МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Віктор Балога набрав 62,4 % голосів

04/18/2004 | Слово
Віктор Балога набрав 62,4 % голосів

Як повідомив hotline.net.ua, опитування на виході з виборчих дільниць (екзіт-пол) було проведене консорціумом, до якого увійшли фонд „Демократичні ініціативи”, фірми Соціс, КМІС, „Соціальній моніторинг”, центр ім. Разумкова та Комітет виборців України.

Опитування показало, що лідером виборчих перегонів є Віктор Балога (62.4%), на другому місті Ернест Нусер (29,99%), решта кандидатів набрали менше 1% - далі приблизно на одному рівні Василь Бурнадз (0,12%), Ганна Іваницька (0,53%), Золтан Лендєл (0,06%), Борис Лук’янець (0,12%), Викор Свирида (0,35%), Віктор Шевченко (0,53%), не підтримали жодного з кандидатів – 5,9%.

Більшість жителів Мукачева під час голосування вважали, що вибори проходять чесно без підтасовок (63,8%), і 11,6% вважали, що вибори проходять не чесно, з підтасовками. Не висловили своєї думки 21,6%.

Усього було опитано 1694 респонденти.

Рівень досяжності (response rate) становить 60% - цілком достатній для гарантування достовірності результату.

Прес-служба КМО МНК

Відповіді

 • 2004.04.18 | Максим’як

  Re: Це при тому, що весь адмінресурс області був задіяний

  Це при тому, що весь адмінресурс області був задіяний, що були задіяні бандити кількох областей, що режим прислав своїх емісарів у всіх гілки влади на місцях і т.д.

  Як сказав Балога у інтерв"ю радіо "Свобода", що це вибори у одному місті, а якщо будуть у межах держави, то адмінресурсу і бандюків забракне.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.19 | Zy

   Re: Це при тому, що весь адмінресурс області був задіяний

   Нажаль, були такі випадки, коли кандидати у мери отримували великі відсотки, навіть до 70%, але мером ставав інший, тому треба трохи зачекати і тоді радіти "за фактом"
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.19 | Максим’як

    Re:Не переймайтеся майбутніми поразками,їх може й не бути

    Вибори відбулися тільки в одному місті Закарпаття.

    Не переймайтеся майбутніми поразками,їх може й не бути, а перемога є вже.

    Так що - радійте.:)
  • 2004.04.19 | Нестор

   Жовтяків з відеокамерами теж на всю Україну забракне в жовтні (-

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.19 | Максим’як

    Re: Не забракне. Будуть камери з усього світу (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.04.19 | Михайло Свистович

     Ви мали справу хоч з одним міжнародним спостерігачем?

     Я мав. І не з одним. Всі випадки, окрім хіба що Ханне Северінсен, просто клінічні. Краще б цих спостерігачів не було, ніж ті клопоти, які вони нам завдали.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2004.04.19 | Чучхе

      Так, Свистович 100, 1000 разів правий!!!

      Вони (іноземні спостерігачі) схожі на студентів, яких за 20 гривень привезли на якийсь мітинг за щось, про що вони й не чули. Всі іноземні спостерігачі яких я бачив (приємний виняток - Марко Супрун і ще кілька чоловік з УККА, але хіба ж вони зовсім вже "іноземні"). проїдали свої добові, не були ні на яких дільницях, а якщо й були, то заходили туди хвилин на тридцять, де їм казали "все ОК", а потім вони на своїх прес-конференціях теж казали "все ОК". Європейські спостерігачі нагадували якусь голоту. Очевидно це були самі маргінали, які згодилися з"їздити в Україну на ті невеликі гроші, що їм роздавали електоральні хундації.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.04.19 | Максим’як

       Re: Свистович правий, тільки на момент попередніх виборів.

       Так як описало ситуацію ВВС, режиму на виборах нічого не світить. Я тільки думаю зараз, чому у Мукачево так розвивалися події у день виборів.
     • 2004.04.19 | Нестор

      Я теж погоджуюсь

      Я коли побачив "роботу" одного іноземного спостерігача, то випав в осад. Цей іноземний муж зайшов на дільницю, уважно обдивився пломби на урнах і пішов геть. Потім мені сказали, що він таким чином "поспостерігав" цілих три дільниці. Якщо зважити, що на нашу дільницю в нього пішло 30 секунд, то загалом його робота в Україні вклалася в півтори хвилини :)

      Очевидно він вважав, що відсутність пломби на урні - це єдиний можливий спосіб фальшування виборів :)
  • 2004.04.19 | Тульский пряник

   Re: Админресурс "НУ".

   «Наша Украина» мутит воду на выборах в Мукачево!

   Сегодня проходят выборы мэра города Мукачево. В ходе голосования уже зафиксировано большое количество нарушений. Члены фракции «Наша Украина», поддерживающей на выборах своего коллегу по фракции Виктора Балогу, присутствуют на каждом избирательном участке Мукачево, активно вмешиваясь в процесс голосования? сообщает корреспондент From-Ua.

   Депутаты обвиняют других наблюдателей в попытке сорвать выборы и в открытой форме призывают голосовать за Балогу. Возле некоторых участков, при участии депутатов от «НУ», происходят немногочисленные стихийные митинги в поддержку Виктора Балоги. Как сообщает корреспондент From-Ua, на одном из участков сегодня была зафиксирована так называемая «карусель» (или, как это назвали наблюдатели из России, «рояль в кустах«), когда людям, заходящим на участок, неизвестный «доброжелатель» предлагал вынести чистый бюллетень, а в урну бросить уже заполненный с галочкой напротив фамилии «Балога». Бюллетени злоумышленник, которому удалось скрыться от правоохранительных органов, пытался купить у граждан Мукачево за две бутылки водки. Кроме того, с утра в городе появились автобусы с цыганами, которые объезжали сразу по несколько избирательных участков. Автобусы также сопровождали члены фракции «Наша Украина».
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.19 | Максим’як

    Re: Може це цигани з концертом їздили? (-)

 • 2004.04.19 | Максим’як

  Re: Братва надломлена у місті, де не було міліції.

  19.04.2004 - [04:26] МНК: Учасники подій оцінюють підсумки виборів


  Станом на 3.30 15 виборчу дільницю було розблоковано, а бюлетені доставлені в Територіальну виборчу комісію. Протягом останніх двох годин в місті не з’являлась жодна міліцейська машина, не зважаючи на те, що кілька дільниць розгромлені, а нападники на народних депутатів, спостерігачів та представників ЗМІ спокійно продовжували тероризувати дільничні комісії.

  Ми розпитали про враження від перебігу виборів в учасників:

  Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу Олег Медуниця:

  - Кор.: Як ви оцінюєте ці вибори?

  - М: Загальне враження – надзвичайне задоволення від перемоги Віктора Балоги. Перемоги – кров’ю. Колосальні почуття від підтримки простих людей, а найбільш негативне враження від тактики влади СДПУ(о) на виборах: а саме активне залучення кримінального елементу як політичного чинника.

  - Кор.: Які правопорушення були найкричущими?

  - М: Які правопорушення? Коли вламуються та трощать дільниці, коли б’ють журналістів, спостерігачів, народних депутатів – які ще крикливіші треба правопорушення!

  - Кор.: Як ви прогнозуєте результати підрахунку голосів?

  - М: Те що я останнє чув – Балога попереду на 6-7 тисяч голосів.

  Керівник Фундації Регіональних Ініціатив Олександр Солонтай:

  - Кор.: Які події вам найбільше запам’яталися?

  - С: Досі стоїть картинка перед очима, коли на дільницях № 1, 3 виламуються двері, вікна, споруджуються барикади, люди в побоях.

  - Кор.: Хто керував „братками”?

  - С: Керував ними депутат облради від СДПУ(о) Мирослав Щербей на прозвісько „Кисля”

  - Кор.: А яку роль виконував там народний депутат від СДПУ(о) Нестор Шуфрич?

  - С: Він координував весь процес.

  Депутат Березнівської районної ради, Голова БРО МНК Василь Ящук:

  - Кор.: Де ви були під час виборів?

  - Я: Ми працювали разом з Василем Червонієм, дільниця в нас була більш-менш спокійна – переважно голосували військові. Звісно незначну перевагу отримав Ернест Нусер.

  - Кор.: Як ви оцінюєте дії опонентів?

  - Я: Громили, бомбили. Суцільний бандитизм.

  Голова Рівненської обласної організації Молодого Руху Ігор Гошовський:

  - Кор.: За якими стандартами проходили вибори?

  - Г: Важко повірити, що таке коїться в центрі Європи. Дільниці „братва” брала штурмом, нам вдалося попередити 15 дільницю, але попередні дві ми не встигли. Найяскравіше враження – це на 15 дільниці „стінка на стінку”.

  - Кор.: Як ви прогнозуєте подальші події у Територіальній виборчій комісії?

  - Г: У ТВК зараз складна ситуація. Один угорський спостерігач сказав мені, що замість 489 голосів Балозі писали 89, так що там очікуємо фальсифікацій. Але найголовніше, що ми духовно перемогли ворога: „братва” зараз вже надломлена, зрозуміла, що програла. І саме це вселяє надію на перемогу.

  - Кор.: Дякуємо за розмову.

  Інформцентр МНК


  МНК
 • 2004.04.19 | Максим’як

  Re: Потужний коментар ВВС!

  У Макачеві громили виборчі дільниці
  BBC понеділок, 19 квітня 2004 p., 01:12 GMT 03:12 за Києвом

  У Мукачеві Закарпатської області, де у неділю відбувалися вибори міського голови, на кількох виборчих дільницях сталися надзвичайні події.

  Протягом кількох годин, починаючи із 11-ї вечора, групи із 20-30 молодиків бійцівської статури громлять виборчі дільниці, де засідають комісії та перебувають народні депутати.

  Депутати від блоку "Наша Україна" не сумніваються у тому, що йдеться про чітко спланований сценарій: з допомогою криміналітету продемонструвати "беззаконня" на дільницях, аби потім домагатися визнання виборів недійсними.

  Депутати зауважують, що погроми почалися лише тоді, коли на тій чи іншій дільниці після заверешення підрахунку голосів ставало зрозуміло, що перемагає висуванець блоку Ющенка Віктор Балога.

  За попередніми даними блоку, на більшості виборчих дільниць більше голосів одержав саме він. За даними штабу Балоги, розрив у голосах із Ернестом Нусером, якого підтримує влада та СДПУ (об'єднана), може становити кілька тисяч.

  Однак у територіальній виборчій комісії було оголошено рішення про перемогу Едуарда Нусера, при чому з відривом у 5 тисяч голосів.Як передає наш кореспондент, на усіх дільницях чергували наряди міліції, яких було відряджено на вибори із усієї області.

  Депутати-опозиціонери стверджують, що міліція не протидіяла хуліганам. Однак, як кажуть самі правоохоронці, вони робили усе можливе, стримуючи молодиків. У той же час, депутатам не вдається отримати якісь пояснення від керівницва управління внутрішніх справ області.

  Наш кореспондент, яка стала очевидцем погромів, розповідає, що провокацій очікували протягом усього дня, оскільки молодики постійно перебували біля виборчих дільниць і намагалися завадити роботі спостерігачів та журналістів.

  На одній із дільниць у центрі міста перед завершенням голосування вони утворили щільний кордон при вході і простояли так досить тривалий час, повернувшись спинами до фото- і відеоб'єктивів. В інтерв'ю Бі-Бі-Сі один з лідерів фракції "Наша Україна" Юрій Костенко розповів, що відбувалося на дільниці №1, де чергував він.

  Депутат твердить, що група молодиків увірвалася до приміщення комісії, розбивши скляні вітражі, внаслідок чого дрібні поранення склом одержали кілька людей, у тому числі міліціонери.

  Юрій Костенко твердить, що двері молодикам відкрила голова комісії, що дає йому підстави припускати, що на цих людей очікували. "Я вважаю, що у змові з бандитами - члени виборчих комісій і депутати Закарпатської обласної ради", - заявив Юрій Костенко.

  На ще одній дільниці №3, розташованій у ПТУ, депутати, знаючи про можливі провокації, забарикадували вхід, однак молодики увійшли до приміщення через вікна, після чого розтрощили меблі.

  Наш кореспондент бачила побите обличчя і плями від взуття на одязі голови парламентського комітету з питань охорони здоров'я, відомого нейрохірурга Миколи Поліщука.

  Депутати від "Нашої України" стверджують що "кілька сотень бандитів було спеціально звезено у місто для дестабілізації становища" ще кілька днів тому.

  Зокрема, голова спеціальної депутатської комісії парламенту, опозиційний депутат Юрій Оробець на прес-конференції навіть називав прізвища і кримінальні прізвиська декого з них.

  В інтерв'ю Бі-Бі-Сі депутат із фракції СДПУ (о) Нестор Шуфрич сказав, що він не сприймає таких заяв, оскільки "про кримінальність будь-якої людини може сказали лише суд, а не політики чи журналісти".

  Він також заявив, що декотрі з тих, на кого показували представники "Нашої України", насправді мають мандати депутатів різних рівнів. Нестор Шуфрич також сказав, що його партія несе подвійну відповідавльність за те, як пройдуть вибори, оскільки керівниками області є представники СДПУ (о).

  Така його заява пролунала на прес-конференції вдень 18 квітня. Комітет виборців України, який стежить за виборами у Мукачеві, вважає, що дії молодиків спрямовані на те, аби результати було визнано недійсними.

  На думку речника комітету Олександра Черненка, у цій ситуації ті засоби масової інформації, котрі стають свідками цих нічних подій, використовуються тими, хто скеровує дії молодиків.

  Окрім того, Комітет виборців звертає увагу на те, що хулігани з'являлися на тих дільницях, де перебували міжнародні спостерігачі та іноземні журналісти.

  Після оголошення рішення про перемогу Ернеста Нусера група депутатів парламенту від "Нашої України" намагалася пройти до міськради, де працює територіальна виборча комісія, але їх не пустили кордони міліції.

  Повідомляється про сутички, у тому числі з депутатами.
 • 2004.04.19 | M.

  А толку? Медведчук сказав "люміній", значить "люміній" (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.19 | Максим’як

   Re: "Люміній" той, хто так думає і вірить у це (-)

 • 2004.04.19 | Dworkin

  НАДО МАССОВО готовить наблюдателей на выборы президента!

  Желательно, как можно больше и с хорошей орг. и физподготовкой.

  Это надо начинать УЖЕ чтобы на оставшиеся полгода подготовить как можно больше людей из всех регионов!
  При этом надо готовить их и с теоретической точки зрения - нарушения иногда трудно заметить неопытному наблюдателю.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.04.19 | Максим’як

   Re: "Наша Україна" вже цим займається.

   І ніби було сказано про підготовку 5000 спостерігачів.

   Але що цікаво, мукачівська інформація показує, що нашоукраїнцями тактика була вже наперед обдумана. За дільницями були закріплені спостерігачі, депутати, журналісти. І оперативно залучалися міжнародні спостерігачі у кожну конфліктну ситуацію.

   На мою думку потрібно на вибори у жовтні 20-30 тисяч офіційних осіб (спостерігачі, депутати різних рівнів, журналісти іт.д.), які контролюватимуть перебіг виборів і створюватимуть конфлікти, якщо будуть спроби фальсифікацій на дільниці.

   Крім цього потрібні групи підтримки (як ДНД - добровільні народні дружини), чоловік 10-20 на кожній дільниці із молодіжних демократичних партій та членів партій та громадських організацій.

   Цього може бути достатньо.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2004.04.20 | Dworkin

    5000 - мало! Надо привлекать еще добровольцев!

    Максим’як пише:
    > І ніби було сказано про підготовку 5000 спостерігачів.
    >

    Мало! Надо привлекать еще добровольцев!
 • 2004.04.19 | Максим’як

  Re: Ігор Гринів про народ у Мукачево, який переміг.

  Ігор Гринів: У Мукачевому народ у неймовірно важких умовах зробив вибір, витримавши випробування
  19-04-04 16:25


  Ігор Гринів зазначив, що під час у Мукачевому відбулися фальсифікації, зокрема вкидання бюлетенів. Він зазначив, що в середньому на кожній дільниці було по 100 “зайвих” бюлетенів за Нусера, який був кандидатом у мери Мукачевого від СДПУ(о). Робили це бандити, які мобільними групами пересувалися містом, для залякування та вчинення правопорушень. Депутат зауважив, що напади здійснювали переважно на дільниці, де під час попередніх виборів переміг кандидат від “Нашої України”.

  “Вибори у Мукачевому – пробний камінь. У Мукачевому народ у неймовірно важких умовах зробив вибір, витримавши випробування. Зокрема про це свідчить достатньо висока явка виборця, понад 50 відсотків. Влада у свою чергу засвідчила, що готова йти до кінця, не гребуючи жодними засобами”, - наголосив Гринів.


  Прес-служба "Нашої України"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua