МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Анекдот: "Пане Задорожній, а що сталося з вашою політрехвормою?"

04/19/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Анекдот: "Пане Задорожній, а що сталося з вашою політрехвормою?"

"Вона провалилася", відповідає представник президента у парламенті.


1. Олександр Задорожній говорить що сьогодні на погоджуваьній раді у ВР “чомусь не була підтримана” заява лідера СПУ Олександра Мороза щодо необхідності продовження конституційного процесу. Про це він повідомив, інформуючи журналістів про результати ради.

Він зазначив, що, скоріш за все, це питання на поточному сесійному тижні не буде розглядатися. Парламент не планує на поточному сесійному тижні повернутися до розгляду змін до Конституції.


2. Володимир Литвин закликав Конституційний Суд України не ухвалювати рішення про переголосування законопроекту про внесення змін до Конституції (№4105). Вчора в ефірі телеканалу ICTV він висловив думку, що КС “не буде втручатися в прерогативу Верховної Ради України, і він не може прийняти рішення, яке б зобов'язувало Верховну Раду голосувати за той чи інший закон”.

“ми не можемо перекидати на Конституційний Суд те рішення, яке прийняла Верховна Рада, а Конституційний Суд не може підміняти внутрішні процедури, за якими діє і живе Верховна Рада України”.

При цьому він сказав, що не здивується, якщо Конституційний Суд “скаже потрібне, дивлячись на деякі рішення КС". Він нагадав, що ці рішення є обов'язковими для виконання й оскарженню не підлягають.

Спікер різко розкритикував депутатів більшості, які наполягають на переголосуванні конституційних змін та аргументують свою вимогу тим, що Литвин назвав не той реєстраційний номер законопроекта. Він наголосив: "Якщо хочуть ще раз переголосувати цей закон, то хай тоді спочатку змінять 158-му статтю Конституції, в якій чітко записано: якщо законопроект розглядався, і не знайшов підтримки у двох третин голосів Верховної Ради – він може розглядатися не раніше, ніж через рік".

"Можна через все переступити, але я думаю, в політиків вистачить сумління не переступати через Конституцію! Конституція – це не дівка, якою можна торгувати на майдані"

"ці політики, які говорять про це, вони ладні свою матір вивести на торжище заради того, щоб задовольнити свої амбіції. Цього не буде".

Перед цими словами Литвина ICTV показав коментар народного депутата, члена СДПУ(о) Нестора Шуфрича, який заявив, що 8 квітня розглядався не законопроект №4105, а "пропозиції, внесені Олександром Морозом". За словами Шуфрича, парламент "має можливість розглядати" законопроект №4105.

Литвин сказав, що провал голосування за політичну реформу був "закономірним результатом внаслідок того, якими методами здійснювалась підготовча робота". "Я думаю, що спочатку чітко не було поставлено питання, що потрібно країні на даному етапу розвитку. Який набір інструментів потрібний? І які завдання стоять перед Україною?", – зазначив він.

На його думку, “сокирними методами переконувати депутатів з одного і з іншого боку щодо доцільності чи недоцільності прийняття закону – це також в підсумковому підсумку мінусовий результат, який отримали”.

Як повідомив спікер, для переконування депутатів перед голосуванням їх призначали членами колегій міністерств або пропонували державні нагороди.


УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua