МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Що хочуть дати Кучмі у Тернополі?

04/15/2004 | Майдан-ІНФОРМ
ПІД ЧАС Великодніх свят у громадських місцях Тернополя з‘явилися листівки з таким дивним закликом: “Дамо Кучмі по яйцю!” Дехто після прочитання листівки сміявся, а хтось досить нецензурно висловлювався і про “адресата”, і про “відправника”.

Насправді йшлося про акцію, яка передбачає надсилання великодньої крашанки чи писанки гарантові української Конституції. У листівці також повідомляли адресу Леоніда Даниловича на вулиці Банківській у Києві. Автори екзотичного заклику висловлювали надію на те, що Кучма, отримавши великодні дарунки від українців, проявить більше милосердя до своїх співвітчизників. Організатором акції виступив громадський рух “Спротив”. Наразі невідомо, чи приніс захід бажані результати, адже відслідкувати кількість надісланих до президента України яєць на практиці неможливо. Як і всі попередні акції “Спротиву”, ця також покликана привернути увагу громадськості до політичної та соціальної ситуації, яка склалася у країні.

До слова, рух “Спротив” у Тернополі організовував уже декілька акцій. У грудні саме завдяки його активістам відбувся перший флеш-моб (“миттєвий натовп”). Тоді акція мала на меті підтримати газету “Сільські вісті”. У березні члени громадського руху в протигазах “продефілювали” центральними вулицями Тернополя та проїхали зупинку тролейбусом. На запитання перехожих, чому вони в протигазах, відповідали: “Кучма дихати не дає”. Очевидно, і Великодня акція “спротивців” у Тернополі – не остання.

Нагадаємо, минулого тижня активісти “Спротиву” провели акцію “Як тобі дихається?” у стінах Львівського національного університету. Тоді група з 12 осіб упродовж десяти хвилин бігала коридорами ЛНУ у протигазах, роздаючи листівки з написами: “Чому ми у протигазах? Тому що влада заважає дихати”.

Львівська Газета

Відповіді

  • 2004.04.15 | Михайло Свистович

    Класно (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua