МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Флешмоб у Львові

04/17/2004 | Mykyta
http://postup.brama.com/dinamic/i_pub/usual.php?what=23038
Така сама акція, здається, недавно була в Тернополі. А взагалі, це вже третя акція Спротиву у Львові. "Процесс пошел"?
=============================================
Кучма не дає дихати
Катерина ЗЕЛЬМАН


Під таким гаслом вчора відбувся перший у Львові напівфлеш-моб (миттєве збіговисько) під назвою "Дихай вільно". Його організатори -- близько 30 активістів громадського руху "Спротив" -- шокували городян, ходячи містом з протигазами на голові. Так вони показували: влада тисне на незалежні ЗМІ і "перекриває їм кисень". Спротивці роздавали листівки, в яких зазначалося: більшість українських ЗМІ -- заангажована, а інформація, яку вони подають, фільтрована та викривлена.

Люди у протигазах почали рейд біля корпусів "Політеху", далі поїхали трамваєм до центру міста. Люди реагували на них по-різному: хтось захоплювався, просив видати і йому протигаз, хтось сміявся, дивувався. Та спротивці переконані, акція вдалася, бо головне -- звернути увагу людей, зокрема молоді, на свавілля у державі, аби громадськість чинила хоч найменший спротив.

"Ми не організація, не партія, не передвиборчий проект, це -- громадський рух, створений чотири місяці тому, який не має померти після виборів, -- пояснює спротивець Роман, -- ми шукаємо помилки влади, вказуємо на них і змушуємо їх виправляти".

Осередки "Спротиву" нині є в Івано-Франківську, Тернополі, Києві. Активістів львівського руху близько тридцяти, майже всі -- студенти. Та членство, за їхніми словами, вільне, кожен може приєднатися або від'єднатися, коли захоче.

Мітинг "Дихай вільно" вчора відбувся також у Тернополі, а згодом планується й у інших областях. А загалом, це вже третій захід руху. Перша акція "Свобода під прицілом" теж стосувалася тиску влади на ЗМІ. До речі, за словами учасників заходу, тоді деякі депутати облради теж забажали приєднатися до ноти їхнього протесту. Друга акція "Мені не по барабану" розпочалася біля ЛНУ ім. Франка, а зараз "гастролює" іншими вузами. Завершитися вона має під стінами облради, під час пленарного засідання сесії. "Це буде тест для депутатів, -- каже Роман, -- якщо проігнорують акцію, значить їм по барабану, що хвилює нашу молодь".

Усі заходи цього руху трохи скидаються на дійство. Так атрибутами першої акції були ланцюги, другої, відповідно, барабан, третьої -- протигаз. Спротивці переконані, що насамперед таким, дещо шоковим способом вони більше привертають увагу людей до проблеми.

А наступну акцію спротивці обіцяють присвятити мерові Львова Любомирові Буняку та проблемі водопостачання у місті. Це має бути триденний марафон, початок якого планують приурочити до дня звітування міського голови.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua