МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вірменська поліція звільнила затриманих опозиційних депутатів

04/15/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Затримані під час розгону опозиційного мітинг в Єревані депутати Національних Зборів Вірменії Алексан Карапетян (партія “Національне єднання), Аршак Садоян і Шаварш Кочарян (блок “Справедливість”) звільнені.

За повідомленнями поліцейської прес-служби з 12 по 13 квітня було затримано 115 осіб. На сімох накладено адміністративний арешт, на 12 – штраф, щодо 19 тривають допити, 71 допитали і відпустили.

Вірменський омбудсмен Лариса Алавердян заявила на своїй прес-конференції, що правоохоронці “могли б обійтись більш м’якими методами”, але “всі дії поліції були в рамках закону”. Вона також зазначила, що ні в якому разі не засуджує учасників несанкціонованого мітингу і захищатиме права заарештованих. З цього приводу відбулася її зустріч з президентом Вірменії Робертом Кочаряном.

Генеральний секретар Ради Європи Вальтер Швіммер висловив свою стурбованість подіями у Вірменії. Голова Парламентської Асамблеї Ради Європи Пітер Шидер сьогодні надіслав листа на ім’я спікера вірменського парламенту Артура Багдасаряна, в якому попросив детально ознайомити його з ситуацією в країні, включно з обставинами зриву з боку провладних партій чергової сесії Національних Зборів. Він також висловив стурбованість фактами арештів опозиційних лідерів та людей, які поділяють опозиційні погляди.

Речник держдепартаменту США Ричард Баучер висловив від імені своєї країни занепокоєння загостренням конфронтації між владою та опозицією у Вірменії та закликав до діалогу, засудивши напади та облави на офіси політичних партій і широкомасштабні затримання опозиційних активістів. Р. Баучер також закликав “поважати роль мирних мітингів” й не допускати насилля.

Міністр закордонних справ Вірменії Вардан Осканян висловив готовність підписатися під словами Баучера, якби той “згадав про заклики вірменської опозиції до насильницької зміни влади”, при цьому похвалив держдеп за спробу зробити збалансовану заяву, поклав провину за події, що відбулися, як на опозицію, так і на владу, засудив факти насилля над журналістами, однак зазначив, що опозиція “продемонструвала такі підходи і виставила такі вимоги, які не залишили владі іншого вибору, окрім адекватної реакції”.

Вірменська опозиція заявляє, що вона не припинить боротьбу, але вестиме її більш грамотно, і вимагає розпуску парламенту, оскільки з його будівлі вийшли поліцаї для розгону маніфестантів. Політрада блоку “Справедливість” сьогодні прийняла рішення про організацію нового мітингу на площі Свободи 16 квітня о 18-00 за місцевим часом.

Президент Вірменії Роберт Кочарян зустрівся з головою Об’єднаної комуністичної партії Вірменії Юрієм Манукяном та членами партійного бюро. Об’єднані комуністи підтвердили свою прихильність до стабільності та застерегли опозицію від дестабілізації ситуації. Кочарян заявив під час зустрічі, що він виступає за діалог між владою та опозицією.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua