МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кость Бондаренко: “Я мало вірю в єдиного кандидата”

04/16/2004 | Максим’як
РОЗМОВА З КОСТЕМ БОНДАРЕНКОМ, ПОЛІТОЛОГОМ
“Я мало вірю в єдиного кандидата”

– Чи означає оголошення Віктора Януковича єдиним кандидатом від ПУК те, що влада остаточно відмовилася від реалізації політичної реформи?
– Зовсім ні. Навпаки, радше за все, питання реального висунення Віктора Януковича на пост президента від влади поставлено у відповідність до успіху конституційної реформи. Основний інформаційний месседж складався з двох частин. По-перше, йшлося про необхідність впровадження конституційної реформи, а по-друге – про висунення єдиним кандидатом Віктора Януковича. Якщо прем’єр-міністр продемонструє менеджерські задатки та зможе знайти шлях для швидкого й ефективного впровадження конституційної реформи – він має шанс стати реальним кандидатом. Варто нагадати, що висунення кандидата від тієї чи іншої політичної сили – це не прерогатива голови партії чи відповідної парламентської групи, а прерогатива виключно з’їзду.

– Що стоїть за згодою усіх пропрезидентських середовищ підтримати Віктора Януковича – тиск із боку президента, відсутність власних кандидатів, певні гарантії та зобов’язання самого прем’єра...
– Ні одне, ні друге, ні третє. Головна мета – продемонструвати, що парламентська більшість і надалі залишається монолітною, згуртованою і здатною робити реальні політичні кроки. Це надто необхідно після програшу 8 квітня. Крім того – це заспокоєння Кучми: мовляв, Леоніде Даниловичу, є ще порох у порохівницях, ось зараз поміняємо одного антикризового менеджера (Медведчука) на іншого (Януковича), і реформа ще має шанси відбутися.

– Існує версія, за якою кандидатом від влади буде Леонід Кучма. Яка роль тоді може відводитися Вікторові Януковичу?
– Янукович сам має визначити для себе свою політичну роль. Або він реальний політичний гравець і веде свою політичну лінію, свою гру, не зважаючи на наміри інших політичних гравців – у тому числі і Кучми, або він – сталкер, предтеча чи ще хтось у іграх Леоніда Даниловича. Від цієї визначеності багато чого залежатиме – зокрема і для самого Януковича.

– Володимир Литвин прогнозує, що від владних сил на президентських виборах кандидуватимуть кілька кандидатів, зокрема Янукович, Тігіпко, Марчук. Чи є ймовірність, що Янукович все-таки буде єдиним кандидатом?
– Я мало вірю у єдиного кандидата. Дочекаємося липня місяця – коли Центральна виборча комісія підведе риску під списком кандидатів – і тоді будемо говорити про реальність міфу про єдиного кандидата від влади – рівно ж як і про реальність міфу про єдиного кандидата від влади.

Розмовляв Тарас Дяків
http://www.gazeta.lviv.ua/2004/04/16/NewspaperArticle.2004-04-16.3533


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua