МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

перспективи розвитку україномовних ЗМІ в АРК

04/15/2004 | Комітет з моніторингу
Комітет з моніторингу свободи преси в Криму


Резолюція учасників “круглого столу”
“Проблеми і перспективи розвитку україномовних засобів масової інформації в Автономній Республіці Крим”

Ми, учасники “круглого столу” “Проблеми і перспективи розвитку україномовних засобів масової інформації в Автономній Республіці Крим” організованого і проведеного 14 квітня 2004 р. у м.Сімферополі Комітетом з моніторингу свободи преси в Криму, із тривогою відзначаємо відсутність у владних структур України та Автономної Республіки Крим належної уваги до розвитку в Криму україномовних засобів масової інформації, внаслідок чого останні зазнають серйозних труднощів у своїй діяльності, що негативно впливає на стабільність етно-політичної ситуації, на розвиток української мови в регіоні, на процеси задоволення етно-культурних прав українського населення автономної республіки.
Ми вітаємо рішення президії Верховної Ради АРК про заснування україномовного додатку до парламентської газети „Кримскіє ізвєстія” „Кримський діалог”, але звертаємо увагу, що за останні 2 місяці вийшло лише одне число цього видання і подальші його перспективи незрозумілі.
Ми глибоко стурбовані тим, що єдина, найстаріша і найпопулярніша в Криму україномовна громадсько-політична газета „Кримська світлиця” з початку року не отримує фінансової підтримки з Державного бюджету України, не включена вона і в перелік видань, які отримують фінансову підтримку з Республіканського бюджету АРК. Досі ні Кабінет міністрів України, ні Рада міністрів АРК не виконали жодного (!) пункту Доручень Президента України Кучми Л.Д. „Про створення належних умов діяльності газети „Кримська світлиця” від 28 березня 2002 року .
Ми здивовані, що досі не виконане доручення голови Верховної Ради АРК Дейча Б.Д. щодо включення єдиної в Криму україномовної дитячої газети „Джерельце” у перелік видань, яким надається фінансова допомога з Республіканського бюджету АРК. Враховуючи, що з Республіканського бюджету АРК фінансуються 3 російськомовні видання для дітей та юнацтва, логічно вимагати подібного фінансування хоча б одного україномовного.
Ми стурбовані станом Української редакції Державної телерадіокомпанії „Крим”, низьким рівнем її матеріального забезпечення та технічного оснащення, мізерним обсягом україномовних теле- і радіопрограм ДТРК „Крим”.

Враховуючи державний статус української мови, історичні умови розвитку української спільноти в Криму і той факт, що українці є регіональною етнічною меншиною в Автономній Республіці Крим, звертаємося:

- до Президента, Кабінету міністрів, Верховної Ради України з проханням – відновити державну фінансову підтримку єдиної в АРК громадсько-політичної і просвітницької газети „Кримська світлиця”, надати їй організаційне і матеріальне сприяння у розв’язанні проблем з приміщенням, телефонами, транспортом, кадрами;

- до Верховної Ради і Ради міністрів АРК з проханням – включити єдину в Криму україномовну дитячу газету „Джерельце” у перелік видань, яким надається фінансова допомога з Республіканського бюджету АРК; сприяти відкриттю при Таврійському Національному Університеті ім.Вернадського відділення журналістики Львівського Державного Університету для підготовки україномовних кадрів для кримських ЗМІ; забезпечити регулярний вихід україномовного додатку до парламентської газети „Кримскіє ізвєстія” „Кримський діалог”;

- До Державного комітету з телебачення і радіомовлення України, Національної телерадіокомпанії України, Державної телерадіокомпанії „Крим” з проханням – збільшити час україномовних теле- і радіопрограм програм ДТРК „Крим”; запровадити на ДТРК „Крим” програму щоденних україномовних телевізійних новин; надати Українській редакції ДТРК „Крим” фінансову, матеріальну та організаційну допомогу для зміцнення її матеріально-технічної і кадрової бази.


14 квітня 2004 р., м.Сімферополь


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua