МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УНІАН про законопроект "Про збои, мітинги, походи і демонстрації

04/14/2004 | vmo
ЗАКОНОПРОЕКТ “ПРО ЗБОРИ, МІТИНГИ, ПОХОДИ І ДЕМОНСТРАЦІЇ” ОБМЕЖУЄ КОНСТИТУЦІЙНІ ПРАВА ГРОМАДЯН - ПРЕДСТАВНИКИ ВМО

Київ. 14 квітня. УНІАН. Прийняття закону “Про збори, мітинги, походи і демонстрації” може призвести до “запровадження постійно діючої комендантської години”, - вважають представники молодіжної організації ”Молодь - надія України”.
Як зазначається в інформаційно-аналітичному бюлетені ”Молодіжні хроніки”, законопроект “Про збори, мітинги, походи і демонстрації” подано до парламенту 23 березня 2004 року Президентом України і зареєстровано за номером 5242-2. Відповідно до законопроекту, збори та інші заходи будуть дозволені лише з 9-ї до 22-ї години. Прилюдні заходи обмежені у тривалості — вони не мусять бути довшими за п'ять годин.
Голова ВМО “Молодь – надія України” Вадим ГЛАДЧУК заявив в інтерв'ю УНІАН, що низка положень цього законопроекту, в разі його прийняття, призведе не до реалізації, а до “вражаючого за своїм цинізмом обмеження конституційного права громадян”. “Цим законопроектом створюються умови для силових дій з боку зацікавлених політичних кіл стосовно мирних зібрань громадян, що може призвести до виникнення нових небезпечних радикальних форм та методів тиску”, - вважає В.ГЛАДЧУК.
“Так, зокрема у законопроекті передбачається, що організатор прилюдних заходів, серед іншого, має турбуватися про збереження зелених насаджень. В законопроекті і так достатньо нечітко визначених термінів, які в разі необхідності дозволять тлумачити їх як завгодно; наприклад, невідомо ким встановлені і невідомо як оцінювані "норми і стандарти звуку", за недотримання яких демонстрацію розганятимуть”, - зазначив В.ГЛАДЧУК.
Водночас, наголосив лідер ВМО, відповідно до ст. 64 Конституції конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених самою Конституцією. Конституція України у ст.39 передбачає обмеження права на збори лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку — з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.
Представники ВМО вважають, що проект Закону “Про збори, мітинги, походи і демонстрації” є протиправним посяганням на права і свободи всіх громадян України та закликають українців згідно зі статтею 55, ч.5 Конституції України “будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань”.
#
(c) UNIAN


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua