МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Прогресуючий Кучмізм у вітчизняній медицині

04/15/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Конфліктна ситуація між адміністрацією Чутівської лікарні та дев’ятьма лікарями - провідними медичними фахівцями району - виникла ще торік.

13 квітня в райлікарні, на запрошення групи медиків, побував керівник депутатської приймальні народного депутата України Павла МОВЧАНА, голова Полтавської обласної організації Української народної партії Олександр КУЛИК. Він зустрівся з лікарями, які розповіли йому про суть та причини конфлікту.

Медики скаржилися на те, що адміністрація безпідставно звинувачує їх у хабарництві, що після щоденних ранкових нарад лікарі стають до роботи знервовані, з підвищеним тиском, і це може призвести до помилок при наданні допомоги хворим. За їхніми словами, гроші на оздоровлення, які щороку мають виплачувати всім працівникам, отримують тільки «обрані», на санаторно-курортне лікування з року в рік їздять одні й ті ж люди.

До січня цього року (доки районна влада не скасувала так звані «благодійні внески») роботу лікарів оцінювали за тим, скільки грошей вони зберуть... з хворих пацієнтів. Такі побори з хворих громадян тривали тут протягом двох з половиною років. (Найжахливішим є те, що у сучасній Україні це такі речі вже нікого не дивують - М.-І.) Тепер на потреби лікарні в примусовому порядку вираховують внески із законних зарплат медичного персоналу.

До речі, простий підрахунок підказує, що з пацієнтів протягом одного року могла назбиратися сума чималенька - до 300 тисяч гривень. Куди вони використані? На які потреби пішли?.. Співрозмовники О.КУЛИКА розповіли, що лікарні не вистачає медикаментів, миючих засобів (на відділення з 30 ліжок видають на місяць 5-6 брусків мила й 2-3 пачки прального порошку), економія електроенергії перетворилася на абсурд, коли в маніпуляційній горить одна лампочка на 25 Вт. При такому освітленні медсестрі важко розгледіти вену, щоб зробити ін’єкцію. Тим часом було двічі відремонтовано лікарняну сауну, яку потім передали в оренду приватній особі. Знайшлися кошти й на придбання та встановлення кондиціонера в адміністративному кабінеті, а двері старенького холодильника в їдільні, щоб холод не виходив, підпирають стільцем...

Прес-служба Полтавської обласної організації
Української народної партії


М.-І.: Жахлива ситуація, зо склалася у Чутівській районній лікарні на Полтавщині насправді є типовою для України. Діагноз цьому один: прогресуючий кучмізм.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua