоврядування.

Тому голова УРП “Собор” закликає всі політичні сили відкинути свої амбіції та подумати. Як провести політичну реформу після виборів 2006 року. Для цього він пропонує “сісти і прописати основні її моменти”, що дало б можливість вже восени внести проект конституційної реформи до Конституційного Суду, і після президентських виборів, “скажімо в квітні-травні”, прийняти ці зміни вже під проводом нового президента.

“А цьому майбутньому президентові слід іти на вибори під гаслом “Політична реформа – шлях до ефективної відповідальної влади”. І чітко оголосити: одним із його пріоритетів стануть зміни до Конституції, а також пакетна зміна базових законопроектів. Ховатися від цього і казати: давайте переживемо вибори, а потім будемо бачити, - є ніщо інше, як ігнорувати запит часу. Означає бути не політиком, а бути політиканом” – говорить А. Матвієнко, запрошуючи до круглого столу всіх, “хто думає про майбутнє України”.

Відповіді

 • 2004.04.14 | Ukropithecus (robustus)

  Все це лузерство

  Треба бути в потрібному місці і в потрібний час і робити свій вибір в реальності, а не у віртуальному світі власних бажань та ілюзій.
 • 2004.04.14 | YZ

  Так, здається з цим згодні і Медведчук, і прем"єр, і Кучма ;)

  > А. Матвієнко вважає, що ситуація вимагає пошуку моделі ефективної влади.

  Як мудро, змістовно і наповнююче сказано!
  ;)

  ПС. Пане Свистовиче, Ви там про ЮТ щось прикалувалися. Але ЮТ - ЖІНКА. По друге - вона ЗА НАТУРОЮ - патетична. Якби вона шось такого про греків, Рим чи Єгипет не сказала, то ото і було б дивно.

  Це як Кумчма не встатвив би "за яйця, бля, підвісити!" у свій монолог, то який би він був Кумчма після цього?
  Це те саме, що Фредді Меркурі не був би тим, ким він був, не будь він гомосексуалом.

  А тут все просто - класика "мудрогої" промови від Матвієнка - ось де для Вас мішень для підколів. Але шось Вас не чути :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.14 | настрадамус

   Анатолию надо обьснить што менять надо команду а не конституцию

   Матвиенко поддаётся гипнозу , ему внушили што надо шото менять...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.14 | Мінор

    Якщо я правильно зрозумів Вашу російську, то йому нічого

    пояснювати не потрібно.
    А от для Вас нагадаю безсмертні слова Віктора Пинзеника:
    "Якщо замість одних свиней до корита рвуться інші... - треба забрати корито!"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.14 | YZ

     Ага, половина з "інших" свиней в свинарниках ГУЛАГжила

     Мені ось дивно, як у "не свині", самої чесної людини, - Мороза совісті вистачило Хмару під арешт знову віддати в 1990?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.04.14 | Мінор

      Якщо Ви думаєте, що перебування у ГУЛАГ автоматично гарантує

      чесність у ролі урядовця, то мушу Вас засмутити. Були і зворотні випадки. Окрім того я не хочу міряти світ і обирати урядовців за рахунок їх минулого - був у ГУЛАГ чи не був. Я також не вважаю Хмару особливо розумною людиною, бо бачив його у різних ситуаціях з 1989 року.
      Але я хочу виходу України з кризи, куди вона провалюється все більше і більше. Для цього Ющенко має бути обраним президентом. Але для результативної кампанії йому потрібна підтримка якнайширших верств населення. Звуження електоральної бази до галичан та національно-свідомих наддніпрянців - це програмування поразки наперед.
      Для того щоб залучити союзників і розширити електоральну базу треба йти на поступки у несуттєвих питаннях. Питання конституційної реформи є другорядним, але тактично дуже необхідним для його союзників. Якщо Ющенко настільки твердолобий, що він цього не розуміє, то йому не стати президентом.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.14 | Мінор

       Між іншим, Хмарі в АП Ющенка нічого не світить

       там будуть інші "видатні гулагівці", як то Безсмертний, Гринів, Червоненко, Порошенко, Єхануров і Ко
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2004.04.15 | Михайло Свистович

        Хмара в останній час демонструє великий розум і зваженість, коли

        йдеться про вибір майбутнього України.

        В 1999-му правий та античервоний до кінчиків нігтів Хмара підтримав Мороза, хоча той і не вибачився перед ним за свою згоду на арешт Хмари у 1990-му. Причому Мороз чудово знав, що Хмара там не винен, що то була підстроєна провокація. І Хмара знав, що в АП Мороза йому нічого не світить.

        Зараз Хмара робить вибір на користь Ющенка, якого не так вже й сильно поважає (у порівнянні з Юлею), також чудово розуміючи, що в АП Ющенка йому нічого не світить.
  • 2004.04.15 | Михайло Свистович

   Re: Так, здається з цим згодні і Медведчук, і прем"єр, і Кучма ;)

   YZ пише:
   >
   > А тут все просто - класика "мудрогої" промови від Матвієнка - ось де для Вас мішень для підколів. Але шось Вас не чути :)

   Так він все правильно каже.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.15 | YZ

    Звичайно, що правильно!

    Тільки мені чомусь безсмертні слова Промокашки в голову йдуть, коли я чую такі "глибокі" заяви
    ;)
    ПС. Куди там Юлі з її фальшивою патетикою.
 • 2004.04.14 | Мінор

  Прекрасно, що у нас не всім забило памороки

  Нетерпимість у ставленні до соціалістів і їхніх поглядів, а також нетерпимість у ставлення до тих, хто визнає право інших на інші погляди на Майдані свідчать про втрату учасниками дискусії внутрішньої демократичності. На маою думку це є відображенням відходу демократичної опозиції від принципів демократії.
  Але на щастя знайшовся хоч один чесний політик, який зміг назвати речі своїми іменами. Такого від Матвієнка я не чекав. Браво, Анатолій.
 • 2004.04.14 | Vadym Gladchuk

  Re: Анатолій Матвієнко вважає, що політична реформа має бути проведена

  Да, важкий варіант :)
  Хотіли поміняти Конституцію аби централізувати владу за принципом КПРС. Щоб влада була в одному кулаці Диктатора, а не як у всьому демократичному світі за принципом Монтеськье - розподіл влади по трьом гілками (законодавча, судова, виконавча).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua