МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мукачеве напередодні чергових виборів мера

04/17/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Близько ста народних депутатів від різних політичних сил прибудуть для спостереження за ходом голосування у день виборів мера мукачева 18 квітня. Вони будуть присутні на всіх 36 виборчих дільницях. Про це заявили народні депутати від „Нашої України”, які вже приїхали до Мукачева на чолі з Віктором Ющенком. Серед них і по одному представникові від фракцій СПУ, КПУ та „Регіони УКраїни”, які балотувалися по мажоритарних округах від Закарпаття. Під час мітингу на центральній площі міста 16 квітня нашеукраїнці заявили, що вибори мукачівського мера демонструють боротьбу демократії з бандократією і є репетицією майбутніх президентських виборів, де влада відпрацьовує брудні технології, включно із силовим варіантом розвитку подій.

Такі заяви зрозумілі, адже у Мукачеві точиться запекла боротьба між ставлеником СДПУ(о) Ернестом Нусером та членом рфакції „Наша УКраїна” Віктором Балогою. Останньому загрожує зняття з реєстрації в останній момент перед виборами – одна із улюблених технологій, аби позбутися реального конкурента. Впродовж четверга-п”ятниці пройшло три судові засідання, які винесли рішення про наявність підстав для зняття Балоги з реєстрації. Як зауважив лідер „Нашої України” Віктор Ющенко, ці рішення судів є карикатурними. Одне з них, наприклад, стосується ніби-то неможливості займати дві посади одночасно – бути народним депутатом і мером, тоді як Балога ще не став мером і йому поки що ні з чого вибирати. Можливо, суди не наважилися винести однозначне рішення про зняття з реєстрації за такими підставами і надали можливість вирішувати це Територіальній виборчій комісії.

У разі, якщо Віктор Балога залишиться у виборчих бюлетенях, на порядку денному опозиції постає інше питання: явка виборців. Адже чим менше людей з”явиться на виборчих дільницях, тим легше сфальсифікувати результати, використавши голоси відсутніх. При цьому політики констатують, що мукачівці зневірилися у виборах як у головному інструменті демократії. Вибори мера, зокрема, тривають тут вже не перший рік, і громадяни не відчувають свого впливу на перебіг подій.

Порушень вистачає під час нинішнього виборчого процесу, що підтверджує Коаліція громадських організацій „Свобода вибору”, яка здійснює моніторинг цих порушень. За словами координатора коаліції Владислава Каськіва, головні маніпуляції відбуваються з виборчими списками. Неточність за рахунок так званих „мертвих душ” – вибулих і померлих, сягає 10-20 відсотків. Зафіксовані вже нині численні порушення також і у веденні передвиборчої агітації, у зловживанні службовим становищем та інші дають підстави оскаржити результати виборів будь-кому з невдоволених депутатів. Проте кандидат від влади Ернест Нусер сказав журналістам, що оскаржувати результати виборів не буде. Він аргументував це своєю впевненістю, що вибори відбудуться чесно і прозоро, запорукою чого є увага міжнародних організацій до цих виборів, присутність численних спостерігачів, політиків і журналістів. Проте, як зауважив народний депутат з „Нашої України” Петро Порошенко, „...ми вже давно перейшли рубіж, коли доля виборів вирішувалася у день виборів”. Справді, доля виборів залежить і від комплектації виборчих комісій, вирішується за рахунок нерівного доступу кандидатів до ЗМІ, використання окремими кандидатами бюджетних коштів і службового становища для передвиборчої агітації, використання судів у боротьбі з опонентами тощо. Наразі ж найголовнішими завданнями для спостерігачів залишається контроль над достовірністю списків та за підрахунком голосів.

Сьогодні опівдні у Мукачеві було зареєстровано 400 представників громадських організацій та політичних партій, а також 20 делегатів від міжнародних організацій, що спостерігатимуть за процесом виборів.

http://imi.org.ua/?id=read&n=7&cy=2004&m=social


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua